0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

מה כולל ביטוח משכנתא

מערכת Ask people | הטיפ פורסם ב-15/03/21 בשעה 20:25

מה כולל ביטוח משכנתא

קרדיט תמונה canva

 

 

כמעט כל אדם פונה לבקשת הלוואת משכנתא מהבנק כאשר הוא מעוניין לרכוש דירה. אחד התנאים שהבנק מציב לכל אדם שמבקש משכנתא הוא לבטח את הדירה בביטוח משכנתא. מדובר למעשה על השלב האחרון לפני קבלת הלוואת המשכנתא. כאמור, לא מדובר על ביטוח רשות כלשהו, אלא ביטוח שהבנק מחייב את מבקש ההלוואה לעשות על מנת לקבל את ההלוואה. ביטוח מעין זה צריך לכלול את הכיסויים הרלוונטיים. אם אתם מעוניינים להבין מהו בעצם ביטוח משכנתא, מהו כולל והיכן משתלם ביותר לרכוש אותו, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

 

ביטוח משכנתא- במה מדובר?


כאמור, הבנקים מחייבים כל אדם שנוטל מהם משכנתא לרכוש ביטוח משכנתא שכולל כיסוי לביטוח מבנה וביטוח חיים. הביטוח בעצם רלוונטי על מנת להבטיח לבנק את ההחזר של ההלוואה במקרה שבו אחד מבני הזוג נפטר ואין בידי השני להשלים את הלוואת המשכנתא באופן עצמאי. הבנק בעצם דורש את הביטוח המדובר על מנת לבטח את כספי ההלוואה שהוא נותן לכל אדם אשר פונה אליו בבקשת הלוואה מעין זאת. הביטוח מהווה ערובה לכך שכספו של הבנק יוחזר לו בכל מצב ועל כן, ללא ביטוח שכזה הבנק לא מאשר הלוואת משכנתא.

 

מה כולל ביטוח משכנתא?


ביטוח משכנתא יכלול לרוב ראשית כל, את ביטוח המבנה. מדובר על ביטוח שמעניק כיסוי למבנה עצמו ולכל מה שמהווה חלק במבנה. הביטוח למבנה עצמו כולל את החלונות, המרפסות, הכלים הסניטריים שבבית, קווי החשמל ועוד. כלומר: אם מתחוללת שריפה כלשהי בבית או אם הבית ניזוק כתוצאה מנזקי טבע שונים כגון: רעידות אדמה, הצפות ועוד, הרי שהביטוח ידאג לפצות מבחינה כספית בהתאם לנזקים. הביטוח יכול לכלול גם צד ג אשר מספק הגנה כלכלית במידה והמבנה פגע באופן כלשהו בנכס אחר או באדם אחר. כך לדוגמא: אם יש לכם נזילה כלשהי שפוגעת בבית של השכנים, תוכלו להפעיל את הביטוח על מנת לתקן את הנזילה, במידה והנזק הכספי בגין הנזילה משמעותי. ביטוח דירה יכול לכלול גם ביטוח תכולת דירה אשר מבטח את כל התכולה של הדירה שלכם במקרה של גניבה או נזקים. הבנקים לרוב אינם דורשים ביטוח תכולת דירה, אלא מתמקדים בעיקר בביטוח המבנה עצמו.

מרכיב נוסף שכולל ביטוח משכנתא הוא ביטוח חיים. כאמור, הבנק מעוניין להבטיח כי כספו ישוב אליו בכל מצב באשר הוא ועל כן, הוא דורש ממבקשי המשכנתאות לרכוש ביטוח חיים אשר יפעל במידה ואחד מבני הזוג נפטר טרם הם החזירו את הלוואת המשכנתא כולה לצורך החזר תשלומי יתרת ההלוואה לבנק. פרמיית הביטוח המדובר תתומחר בהתאם לגיל המבוטחים, מצבם הבריאותי ועוד.

 

כיצד תבחרו ביטוח משכנתא?


כל אדם יודע שביטוח משכנתא הוא ביטוח חשוב מאוד, יחד עם זאת, כיום ניתן למצוא בשוק לא מעט חברות ביטוח המציעות ביטוחי משכנתא במחירים שונים ובפוליסות שונות. על מנת לבחור מצד אחד את הביטוח המתאים לכם ביותר מבחינת כיסוי הפוליסה ומצד שני, את הביטוח הזול ביותר, כדאי מאוד שתבצעו השוואת מחירי ביטוח משכנתא. בעבר לצורך השוואה מעין זאת הייתם בוודאי צריכים ליצור קשר עצמאי עם חברות הביטוח השונות ולברר מה הן מציעות לכם. כיום כבר אין צורך לבזבז זמן על השוואת ביטוח עצמאית. כל שעליכם לעשות זה לבחור באתר האינטרנט הטוב ביותר לצורך השוואת מחירי ביטוח משכנתא, לבחור את הנתונים השונים הרלוונטיים לכם בביטוח ולקבל בקליק אחד את הצעות הביטוח המשתלמות ביותר עבורכם. להשוואת מחירי משכנתא


אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת