0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

11 שאלות שיעזרו לבחור מזגן עילי לקיץ הקרוב

מערכת Ask people | הטיפ פורסם ב-09/06/21 בשעה 16:42

11 שאלות שיעזרו לבחור מזגן עילי לקיץ הקרוב

FREEPIK

 

מזגנים, ברבים מסוגיהם – מגיעים מורכבים משתי יחידות. גם מזגן עילי, הנתלה על התקרה, מגיע עם יחידה של מעבה, הכוללת מדחס ויחידה של מאייד. במזגן עילי – המדחס מותקן מחוץ לחלל הבית, והמאייד מותקן בתוך סביבת המגורים (הוא זה שאחראי להזרמת האוויר, בטמפרטורה הנבחרת – לחלל).


1. גודל החלל שנרצה לקרר או לחמם?

אחת השאלות הראשונות שנרצה לשאול, בנוגע למזגן עילי – היא לגבי גודל החלל שהוא אמור לקרר/לחמם. שכן מזגן עילי, יכול להיות מזגן יעיל יחסית, מבחינת תפוקה, רמת שקט וכיוצא בזה. כשזה נוגע לחללים קטנים עד בינוניים, כמו חדרי שינה, סלון, משרדי עבודה – וכיוצא בזה, מזגן עילי יכול להתאים. למזגן עילי טווח BTU של 1-4, ברבים מהמקרים[YZ1] [YZ2] . אם רוצים להשפיע על חללים גדולים יותר – סוגים אחרים של מזגנים יכולים להתאים כנראה.

 

2. מאפיינים המשפיעים על תפוקת המזגן – מה קורה בחלל?

שאלה שנייה, שיכולה להתאים – היא מה הוא גובה התקרה? מה הם מספר הנפשות שצפוי שיהיו בחדר? מה מצב הריהוט? וכיוצא בזה. לכל פרמטר שכזה, יש השפעה על תפוקת המזגן הנדרשת. אם יש תקרה נמוכה יותר, התפוקה יכולה להיות נמוכה יותר. אם יש יותר אנשים – וכל אחד עם חום גוף המתווסף לחלל החדר – ייתכן שצריך תפוקה רבה יותר, כדי להשפיע על קירורו, וכיוצא בזה.

 

3. ניצול המרחב בחלל

שאלה שלישית שנרצה לשאול, היא כמה מקום יש בחלל? עקב כך שניתן לתלות מזגן עילי על הקיר – יש ניצול מסוים של החלל – ועם זאת, הוא לא נמצא בצינורות אוויר בתקרה, ועל כן, כן נוכח בחדר. ועם זאת, בניגוד למזגן רצפתי – הוא לא יושב על הרצפה, ועל כן – הוא חוסך יותר חלל, בהשוואה לסוג זה של מזגן. על כן, באם יש מספיק חלל על הקירות – וזה משתלב טוב עם התחושה במרחב ובחלל – מזגן עילי יכול להתאים. יתרה מכך, לא כל המזגנים נותרו במידות שונות – באם יש מידה אידיאלית למזגן עילי בחדר – אפשר שהמקום על הקיר, והמקום שרוצים להשקיע בחדר לנוכחות מזגן  - יכול לרמז על מידות רצויות.

 

4. תפוקת מזגן מספקת ורצויה?

גם, מהי תפוקת המזגן? תפוקת המזגן, היא עוצמת הקירור, או החימום שלו – וזה רלוונטי, בייחוד אם יש חללים גדולים יותר, עם יותר נפשות, גובה תקרה גבוה יותר, וכיוצא בזה. תפוקת המזגן נמדדת ביחידות BTU, לא בכוחות סוס.

 

5. מאפייני הדירה בחלל הגאוגרפי?

כמו גם, ניתן לבדוק – מהו מיקומה של דירה בבניין מגורים? מהו מספר החלונות בשטח הדירה (כולל גודל חלון וכיוונו), מהי מידת החשיפה הישירה לשמש, והאזור הגאוגרפי – וכיוצא בזה. כדי, בין השאר – לדעת את קלות הקירור/חימום של מזגן עילי במרחב הביתי – וכמה תפוקה מתבקשת ונכונה כאן. קומות גבוהות יותר, וחשיפה רבה יותר לשמש ישירה – מרמזות על דרישת תפוקה רבה יותר.

 

6. תפקוד מזגן בחודשי החורף

מהי טמפרטורת המינימום בחודשי החורף? אם נמוכה מחמש מעלות, מומלץ לבחור מזגן אינוורטר שיכול לתפקד.

 

7. סינון יעיל ומלא?

ולמי שלא אוהב אבק וריחות – יש אפשרות לרכוש מזגן עילי, שיש בו יותר מהמסנן הבסיסי – ומשלב בו מסננים נוספים המסננים בקטריות, ריחות, וכיוצא בזה.

 

8. דרישה אנרגטית מהמזגן?

שאלה נוספת, היא דרישת האנרגיה של המזגן. הדירוג האנרגטי, יראה כמה הנ"ל חסכוני. הדירוג יכול להתחיל ב-A, ולהסתיים ב-G – כאשר A הוא הגבוה מבניהם.

 

9. מה לגבי השלט הרחוק?

איך אוהבים לשלוט על המזגן? בשלט רחוק? האם אוהבים שיש בו חיישני טמפרטורה המאפשרים את וויסותה? מה לגבי תאורת מסך, וכפתורים מוארים לשימוש גם בחושך? העדפות אלו יכולות להשפיע על בחירת מזגן עילי.

 

10. מזגן שיעבוד בלי שליטה "עצמאית"?

ולבסוף, באם שומרים שבת – האם טיימר המגדיר את פעולתו והפעלתו של המזגן יכול להתאים? אם כן, ייתכן שזה גם רכיב רלוונטי בנוגע לבחירת המזגן עצמו.

שאלות אלו ואחרות, יכולות לסייע בבחירת הכיוון, לעבר מזגן עילי מתאים לרצונך האישי. בהצלחה במסע הרכישה.

 

 


 [YZ1]תפוקת המזגן נמדדת ביחידות BTU, לא בכוחות סוס.

 

גם פה לציין . זה חשוב מאוד היות והמינוח המקצועי הינו ביטיו

 [YZ2]

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת