0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

איך לשדרג את מערך המלאי והמשלוחים בעסק

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-08/11/21 בשעה 12:13

איך לשדרג את מערך המלאי והמשלוחים בעסק

 

קרדיט תמונה: 123rf

 

מערך האריזות והמשלוחים הפך בשנים האחרונות לאלמנט מרכזי בכל עסק שרוצה למכור מוצרים ברשת ולהגדיל את הכנסותיו. יחד עם זאת העניין לעתים עשוי להיות מורכב וכדי להצליח חשוב לתכנן את מערך האריזות והמשלוחים של העסק כך שיהיה יעיל, מהיר וזול ככל שניתן.

לפניכם מספר רעיונות שיעזרו לכם להוציא יותר ממערך המכירות שלכם ברשת בדגש על האופן שבו אתם יכולים לשפר את ניהול המלאי, האריזות והמשלוחים.

 

הכל מתחיל באחסנה


בעידן המסחר האלקטרוני, אחסון הסחורה הוא עניין חשוב שצריך לתת עליו את הדעת.

כדי להצליח ולצמצם את העלויות ולסייע למשלוחים להגיע מהר יותר אל הלקוחות עליכם להתחיל ולחשוב תחילה איפה ואיך מאחסנים את המוצרים.

כיום יש הרבה פתרונות שנועדו לכסות את מגוון הסחורות והחברות ולצד פתרונות שמותאמים לעוסקים קטנים שמייבאים מוצרים בודדים באינטרנט, ישנם פתרונות לחברות שמגלגלות מאות אלפי שקלים בחודש והרבה יותר מזה.

בעניין זה יש שני פתרונות מעניינים. מצד אחד השכרת מחסן אישי שיאפשר לכם לאחסן את המלאי ולנהל אותו ואת מערך המשלוחים באופן עצמאי, ומצד שני ישנה אפשרות לבצע מיקור חוץ מלא ולהיעזר בחברה שתנהל עבורכם את מערך האחסנה והמשלוחים כך שאתם לא תצטרכו לבצע דבר.

 

1. השכרת מחסן אישי


מדובר על האפשרות הנפוצה שבמסגרתה אתם שוכרים יחידת אחסון שבה תוכלו להשתמש על מנת לאחסן את הסחורה שלכם. התשלום מתבצע בתדירות חודשית וכמעט שאינו כולל שירות נוסף, כך שעליכם לטפל במשלוחים וניהול המלאי.

בגישה הזאת החישוב של התשלום ברור ונעשה על פי נפח המחסן שאתם משכירים והמיקום שלו, כך שתוכלו להשיג גמישות בשטחי אחסנה ולשנות אותם על פי צורך ולא תשלמו על משהו שאינכם צריכים מצד אחד  ותזכו לפריסה גיאוגרפית שמותאמת לצרכים של העסק שלכם מצד שני.

 

2. שירותי איקומרס לעסקים


שירותי איקומרס לעסקים הם שירות מעניין במיוחד שנכנס חזק מאוד לישראל בשנים האחרונות. החידוש הגדול ביותר הוא התבססות על שיטה שדומה לאמזון העולמית שבמסגרתה אתם שולחים את הסחורה ישירות אל מחסן האיקומרס והם מצידם פורקים אותה, מסדרים במחסנים שלהם ומבצעים את המשלוחים.

הפעילות הענפה הזאת מתאפשרת הודות להתמשקות מלאה של אתר הסחר עם שירות האיקומרס הנבחר כך שבכל רגע שמתקבלת הזמנה היא עוברת ישירות אל המחסן והם דואגים לליקוט, האריזה והמשלוח.

באופן הזה אתם יכולים לבצע מיקור חוץ מלא למערך המשלוחים אם כי אתם יכולים לתאר לעצמכם שהחיסרון המשמעותי הוא התוספת במחיר.

מה טוב יותר? תלוי בכם, בכמות הסחורה והסוג שלה. לפניכם 3 נקודות שכדאי לקחת בחשבון לפני שבוחרים בשיטה כזאת או אחרת:

  1. גודל המוצר - ככל שהמוצר גדול וכבד יותר, כך המחירים של שתי השיטות יעלו אם כי בניהול איקומרס מלא העלויות יכולות להרקיע שחקים ולהפוך את העניין ללא משתלם בעליל. במוצרים קטנים וקלים לעומת זאת הכדאיות של שירות איקומרס לעסקים יכול להתברר כגבוהה במיוחד.
  2. גודל חברה - שירותי איקומרס מנוהלים מתאימים במיוחד לעסקים קטנים בעוד שעסקים גדולים יגלו שהשכרת מחסנים עשויה להיות משתלמת יותר מכיוון שכוח האדם כבר קיים בחברה.
  3. סוג מוצר - האם נדרש טיפול מיוחד שנובע מסוג המוצר והאם דורשה התמחות כלשהי? אם כן כדאי להשכיר מחסן ולנהל את העניין באופן עצמאי.

 

איך שולחים את המוצרים


קרטונים לאריזה הוא נדבך חשוב שאסור לזלזל בו ולבחירת הקרטונים שבהם אתם משתמשים לאריזה יש משמעות כפולה. מצד אחת הנראות ומהצד השני שימושיות.

לבחירת הקרטונים המתאימים יש משקל סופר חשוב במיתוג העסק בעיני הגולשים ובאופן שבו הם יתפסו אתכם ואת המוצר כאשר יקבלו את המשלוח לביתם.

אריזה מושקעת יכולה לשדר יוקרה ומוצר ששווה את המחיר בעוד שאריזת קרטון פשוטה יכולה לשמש כמסר של מחירים זולים במיוחד.

מבחינה שימושית לקרטונים יש תפקיד מרכזי מכיוון שישנם מגוון סוגי קרטונים ובעוד שסוג מסוים יכול לספק הגנה מושלמת, סוג אחר עשוי להתגלות כבעייתי.

לדוגמה, אם אתם מעוניינים לשלוח פריטים קשיחים ולא שבירים, תוכלו להשתמש בקרטונים זולים בגודל המתאים אך אם הפריטים גדולים או שבירים, יהיה עליכם להתאים את אריזות הקרטון לפריט כך שהוא יהיה מספיק חזק ויוכל להגן על המוצר שלכם לאורך כל המשלוח ועד קבלתו על ידי הלקוח.

חשוב לציין שלאריזת קרטון יש משקל חשוב גם באחסון של הסחורה ואם אתם נוהגים לאחסן את הסחורה ארוזה בקרטונים, עליכם לדאוג לכך שהם יהיו חזקים כך שתוכלו לערום אותם האחד על השני וכך לחסוך במקום אחסון.

עניין נוסף שצריך לקחת בחשבון גם כאן היא שיטת ניהול המלאי. אם אתם מנהלים את המלאי במיקור חוץ על ידי חברה לשירותי איקומרס, סביר להניח שהפתרון של האריזה יוקצה על ידה אך עליכם להיות מעורבים ולוודא שהאריזות תואמות את הצרכים שלכם.

 

טיפים לבחירת חברת שליחויות


כל בעל עסק היה רוצה את מערך המשלוחים הטוב ביותר ואין ספק שמשלוחים יעילים יכולים להציג יתרון ביחס למתחרים ושירות טוב יותר ללקוח.

אז מה המשלוח הטוב ביותר? כזה מגיע כמה שיותר מהר ומבטיח את שלמות המוצר. נשמע פשוט אך יש לזה מחיר. בסופו של דבר כמעט כל אחד יכול להבטיח משלוחים באותו היום אך השאלה היא כמה זה עולה.

הרעיון של חברת שליחויות טובה ומומלצת היא לבחור בכזאת שיכולה לשלב בין שירות מעולה ומשלוחים מהירים לבין עלויות. בסופו של דבר קשה להאמין שהרבה לקוחות יהיו מוכנים לשלם מחירים יקרים עבור המשלוח גם אם הוא מגיע באותו היום.

לכן עליכם למצוא את השילוב המנצח בהתאם לסוג המוצר ורוח החברה שלכם. השוו חברות שליחויות מומלצות וסננו אותן לפי אזורי הכיסוי שלהן, המחירים והתנאים שהם מציעות מבחינת הכיסוי הגיאוגרפי, נקודות פיזור (לבית הלקוח או לתיבות בוקס איט) וכמובן זמני ההתחייבות.

חברות גדולות או מי שמוכר בנפח גבוה צריך לשקול ולשלב משלוחים עצמאיים באזורי הפעילות של העסק בהתאם למערך העובדים. לדוגמה, אם אתם פועלים בתל אביב, כנראה שתוכלו לכסות את מרבית המשלוחים במרכז הארץ בעצמכם ובעלויות סבירות בהנחה שנפח המכירות גבוה.

אם בחרתם בשירותי איקומרס, עליכם לוודא שנהלי המשלוחים תואמים את הציפיות שלכם.

בסופו של דבר כדי לנהל את המלאי והמשלוחים באופן מוצלח עליכם לבחון את שלושת השלבים ולשלב בינהם בהצלחה.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת