0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

איך לבחור פלטפורמת bi לניתוח ולתיחקור נתונים?

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-27/10/21 בשעה 10:48

איך לבחור פלטפורמת bi לניתוח ולתיחקור נתונים?

 

תמונה:depositphotos

 

 

עסקים נעזרים בדאטה כדי לנתח את השוק, לשפר את השירות, לייעל את הביצועים ולהקדים את המתחרים. כיצד לבחור את מערכת ה-BI המתאימה ביותר לניתוח נתונים? על ידי היכרות עם יכולות הפלטפורמה ובחירה בהכי מתאימה לצרכי הארגון.

 

מערכת BI היא לא רק מערכת להפקת דוחות

 

מערכות BI מהדורות הקודמים הציגו מידע שנאסף על ידי אלגוריתם ושאילתות מובנות מראש במטרה להציג נתונים באמצעות דוחות. מערכות אלו לא עמדו במבחן הזמן ויצרו תלות רבה בצוותים טכניים שנדרשו לפתח דוחות נוספים. המידע לא "אוחד" יחדיו והחקירה החופשית של הדאטה לא התאפשרה בצורה חופשית. לעומת זאת פלטפורמת ה-BI מהדור החדש מציעה חוויה אחרת המאפשרת לחקור את הנתונים באופן חופשי לחלוטין, מכל כיוון ובאמצעות כל שאלה שעולה על הדעת, כך שניתן להיחשף למידע רוחבי, למצוא הקשרים נסתרים מן העין ואף להפיק דוחות בהתאמה אישית ללא תלות באנשי פיתוח.

 

הפלטפורמה החדשה הופכת ללב התרבות הארגונית

 

מערכות -BI של העבר היוו "צל" למערכות פנים ארגוניות לניהול משאבים כדוגמת ERP, CRM, מערכת HR ומערכות ייצור, ובמקום להפוך לכלי מרכזי השואב אליו מידע מאינספור מקורות הן נותרו מערכות להפקת דוחות. מערכות שמציגות מידע "שטוח" כמו: היקף מכירות יומי, רשימת חשבונות בנק בחריגה, רשימת הזמנות פתוחות ועוד. מתוך הדוחות הללו לא היה ניתן ללמוד על מגמות ובטח לא להגיע לתובנות עסקיות מרחיקות לכת בנוגע למהלכים שמטרתם לשפר את הקיים כמו למשל – מהו סידור החנות המיטבי ביותר שיביא לגידול במכירות באזור מסוים בעולם, או אילו מוכרנים זוכים להצלחה יתרה במכירת מוצרים מסוימים? שאלות אלו מורכבות יותר, כיוון שהן מקושרות למספר עולמות תוכן – ולכן הדרך לענות עליהן היא לצפות במידע רחב יותר. במערכות מהדור הישן – אין כל דרך לענות על שאלות אלו, אלא על ידי בנייה של שאילתות חדשות והקצאת משאבים כספיים נוספים לכך – זו הסיבה שמערכות אלו נותרו פעמים רבות בשלב הפיילוט ולא הפכו לחלק עיקרי בתרבות הארגונית.

 

לעומת זאת, פלטפורמת BI מהדור החדש מציעה למשתמשי הקצה חוויה נרחבת יותר, שבאה לידי ביטוי בממשק משתמש גמיש, נוח ומהיר, אשר מאפשר לחקור את הדאטה מאינספור "כיוונים", ללא הגבלה, בדומה להקלדת שאלה במנוע חיפוש אינטרנטי, וזאת ללא כל תלות באנשי פיתוח, שאילתות מובנות, הפקת דוחות במערכת או אפילו ללא  תלות בסוג המחשב או המכשיר הנייד (הפלטפורמה רספונסיבית למכשירים שונים וניתן להתחבר אליה באופן מוצפן גם ממסכי הסמארטפונים והטאבלטים).

 

להמחיש את "מסלול ההחלטות"

 

אחד מהרכיבים המעניינים ביותר בתוך פלטפורמת ה-BI החדשה הוא רכיב ה"סטורי", אשר מאפשר לבצע חיפוש חופשי אחר מידע נחוץ וללכוד אותו למצגת Power Point על ידי "בחירה וגרירה", לאחר מכן כל לחיצה על ישות בתוך המצגת תאפשר הצגה של נתונים נוספים, אשר מקושרים לערך הנבחר. בדרך זו המידע המוצג למשתמש הופך מ "שטוח" וחד-כיווני, למידע רחב המורכב מאינספור קשרים שונים שמסייעים להבין את "התמונה" הגדולה ויתרה מכך אף לתקשר את "מסלול ההחלטות" באמצעות כלים המובנים בתוך הפלטפורמה – כך שאין צורך לעבור בין מערכות שונות או לעבוד עם אינספור מסכים – שכן כל המידע מרוכז במסך אחד.

 

מערכת שתבצעו בה שימוש יום יומי

 

הצלחה של פלטפורמת BI נמדדת ביכולתה להפוך לחלק עיקרי מהתרבות הארגונית, כלי שימושי יום יומי, קל לתפעול ונוח לעבודה, אשר מאפשר לעובדים מכל דרג ניהולי או פקידותי לבצע פעולות חקירת דאטה בתדירות יום יומית, לחסוך בזמן ולשתף ידע בקלות. פלטפורמת BI מהדור החדש משיגה מטרות אלו בקלות בזכות העיצוב הנגיש, יכולת העבודה האינטואיטיבית ותוכנית הדרכה נלווית, אשר מסייעת לכל משתמש מן השורה, גם ללא ניסיון בתחום ניתוח הנתונים, להפוך לחוקר דאטה ולשלב בין הידע המקצועי שצבר עם השנים לבין יכולות של מערכת שבבסיסה ישנו מנוע רב-עוצמתי "לומד".

יתרה מכך כיום ניתן לבחור במערכת שאופיינה ותוכננה מראש בהתאמה לצרכים עסקיים שונים, פתרון גמיש זה מאפשר גם לעסקים בסדר גודל בינוני ומטה ליהנות מיכולות טכנולוגיות מתקדמות ולבסס את החלטותיהם על סמך דאטה בעלות נגישה לכיס.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת