0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

בדק בית לדירה ישנה

מערכת Ask people | הטיפ פורסם ב-28/06/21 בשעה 19:25

בדק בית לדירה ישנה

רוב האנשים קונים דירה פעם אחת או פעמיים במהלך חייהם. אין ספק כי מדובר על רכישה גדולה מאוד ומסובכת מאוד. מספר המרכיבים שעל הקונה לשקול טרם הוא רוכש את הדירה היא גדולה במיוחד ולא פעם לא קל להגיע לכדי החלטה סופית לגבי קניית דירה כזאת או אחרת, בייחוד כאשר מדובר על דירה יד שניה, אך לא רק. אם מצאתם דירה יד שניה שמוצאת חן בעינכם, חשוב מאוד שלא תמהרו לרכוש את הדירה טרם תבצעו בדיקת בדק בית לדירה ישנה.

 

בדיקת בדק בית- במה מדובר


ביצוע בדק בית לדירה מיד שניה היא הליך דומה מאוד לבדיקת דירה חדשה, כאשר ההבדל היוא במטרות. בעוד שבדק בית מדירה חדשה מקבלן מבקש לזהות את ליקויי הבנייה והתכנון הקיימים בבית על מנת לדאוג לכף שהקבלן יתקן אותם כל עוד יש אחראיות על כך, הרי שבבדיקת דירה מיד שנייה נבקש לזהות את הליקויים על מנת להחליט על כדאיות הרכישה. כאשר מעוניינים לרכוש דירה מיד שניה ישנם לא מעט פרמטרים שנלקחים בחשבון ובדיקת בדק בית שתאתר ליקויי בנייה ותסייע לכם לקבל החלטה.

 

מה כוללת בדיקת בדק בית?


בדיקת בדק בית כוללת מספר סוגי בדיקות: בדיקה הנדסית מקיפה לצורך איתור ליקויי בנייה, בדיקת שמאי מקרקעין הכוללת בדיקת זכויות בנייה, חריגות, ייעוד קרקע סמוכה ועוד, בדיקת אפיון שכנים, בדיקת קרינת חשמל, בדיקת קרינה סלולרית, בדיקת ראדון, בדיקת עמידות ברעידות אדמה, ייעוץ קונסטרוקטור לשיפוצים אפשריים ועוד.  המטרה היא לוודא שהבית אכן ראוי למגורים הן מבחינת היציבות שלו והיסודות שלו על מנת שלא תיווצר שקיעה בלתי מאוזנת במבנה שתגרום לסדקים, לדירות מים ושברים וכן האם הבית בטוח למגורים.

 

בדיקת רטיבות וחשמל


בדיקות של כלל המערכת החשמלית הנוגעת לדירה היא ללא ספק דבר חשוב מאוד שכן, אם מערכת החשמל לא מספיק בטיחותית, הדבר יכול להסב סכנה לדיירי הבית. דירה חשובה נוספת כאשר מדובר על בדק לבית לדירה ישנה היא בדיקה הנוגעת לבעיות עיבוי ורטיבות. לא מעט מהדירות הישנות סובלות מבעיות עיבוי שהן בעיות קשות מאוד לתיקון. מדובר על בעיות שנוצרות עקב בידוד תרמי לקוי. כמו כן, חלק גדול מהדירות סובלות מאיטום לקוי של גגות או קירות, דבר שעלול להסב נזק לתכולת הבית ואי נעימות רבה לדיירי הבית.

 

השפעת בדיקת בדק בית על מחיר דירה ישנה


שלא כמו ברכישת דירה מקבלן שבהתאם לתוצאות הבדיקה ניתן לבוא אליו בדרישות לתיקון ליקויי הבנייה, ולכן חשוב לבחור חברת בדק בית המלצות רבות  בתהליך רכישת דירה ישנה הממצאים של הבדיקה הם קריטיים שכן, אם יתגלו ליקויים כלשהם בדירה לאחר שהאדם ירכוש אותה, הוא לא יוכל לבוא בטענות לבעלי הבית. לכן, הוא צריך לקבל את ההחלטה אודות רכישת הדירה בהתאם לממצאי הבדיקה. לא פעם, אם יש לא מעט ליקויים והאדם מעוניין לרכוש את הדירה ולשפץ אותה, הוא ינהל משא ומתן על מחיר הדירה בהתאם לדוח שהוא מקבל מהחברה שביצעה את הבדיקה כאשר המטרה היא להוזיל כמה שיותר את מחיר הדירה.

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת