0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

חוגי וקורסי ציור ורישום בתל אביב

מערכת Ask people | הטיפ פורסם ב-03/02/21 בשעה 17:21

חוגי וקורסי ציור ורישום בתל אביב

אמנות הציור והרישום אינה מורכבת ממדיום אחד בלבד. הדרכים להביע את עצמנו בדרך יצירתית מתפרשות על שלל חומרי יצירה וכלים, שבאמצעותם נוכל לבטא את שבוער בנו ולהעביר את המסר שבחרנו לצופה מן הצד השני. לכל כלי וחומר יש את האיכויות הייחודיות שלו שאותם יש ללמוד. ההבנה של החומר תאפשר לנו למצות את יכולותיו ולגייס אותן לרשות היצירה. בחוגי  וקורסי הציור והרישום בתל אביב של הסדנה לאמנות נשתמש בחומרים ובטכניקות ציור שונות. הנה חלק משיטות הציור והרישום שבהן נעסוק.

 

ציור באמצעות הידיים והאצבעות

 

ככל הנראה אין כלי ציור כל כך בלתי אמצעי כמו הידיים והאצבעות שלנו. הן מאפשרות לנו לחוש את חומרי היצירה בצורה אינטואיטיבית לגמרי. אם אתם מחפשים סטודיו לציור בתל אביב שבו תוכלו ללמוד לצייר, אל תוותרו על חווית העבודה עם ידיכם, משום שאין חוויה עוצמתית ומשחררת מזו. 

 

ציור בפסטלים

 

הפסטלים הם חומרי יצירה מלאי מורכבות ועומק מחד, אך הם גם מאפשרים עבודה קלילה ועדינה מאידך. ישנם שלושה סוגים של פסטלים, ואנו נעבוד עם פסטלים יבשים. חומר זה מסייע ביצירת אפקטים והצללות על גבי צבע האקריליק תוך עבודה מהירה. במהלך חוג ציור בתל אביב נלמד כיצד לרתום את החומר הזה ליצירתנו במיומנות.

 

רישום בדיו, עיפרון ופחם

 

למי שמחפש קורס רישום בתל אביב זה הקורס שנועד עבורו. הרישום מפיק אור וצל כמעט ללא עבודה בצבע, כך שעלינו ללמוד את יצירת הנפח באמצעות חומרי העבודה שבידינו. במהלך לימודינו נשלב באמנות הרישום אמצעים כמו עיפרון, דיו ופחם ונלמד כיצד לעבוד עם כל אחד מהם ולהפיק את המיטב. הרישום בדיו לדוגמה מאלץ אותנו להיות שלמים עם הרגע, מאחר ולא ניתן למחוק ולתקן את שיצרנו, לכן עלינו לחבק את פרי היצירה כפי שהוא הגיח לעולם.

 

הפחם הוא חומר מלא ברגש ודרמה, באמצעותו ניתן להביע רגש גם ביצירה. העיפרון מאפשר לנו ליצור את קווי המתאר של הציור ולהעניק דיוק לפרטים. בשילוב של הפחם והעיפרון במהלך שיעורי חוג רישום תל אביב נלמד לחבר בין האיפוק לסערה.

 

ציור בצבעי שמן

 

העבודה עם צבעי שמן מלמדת סבלנות ואיפוק, זאת משום שיש לאפשר לכל שכבה להתייבש לגמרי בטרם נעבור לעבודה על השכבה הבאה. בשיטת העבודה הרב שכבתית נלמד במהלך סדנה לציור תל אביב כיצד לשלב את צבעי השמן עם חומרי יצירה אחרים, כמו פסטלים ומשחת עיצוב. לצבעי השמן ישנה היסטוריה ארוכת שנים וטכניקות השימוש בהם שוכללו במהלך הזמן. בסדנה נעשה שימוש בבסיס אקריליק כחול בציור. צבע זה יסייע לנו ביצירת ניגודיות ומתח ביצירה. משחת העיצוב היא משחה המגיע במרקם רך הנעשית מוצקה לגמרי במהלך הייבוש. כך תאפשר לנו משחת העיצוב להעמיק את מרקם הציור בקלות.

 

ציור בצבעי מים

 

לעומת העוצמה של הפחם וצבעי השמן ניצבים צבעי המים הקלילים והעדינים. צבעי המים כשמן כן הם, צבעים המופעלים באמצעות מים. העבודה עם צבעים אלה היא מלאת ניואנסים ורגישות והיא מתבטאת גם בתוצר היצירתי שיונח בסופו של דבר על הדף. זהו עוד נדבך של קורס ציור בתל אביב שבו נלמד את העולם העשיר ומלא האפשרויות של הציור והרישום.

 

לסיכום, בסדנת הציור תוכלו להתנסות בשלל חומרי יצירה. כל אחד מהם יניע בכם תחושות אחרות וכך גם היצירה תהיה שונה. יתכן ותגלו כי חומר יצירה אחד מעורר בכם דרמה והתפרצות של רגשות, בעוד השני מביא אתכם לתחושת שלווה והשלמה. אך לא תדעו תחושות אלה אם לא תתנסו במו ידיכם בשיטות הללו. היצירה היא תהליך מתמיד של למידה, ואין גבול למה שאנו יכולים לחוות ולחוש.

 

 

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת