0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

תקרת הפקדה לפנסיה – פורטל הביטוחים הגדול בישראל

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-15/12/21 בשעה 16:38

תקרת הפקדה לפנסיה – פורטל הביטוחים הגדול בישראל

תקרת הפקדה לפנסיה עבור שכיר היא 22.83% סך הכל כולל הפרשות המעסיק לפיצויים מתוכם הפרשות העובד יכולות להגיע עד 7% מהשכר ורק עד כ-7000 סך הכל הפקדה בשנה או עד 20.55 מפעמיים תקרת השכר הממוצע במשק. עבור תקרת הפקדה לפנסיה זו השכיר נהנה מאי תשלום מס הכנסה! הוא יכול להפריש יותר אך לא ייהנה מהטבות נוספות. גם עצמאים יכולים להפריש לפנסיה בשיעורים דומים ומשתנים. עצמאים מחויבים בפתיחת קרן פנסיה והפקדה חודשית אליה החל משנת 2017 וכיום לא משנה אם אתם שכירים או עצמאים, עוסקים פטורים או מורשים, חובה לפתוח קרן פנסיה ולהפקיד אליה כל חודש סכום מינימלי, לא תקרת הפקדה לפנסיה אלא ההפך סכום מינימום הפקדה קרן פנסיה.

 

פורטל הביטוחים הגדול בישראל – כל מה שחם בתחום קרנות הפנסיה והביטוח

 

קראו עוד מאמרים כמו זה על נושאים דומים כמו פנסיה לעצמאים, הלוואה מקופת גמל להשקעה ועוד!

מעוניינים לבצע פתיחת קרן פנסיה ולא יודעים איזו חברה מציאה את התנאים הטובים ביותר? פורטל הביטוחים הגדול בישראל מביא לכם את הצעות הפנסיה הטובות בשוק לפי שלשות הפרמטרים המרכזיים: דובה דמי הניהול, הישגי הקרן, מדד השירות. קרנות פנסיה מתחרות על חשבונות הלקוחות בכל המישורים ומדובר בכספים בקנה מידה ענק ומאות אלפי שקלים שמביא כל לקוח לאורך שנים! לא פלא שחברות קרנות הפנסיה, קרנות ההשתלמות וקופות הגמל להשקעה משקיעות בעצמן כספים רבים בשיווק מוצריהם השונים ואם אפשר לרתום את הטבת תקרת הפקדה לפנסיה גדולה יותר שניתן לפרסם עבור הלקוחות הפוטנציאליים, מה טוב.

 

כל המידע העדכני ביותר על פנסיה, ביטוח ומשכנתא - פורטל הביטוחים הגדול בישראל

 

כל אחד צריך לדעת מה היא תקרת הפקדה לפנסיה על מנת שיוכל ליהנות מהטבות ההפקדה לפנסיה. לא יודעים מה היא תקרת הפקדה לפנסיה? התייעצו עם רואה חשבון או יועץ מס אשר לא רק יגידו לכם מה היא תקרת הפקדה לפנסיה אלא יספקו לכם טיפים אישיים לפי מצב החשבון שלכם ולפי סטטוס המס שלכם לגביי סכום ההפקדה האידיאלי עבורכם בהתאם לשאר תוכניות החיסכון ואפיקי ההשקעה שיש לכם, חשבון הבנק שלכם ומצב הכסף הנזיל שלכם ועוד. קראו עוד מאמרים ומידע בפורטל הביטוחים הגדול בישראל ואם עדיין יש לכם שאלות, מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם עם מידע פרטני לגביי תקרת הפקדה לפנסיה ומידע חשוב נוסף שיכול לעזור לכם לחוסך ולהשקיע את הכסף שלכם בצורה טובה יותר. בדקו באתר רשות המיסים לגביי שינויים הנקבעים עבור תקרת הפקדה לפנסיה, מדרגות מס, החזרי מס, מענקים, הטבות מס על הפקדה ומשיכה וכל מידע רלוונטי אחר הקשור למס הכנסה, ביטוח לאומי, מס ערך מוסף וכדומה.

--

טבלת תקרת הפקדה לפנסיה מדויקת נכון לשנת 2021 עבור שכירים ועצמאים:

 

תקרת הפקדה לפנסיה לשכירים: מקסימום ההפרשות ששכיר יכול לקבל כולל הפרשות המעסיק והפרשות עצמאיות היא: 22.83% לפי החלוקה הבאה:

הפרשות המעסיק: מינימום 6.5% ומקסימום 7.5%, הפרשות העובד: מינימום 6% ומקסימום 7%, הפרשות המעסיק לפיצויים: מינימום 6% מקסימום 8.33%.

עבור עצמאים תקרת הפקדה לפנסיה נכון לשנת 2021 היא 34,452 שקלים ומקסימום הטבת המס שאפשר לקבל עומד על 11,139 שקלים עבור מי שהפריש 16.55% מהשכר.

למדו עוד על קרן פנסיה, קרן השתלמות וקופת גמל להשקעה באתר פורטל הביטוחים הגדול בישראל

טיפ: מומלץ לטפל בהפקדת הכסף אל קרן הפנסיה כמה ימים לפני תום שנת המס על מנת להיות בטוחים שהרישום של ההפקדה נעשה בזמן ולפני תום שנת המס.

 

למי מומלץ לבצע פתיחת קרן פנסיה?

 

ראשית כל פתיחת קרן פנסיה היא חובה עבור כל שכיר ועצמאי בישראל החל מגיל 20 ועד גיל הפרישה שהוא 67 לגברים ו-62 לנשים נכון לשנת 2021 ( ייתכן וגילאים אלה ישונו בקרוב לאחר דיון על כך בממשלה) שנית, תקרת הפקדה לפנסיה מיועדת למי שמרוויח סכומי כסף גדולים ויכול להרשות זאת לעצמו. רוב האזרחים לא מגיעים אל תקרת הפקדה לפנסיה ומסתפקים במינימום שגם הוא אחוז לא מבוטל כלל להפקדה עבור שכיר ועצמאי כך שעבורם תקרת הפקדה לפנסיה לא חשובה כל כך.

מינימום ההפקדה לפנסיה עבור שכיר זה 18.5% משכר הברוטו! זהו אחוז משמעותי מאוד והוא מחולק לפי 6% המופרשים מהעובד ועוד 12.5% המופרשים על ידי המעסיק, כחצי לרכיב תגמולים וחצי לרכיב פיצויים.

עבור עצמאים מינימום ההפקדה לפנסיה היא 4.5% מההכנסה החודשית הממוצעת עד לגובה של חצי מהשכר הממוצע במשק ועוד 12.55% עבור סכומים שהרוויח מעל חצי השכר הממוצע במשק ועד למקסימום השכר הממוצע במשק. עבור סכומים שהעצמאי מרוויח מעבר לשכר הממוצע במשק הוא לא מחויב להפריש כספים לקרן הפנסיה.

 

איך לחסוך יותר לפרישה – פורטל הביטוחים

 

המדינה מעודדת את האזרחים להפריש כמה שיותר לפנסיה ומתגמלת אותם על כך עם הטבות מס על הפקדה ומשיכה ועוד הטבות ויתרונות שיש לקרן. מטרת המדינה היא ליצור עוגנים עבור האזרחים כך שהם יוכלו להסתדר עם כספי הקצבה המשולמים מקרן הפנסיה לאזרחים לאחר הפרישה. הטבות המס הן על הפקדות בצורה של אי תשלום מס עד לגובה מסוים על הפקדה כפי שמפורט כאן והטבות מס רווח הון על אי משיכה לאחר גיל הפרישה בבת אחת עבור מי שממשיך להחזיק בקרן ולמשוך אותה כקצבה חודשית ולא בבת אחת ונהנה על כך בהטבת אי תשלום מס רווח הון על הישגי הקרן לאחר מכן.

הטבת נוספת שקרן הפנסיה יכולה לספק לעמיתי הקרן הוותיקים בה היא אפשרות ללקיחת הלוואה על חשבון קרן הפנסיה. הלוואה זו היא הלוואה שקל לקרן הפנסיה לתת לעמיתי הקופה על מנת להשאיר אותם אצלה והיא ניתנת על פי רוב בתנאים מועדפים מבחינת סכום ההלוואה, משך ההלוואה ותנאי הריבית על ההלוואה שטובים על פי רוב מתנאי הלוואות אחרות הניתנות על ידי הבנקים, חברות האשראי וגופים אחרים.

עוד אפיקי השקעה וחיסכון מקובלים ונפוצים שיש לכל אזרח אפשרות לשים בהם את כספו הם: קרנות השתלמות שהיא קרן רשות ( בניגוד לקרן הפנסיה שהיא קרן חובה), קרן השקעה וחיסכון לטווח בינוני עם אפשרות משיכה לאחר 6 שנים בהם הכסף מופקד, עם הטבות על הפקדה ומשיכה, קופת גמל להשקעה – אפיק חיסכון ללא הגבלת מועד מבחינת משיכת הכסף ועם הטבות על משיכה בצורה של קצבה אחרי גיל 60 ללא תשלום מס רווח הון על הסכום ועוד.

פורטל הביטוחים הגדול בישראל מביא לכם מידע חשוב ועדכני על כל אפיקי החיסכון וההשקעה בישראל, חברות הביטוח הגדולות והמובילות במשק, מחשבוני פנסיה, מנועי השוואת מחירים בין קרנות ההשקעה וקופות החיסכון השונות ועוד. השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם הצעות מחיר משתלמות עבור תוכניות חיסכון, אפיקי השקעה, קרנות השתלמות, פנסיה, גמל וביטוחים מכל סוג.

אנו הפורטל המקיף בארץ בתחום ונשמח לסייע לכם בכל דרך אפשרית, בהצלחה ולהתראות!

 

פורטל הביטוחים הגדול בישראל

טלפון: 073-272-5261

www.2bit.co.il

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת