0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

משכנתא לפושטי רגל בבנקים או חוץ בנקאי

מרטין בוקסדורף | הטיפ פורסם ב-18/02/21 בשעה 18:44

משכנתא לפושטי רגל בבנקים או חוץ בנקאי

קרדיט: יח"צ


 

פשיטת רגל היא מצב אשר עלול להשפיע על יכולת נטילת הלוואות, לאחר שהחייב לא מסוגל לפרוע את החובות שלו. כאשר החייב מכריז על פשיטת רגל הוא מתחיל בתהליך שמטרתו היא להעניק לו הפטר ממדינת ישראל, אשר יפטור אותו מתשלום כל החובות שלו ויאפשר לו לפתוח דף חדש.


לא מעט פושטי רגל אשר מקבלים את ההפטר שלהם ופותחים דף חדש, חוסכים סכום כספי כלשהו שמהווה הון עצמי לרכישת דירה ותוהים האם הם יכולים לקבל משכנתא מהבנקים השונים.

על אף שמרבית הבנקים והגופים החוץ בנקאיים יהיו מאוד זהירים כאשר הדבר נוגע להענקת משכנתא ולא תמיד הם ירצו לתת משכנתא ועל כן, כדאי מאוד לכל פושט רגל לבקש משכנתא באמצעות אנשי מקצוע העוסקים בתחום ייעוץ וליווי בבקשת משכנתאות לפושטי רגל.

 

כיצד פושט רגל יכול לקחת משכנתא?

אם אתם פושטי רגל ואתם מעוניינים לקחת משכנתא, אתם בוודאי ניגשים לבנק שלכם או לכל בנק אחר שמציע משכנתא בכדי לקבל משכנתא. לאחר שהבנקים בודקים את מצב הלווה ברישומי חברת BDI הם לרוב ימנעו מלספק לו הלוואה רגילה וכלשכן הלוואת משכנתא.

מדובר על תהליך בעייתי מאוד לפושטי רגל  והסיבה לכך היא שהמוניטין שלהם איננו אמין מנקודת המבט של בנק והבנק חושש לתת הלוואות מסוגים שונים או הלוואת משכנתא שידועה כהלוואה גדולה מאוד מחשש שההלוואה לא תוחזר לבנק.

לפושט הרגל ישנה אפשרות לפנות לגורמים חוץ בנקאיים, מדובר על גופים שונים אשר אמנם יציעו לו ריביות גבוהות יותר על מסלולי המשכנתא שלהם, אך הם בניגוד לבנקים לפחות יסכימו לספק ללווה מימון שיהווה לפחות 60 אחוזים משווי הנכס. ניתן לומר בעצם שגם גופים חוץ בנקאיים לא יציעו לפושט רגל משכנתא בתנאים רגילים, אלא משכנתא בתנאים מיוחדים בהתאם למצבו.

 

תנאים למשכנתא אחרי פשיטת רגל

אחד התנאים העיקריים למשכנתא אחרי פשיטת רגל היא קבלת הפטר חלוט שהוא בעצם צו שפוטר את החייב מכל החובות הניתנות להפטר ומאפשר לו לחזור למסלול כלכלי תקין. כלומר, אם החייב מצליח לקבל הפטר חלוט ניתן להסיק מכך שתהליך פשיטת הרגל שלו הסיים בהצלחה והוא מבטל את כל העיקולים שנוצרו בעקבות החובות שאליהן נכנס פושט הרגל.

נטילת משכנתא שמצוי בשלב של כינוס נכסים שהוא צו שבית המשפט נותן לפושט הרגל על מנת לבדוק את אפשרות ההחזר חובות שהוא צבר, לא תתאפשר ועל כן, כל פשוט רגל חייב לעשות את כל מה שניתן על מנת להגיע למצב שבו כמה שיותר מהר הוא מקבל את ההפטר הרלוונטי שמעיד על כך שהוא סיים את התהליך והוא פותח דף חדש.

תנאי חשוב נוסף לקבלת משכנתא לאחר פשיטת רגל הוא מחיקת הרישום השלילי של האדם חברת בי די איי. מדובר על חברה שעוסקת בין היתר בפרסום דוחות על פושטי רגל ועל המצב שלהם. לכן, אם מדובר על לווה עם בי די איי שלילי, חברות חוץ בנקאיות לרוב יבדקו בצורה מעמיקה את מצבו ובהתאם למצב המדויק שלו הם יחליטו איזה סכום הלוואה להציע לו, את אופן פריסת התשלומים ואת המסלול הצמוד או הלא צמוד למדד שהם יציעו לו.

 

כיצד תגדיל את הסיכויים שלך כפושט רגל לקבל משכנתא

כאמור, תהליך קבלת משכנתא לאחר פשיטת רגל הן מהבנקים השונים והן מגופים חוץ בנקאיים הוא תהליך מורכב. לכן, כל פושט רגל חייב להוכיח ראשית כל כי מצבו הכלכלי יציב, כי הוא שומר על סדר בניהול החשבונות שלו וכי כל התשלומים שלו משולמים בזמן וכפי שצריך. מעבר לכך, חשוב מאוד להיעזר באיש מקצוע אשר מלווה פושטי רגל בתהליך בקשת משכנתא

 

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או maratbok@gmail.com

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת