0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

איך לעבור דירה בלי לחץ?

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-16/01/22 בשעה 13:48

איך לעבור דירה בלי לחץ?

 

קרדיט: freepik

מעבר דירה הוא אירוע מרגש מאוד מצד אחד, והזדמנות להתחלה חדשה וטובה, אבל מצד שני יש תמיד גם לחץ. באופן כללי רוב בני האדם מתקשים עם שינויים, גם כשהם עצמם יוזמים את השינוי ומבינים שהוא ישדרג את החיים שלהם - אבל היערכות נכונה עוזרת לצלוח אותם בשלום ואפילו בקלילות. בפרט כך הדבר כשעומדים לעבור דירה.

תוכנית עבודה מסודרת

המרכיב החשוב ביותר בהיערכות הנכונה לקראת מעבר דירה הוא לעבוד באופן מאורגן. כשיש תוכנית מסודרת, אין סיכוי שתשכחו פעולות חיוניות או שתגיעו ליום המעבר כשתכולת הבית עדיין לא ארוזה. למעשה, כשבונים לו"ז נכון, וכמובן מקפידים להתנהל לפיו, אפשר אפילו ליהנות מימים קלילים יחסית ובלי עומס יתר.

המלצה נוספת לגבי בניית תוכנית העבודה היא להשאיר מרווח ביטחון מספיק גדול. בדרך זו גם אם יש משימה מסוימת שגוזלת יותר זמן מכפי שהערכתם מלכתחילה, ובפרט האריזות השונות, עדיין יישאר זמן פנוי להשלים אותה בלי לחץ מיותר.

מיון כל תכולת הדירה

פעולה נוספת שמקלה על המעבר, הופכת את ההתאקלמות בדירה החדשה לפשוטה יותר וגם עשויה להוזיל את עלות ההובלה היא מיון יסודי של כל תכולת הדירה שלכם.

בכל בית כמעט מצטברים עם השנים פריטים שכבר אין בהם צורך אמיתי. לא תמיד קל לנו לשחרר, אבל מעבר דירה הוא הזדמנות מצוינת לקחת להמשך החיים רק את מה שבאמת מספק לכם תועלת. את המיון חשוב לתזמן לתחילת ההכנות לקראת המעבר, כדי לבצע אותו באופן יסודי. את מה שכבר לא חיוני מבחינתכם אבל יכול לשמש אחרים תוכלו למכור - גם אם במחיר סמלי, עדיין התמורה תממן לפחות חלק מההובלה - או לתרום (פעולה שגם היא מספקת נחת רבה כמובן).

הכנת ערכה ליום המעבר

גם כשכל התכולה הנחוצה נמצאת בתוך הקרטונים מן הסתם יש דברים שתצטרכו אתכם גם ביום ההובלה עצמה. עם תחילת ההכנות למעבר הכינו רשימה של כל הפריטים האלה, וכך גם אם שכחתם ברגע הראשון משהו חיוני תוכלו להוסיף אותו בהמשך. את כל הפריטים ברשימה כדאי לרכז במקום אחד, כך שגם כשיש בדירה בלגן בזמן ההובלה, תוכלו למצוא אותם בקלות ובמהירות.

סימון הקרטונים החשובים ביותר

כפי שאת האריזות ואת שאר הפעולות הקשורות למעבר כדאי לפרוס לאורך כחודש, גם הפריקה לא חייבת להתבצע ביום אחד וגם לא ביומיים. בהתאם מומלץ לפרוק ביום הראשון בדירה החדשה רק את הדברים שאתם זקוקים להם באופן מידי - וכדי שתוכלו לעשות זאת, כדאי לארוז אותם בנפרד. כמו כן חשוב לסמן את אותם קרטונים בסימון שונה, כדי שתוכלו לבקש מהמובילים לשים אותם בצד, כך שהגישה אליהם תהיה נוחה ותוכלו למצוא אותם בלי לבזבז זמן יקר.

מידע נוסף תוכלו למצוא במדריך למעבר דירה קל ונעים באתר של חברת הובלות מיכאל ובוריס.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת