0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

שאלות ותשובות חשובות לפני ניתוחי חזה

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-20/01/22 בשעה 17:56

שאלות ותשובות חשובות לפני ניתוחי חזה

FREEPIK

 

ניתוחי חזה להגדלת, להקטנת ולהרמת החזה נחשבים לפופולריים מאוד בקרב נשים בגילים השונים, אלו ניתוחי אסתטיקה נפוצים מאוד, וכיום יש טכניקות מתקדמות להשגת המראה הרצוי. כדאי לדעת כי נשים עוברות ניתוחי הגדלה או הקטנת חזה בעיקר מסיבות אסתטיות ועל מנת לשפר את המראה שלהן, עם זאת ניתוח הקטנת חזה נעשה גם מסיבות רפואיות, ולרוב משלבים בהליך הכירורגי גם ניתוח להרמת החזה.

 

למרות שאלו ניתוחים אסתטיים פופולריים חשוב לבחור נכון את המנתח הפלסטי הטוב ביותר כדי להפחית סיכונים ועל מנת ליהנות מתוצאות מושלמות ואסתטיות המחזקות את הדימוי העצמי ומשפרות את מראה החזה שמהווה סמל לנשיות ולפוריות.

 

כיצד לבחור רופא מומחה בכירורגיה פלסטית ובניתוחי חזה מורכבים?

 

ניתוחי הגדלת והקטנת חזה מחייבים ידע אנטומי וניסיון רב בכירורגיה פלסטית. כדי לבחור רופא מומחה בכירורגיה פלסטית מומלץ לקרוא מידע עליו, לעיין בשיטות הניתוח שהוא מציע, לקרוא ביקורות וחוות דעת ולהתרשם מגלריית התמונות לפני ואחרי.

 

הגדלת חזה - כדי לקבל תוצאה וטבעית ואסתטית יש לבחור היטב את הרופא המנתח. רופא מומחה בכירורגיה פלסטית שולט בטכניקות מתקדמות לכן התוצאה טובה יותר וכך מפחיתים גם סיכונים וסיבוכים אפשריים.

 

הקטנת חזה – ניתוח פופולרי ומבוקש בקרב נשים עם שדיים גדולים, לעיתים הרופא ממליץ על ניתוח זה מסיבות בריאותיות וכדי להקל על סבלה של המטופלת. הניתוח דורש ידע וניסיון לכן אין להקל ראש בבחירת הרופא המנתח.

 

הרמת חזה – רופא מומחה בכירורגיה פלסטית מבצע את הניתוח במיומנות על ידי הסרת עודפי עור והידוק הרקמות מסביב לחזה המטופלת, תוך עיצוב מחדש של החזה והתייחסות נכונה לקוטר ולמיקום העטרה.

 

האם קיימים סיכונים בניתוח החזה השונים?

 

הגדלת חזה – זיהום באזור המנותח, דימום, שטפי דם, התפתחות קופסית סביב השתל, שינוי תחושתי בעור ובפטמות, החלמה איטית של השתלים.

 

הקטנת חזה – דימום מוגבר עקב פגעה בכלי דם תת עוריים, נמק עורי בעיקר באזור הפטמה, פגיעה באספקת הדם לעטרה ולפטמה, נמק באזור הפטמה והעטרה, זיהום (יחסית חריג), כאבים, הצטלקות מוגזמת, פגיעה ביכולת ההנקה ועוד.

 

הרמת חזה – הסיכונים האפשריים הם נמק בעטרה ו/או בפטמה, דימום משמעותי, שטפי דם באזור המנותח, אובדן תחושה בפטמה, רגישות יתר בפטמה, פגיעה ביכולת ההנקה (נדיר), א-סימטריה בשדיים, נפיחות וזיהומים.

 

כמה זמן נמשכת תקופת ההחלמה לאחר הניתוח?

 

הגדלת חזה – מומלץ להחלים בבית לפחות 7 ימים לפני החזרה לשגרה, יש ללבוש חזיית ספורט מיוחדת לפחות שבועיים, להימנע מפעילות גופנית ומפעילות פיזית מאומצת כחודש ולהקפיד על הוראות הרופא המנתח.

 

הקטנת חזה – תקופת ההחלמה אורכת כ-5 עד 7 ימים, בדרך כלל סובלים מכאבים ואי נוחות במשך 4-3 ימים לאחר הניתוח. לאחר 4 ימים מוציאים את הנקזים וניתן להתקלח בחופשיות. לאחר כשבוע ניתן לחזור לעבודה ולפעילות היומיומית, וניתן לחזור לפעילות גופנית לאחר כחודש וחצי.

 

הרמת חזה – יש ללבוש חזיית ספורט ייעודית כחודש, ולמחרת הניתוח ניתן לחזור לפעילות שגרתית שאינה דורשת מאמץ פיזי, ולאחר כחודש ניתן לחזור בהדרגה לפעילות פיזית וגופנית.

 

איך יודעים האם הניתוח נחוץ?

 

הגדלת חזה – הניתוח מומלץ לנשים עם חזה קטן או שדיים לא סימטריים, מטרתו להשיג חזה שופע במראה טבעי ואסתטי המתאים לגופה של האישה.

 

הקטנת חזה – ניתוחי חזה להקטנת השדיים יכולים להיות הצלה של ממש לנשים הסובלות מהחזה הגדול שלהן, במקרים רבים מבצעים את הניתוח מסיבות רפואיות מאחר וחזה גדול מידי עלול לגרום לתופעות לוואי, לקשיים חברתיים, לדימוי עצמי נמוך ולקושי למצוא חזיות ובגדים.

 

הרמת חזה – במקרים רבים משלבים המרת חזה עם ניתוח חזה אחרים, הניתוח מומלץ לנשים המעוניינות לשפר את מראה החזה הנפול עקב סיבות שונות, למשל הריונות והנקה.

 

האם אסבול מכאבים לאחר הניתוח?

 

הגדלת חזה –ניתוחי חזה מורכבים כמו הגדלת חזה כרוכים בכאבים לאחר ההליך הכירורגי, אך דרגת ומשך הכאבים תלויה בטכניקה ובמיומנות של הרופא המנתח.

 

הקטנת חזה – ברוב המקרים סובלים מכאבים מקומיים לאחר הקטנת חזה, ניתן להקל על הכאבים בעזרת משככי כאבים רגילים.

 

הרמת חזה – בימים הראשונים לאחר הניתוח עלולים לסבול מכאבים באזור המנותח, ניתן לקחת משככי כאבים להקלה.

 

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת