0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

איך נערכים לרעידות אדמה?

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-10/05/22 בשעה 11:07

איך נערכים לרעידות אדמה?

תמונה: depositphotos

 

מפחיד לחשוב על כך, אבל על פי הערכות של מומחים, בשנים הקרובות יכול להיות שניאלץ להתמודד עם רעידת אדמה עוצמתית. זה לא סוד שהמיקום שלנו, על השבר הסורי-אפריקאי, חושף אותנו לסיכון הזה, אבל בשנים האחרונות נראה שהסיכון גובר - רעשי האדמה נעשים תדירים מאי פעם, מה שמרמז על הגעת רעש משמעותי בעתיד הקרוב.

 

אז מה עושים? קודם כל, חשוב מאוד להגן על עצמכם מפני עלויות הנזקים שעלולים להיווצר, באמצעות ביטוח דירה הכולל כיסוי מפני רעידות אדמה. שימו לב כי לא מדובר בכיסוי שנכלל בפוליסה בסיסית, כך שעליכם להוסיף אותו ולשלם עליו תוספת כלשהי. מעבר לזה, עליכם להיערך למקרה חירום, כדי שתדעו כיצד לנהוג ותוכלו לשמור על עצמכם ועל הסובבים אתכם.

 

הכנת הבית לרעידת אדמה


בדרך כלל, הבית שלכם הוא המקום בו אתם מרגישים הכי בטוחים. עם זאת, כאשר מתרחשת רעידת אדמה הבית עלול להפוך למלכודת מוות של ממש. כדי למזער את הסיכוי שתיפצעו מנפילת חפצים כבדים, משריפות או מדליפות גז, יש לבצע את הצעדים הבאים:

  • ודאו כי הרהיטים ומכשירי החשמל הכבדים מונחים באופן יציב, וחזקו את החיבורים של ארונות וספריות לקירות. ככל האפשר, הניחו חפצים כבדים על הרצפה.
  • בידקו את תקינותם ויציבותם של מזגנים (והמדחסים שלהם), בלוני גז ודודים (דוד שמש, דוד חימום).

 

הכנת המשפחה באמצעות תרגול


כדי שתצליחו להגיב כהלכה בזמן אמת, כדאי לתרגל את דרכי הפעולה עם המשפחה. ראשית, חשוב לקבוע מהי הנקודה בה בני המשפחה צריכים להתאסף במקרים של רעידת אדמה. על פי ההנחיות של פיקוד העורף, הכי בטוח לצאת לשטח פתוח, אך בבתי קומות זה בדרך כלל לא אפשרי. אם אתם גרים בקומות, תקבעו להגיע לחדר ממוגן או לחדר המדרגות. כמו כן, ודאו שכולם יודעים היכן ממוקמים המפסקים החשובים, אשר שולטים בתשתיות הבית - חשמל, מים גז - וכיצד לסגור אותם.

 

הכנת ציוד חירום


מומלץ מאוד להתכונן למצב חירום, באמצעות הכנת הציוד המתאים. כדאי לארוז תיק, ולשמור אותו בנקודת המפגש המשפחתית. אם התאפשר לכם לקבוע את הנקודה בשטח פתוח, תקפידו להניח את התיק במיקום נגיש, אליו תוכלו להגיע בקלות ובמהירות בדרככם החוצה. תיק כזה צריך לכלול:

  • אוכל ומים - כדאי לארוז כמה קופסאות שימורים, או מאכלים נוספים שנשמרים לאורך זמן, וכמות גדולה של מים. לאחר הכנת התיק, תקפידו לבדוק מדי פעם את תוקף המזון, וגם תחליפו את המים כך שיהיו כמה שיותר טריים בעת הצורך.
  • מסמכים חשובים - לכולם יש אוסף של מסמכים חשובים (זיהוי, מסמכים רפואיים, פיננסיים ואחרים). כדאי להכין עותק מחלקם או מכולם, ולאחסן את העותקים בתיק החירום.
  • דברים נוספים - שימו בתיק כל מה שלדעתכם חשוב, ויכול לשמש אתכם בעת רעידת אדמה: ערכת עזרה ראשונה, פנס וסוללות, תרופות, משקפיים, מוצרי היגיינה וכו'.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת