0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

כיצד לשמור ולטפח את הקסדה שלך

מערכת Ask people | הטיפ פורסם ב-05/04/21 בשעה 15:00

כיצד לשמור ולטפח את הקסדה שלך

קרדיט תמונה canva

 

 

אם רכשתם אופנוע או אם יש לכם אופנוע כבר פרק זמן כלשהו, אתם בוודאי יודעים שאחד הדברים החשובים ביותר שיש לעשות טרם רוכבים על האופנוע הוא לחבוש קסדה. קסדה יכולה להציל חיים של רוכב שכן, היא מעניקה את ההגנה המרבית על הראש שלו במקרה של תאונה או נפילה. לכן, אין ספק שחשוב לרכוש קסדה איכותית מאוד ומעבר לכך, חשוב מאוד לשמור על הקסדה בצורה הטובה ביותר ולתחזק אותה כפי שצריך.

 

טיפים לשמירה ותחזוקת קסדה


אם רכשתם קסדה איכותית, בהתאם למידות שלכם ובהתאם לכל פרמטר אחר שיש לתת עליו את הדעת טרם רוכשים קסדה, חשוב כאמור שתבינו כי עליכם לשמור ולטפח את הקסדה שלכם על מנת שהיא אכן תגן עליכם בצורה הטובה ביותר במהלך רכיבה, לאורך זמן. אז איך תשמרו על הקסדה שלכם?

ראשית כל, חשוב מאוד שתזכרו שהקסדה שלכם אישית ועל כן, עם הזמן היא מתאימה את עצמה למבנה הפנים שלכם ומספקת את ההגנה הטובה ביותר במהלך רכיבה על האופנוע. בהחלט לא כדאי שתשאילו את הקסדה שלכם למישהו אחר שכן, הקסדה כאמור מותאמת למבנה הפנים שלכם ואתם לא רוצים ששימוש של אדם אחר בקסדה שלכם יגרום לכך שהיא לא תתאים לכם בצורה מדויקת.

חשוב מאוד שלא תאחסנו ציוד בקסדה שלכם. גם אם מדובר על הכפפות שלכם, הטלפון, המפתחות או כל דבר אחר. הקסדה היא לא מכל אחסון ויש להשאיר אותה נקייה מחפצים.

חשוב מאוד להניח את הקסדה תמיד על החלק התחתון שלה ועל משטח יציב. קסדה שמונחת הפוך יכולה להישרט ואף עלולה להתגלגל על המשקף ואז גם הוא יכול להישרט.  חשוב מאוד להניח את הקסדה תמיד על משטח יציב ולהיזהר שהיא לא תיפול.

כאשר אתם בבית, חשוב מאוד שלא תניחו את הקסדה שלכם על השולחן או על הספה. כדאי מאוד להתקין מדף ייעודי לקסדות

המשקף של הקסדה הוא בעצם החלון שרואים דרכו את כל מה שקורה על הכביש ולכן, חשוב מאוד לשמור על המשקף נקי. לא כדאי שמשהו יגע במשקף כאשר הקסדה מונחת וזאת בכדי שהמשקף לא יישרט. כמו כן, חשוב לנקות מדי פעם את המשקף על ידי מגבונים לחים או עם מטלית רטובה במים. כמו כן, גם תרסיס לניקוי חלונות יכול להיות מאוד מוצלח כאשר מדובר על ניקוי משקף.

חשוב לשמור על הריפודים של הקסדה נקיים. רוב הקסדות המודרניות מגיעים עם ריפודים פריקים ולכן, אחת לכמה שבועות כדאי לפרק את הריפודים מהקסדה ולכבס אותם.

קסדות חדשות בעיקר האיכותיות שבהן מגיעות בדרך כלל עם בקבוקון של שמן סיליקון הרלוונטי לצורך צירי המשקף. כל פרק זמן כלשהו לאחר ניקוי יסודי של המשקף רצוי לשים טיפה או שתיים משמן הסיליקון על צירי המשקף והחיבור שלו וכן על מגנון הפתיחה והנעילה.

יש לשרת את הקסדה לא מהריפודים שלה שכן, נשיאת הקסדה מהריפודים עלולה לגרום לחומר הפנימי של הקסדה להימעך.

 

היכן כדאי לרכוש קסדה חדשה?


אם הקסדה שלכם ישנה מדי, אם המשקף שלה כבר לא תקין ועוד, אין ספק שבכדי לשמור על הבטיחות שלכם, חשוב מאוד לרכוש קסדה חדשה. על אף שכיום ניתן לרכוש קסדות במגוון רחב של חנויות שונות, כדאי שתרכשו את הקסדה שלכם אצל הטובים ביותר בתחום. קסדות לרכישה באופנועי מטלון מהוות את הבחירה הטובה ביותר עבור כל רוכב אופנוע שמעוניין להחליף את הקסדה שלו בקסדה חדשה.


אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת