0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

איך לנווט את הדרך לתואר איכותי - מה עדיף פסיכומטרי או לימודים במכינה?

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-24/05/22 בשעה 12:00

איך לנווט את הדרך לתואר איכותי - מה עדיף פסיכומטרי או לימודים במכינה?

FREEPIK

 

 

תואר ראשון איכותי הפך להיות תנאי כמעט הכרחי למגוון רחב של מקצועות ומשרות בשוק העבודה. כדי להתקבל למשרה מעניינת ומאתגרת עם אפשרויות קידום יש לבחור נכון את מסלול הלימודים, לכן יש מספר שיקולים אישיים, מקצועיים וגם כלכליים שיש להתייחס אליהם כדי לבחור מה ללמוד. מאחר ויש תנאי קבלה שחייבים לעמוד בהם על מנת להתקבל ללימודי תואר איכותי, המועמד ללימודים נדרש להחליט האם לשפר את ציוני הפסיכומטרי והבגרויות שלו או האם לנווט את דרכו ללימודי התואר הראשון באמצעות רישום ללימודי מכינה קדם אקדמית.

 

למי מתאים ללמוד במכינה קדם אקדמית ולמי כדאי להשלים בגרויות?


לא מעט צעירים השלימו את הבגרויות שלהם במסגרת הלימודים בתיכון, מסיבות כאלו ואחרות. כאשר הם מעוניינים להירשם לתואר ראשון איכותי עליהם להחליט האם לחזור לימי התיכון ולהשלים את מבחני הבגרות. היתרון בהשלמת הבגרויות הוא הכרות עם החומר, אך לרוב כדאי להשלים בגרויות רק אם צריך להשלים יחידות בודדות כדי לקבל תעודת בגרות מלאה. אם צריכים ללמוד 3 מקצועות או יותר כדי להשלים את תעודת הבגרות עדיף להירשם למכינה.

 

הלימודים במכינה הקדם אקדמית מתאימים לכל מועמד ללימודים לתואר ראשון שאינו עומד בתנאי הקבלה, בין אם חסרות לו בגרויות ובין אם ציון הפסיכומטרי שלו נמוך. ללימודים במכינה הקדם אקדמית יש יתרונות רבים,  במיוחד אם לומדים במכינה קדם אקדמית במסלול ייעודי למדעי החברה והרוח. הלימודים במכינה הייעודית מכינים את הסטודנטים ללימודים באקדמיה, הם משפרים את הסיכוי להתקבל לתואר איכותי ומבוקש, ובמסגרת המכינה רוכשים מיומנויות ואסטרטגיות למידה המסייעות לבוגרים גם במהלך הלימודים לתואר ראשון.

 

כמה זמן נמשכים הלימודים?


כדי להשלים או לשפר בגרות יש להירשם לקורס ייעודי, הלימודים נמשכים כ-3 חודשים עד חצי שנה, תלוי בקורס אליו נרשמים. לימודים במכינה הקדם אקדמית נמשכים 4 חודשים במסלול בוקר, אם נרשמים למסלול ערב הלימודים נמשכים 5 חודשים. יש לזכור כי במסגרת הלימודים במכינה לומדים כמה מקצועות במקביל, כלומר הלימודים תובעניים יותר אך הם מכינים את הסטודנט לקראת הלימודים באקדמיה.

 

מה לומדים במכינה הקדם אקדמית?


יש שני סוגים עיקריים של מכינות:

 

* מכינה לשיפור ולהשלמת בגרויות – המכינה נועדה לשיפור ו/או להשלמת בגרויות, הלימודים מתאימים למי ששואף להשלים בגרות ולשפר את ציוניו כדי להתקבל לאקדמיה. 

 

* מכינה קדם אקדמית ייעודית - הכנה ממוקדת ואיכותית לקראת הלימודים לתואר ראשון במסלול ספציפי, כמו מכינה קדם אקדמית ייעודית למדעי החברה והרוח המיועדת למועמדים המעוניינים להירשם לתואר ראשון במשפטים, חשבונאות, ניהול מערכות בריאות, ממשל ומשפט ועוד.

 

 

האם ניתן לקבל מלגה או מימון ללימודים במכינה הקדם אקדמית ולהשלמת בגרויות?


כאשר נרשמים לקורס ספציפי להשלמת בגרות במקצוע מסוים יש לממן את הקורס באופן עצמי. חיילים משוחררים זכאים לקבל מימון ללימודים במכינה הקדם אקדמית באמצעות האגף והקרן לחיילים משוחררים של משרד הביטחון, יש אפשרות לקבל מימון מלא ללימודים במכינה כולל דמי קיום חודשיים. 

 

אילו מכללות מציעות מכינה קדם אקדמית ייעודית?


לא מעט מכללות בישראל מציעות לימודים קדם אקדמיים במסגרת המכינה הייעודית, כלומר מכינה המתמקדת בתחום לימודים ספציפי. בין המכללות המציעות מכינה קדם אקדמית ייעודית ניתן למצוא את שערי מדע ומשפט המציעה מכינה קדם אקדמית ייעודית למדעי החברה והרוח, אוניברסיטת אריאל בשומרון, המכללה הטכנולוגית רופין, האקדמית בעמק יזרעאל ועוד.

ראוי לציין כי המכינה הקדם אקדמית הייעודית במדעי החברה והרוח בשערי מדע ומשפט מיועדת למועמדים המעוניינים ללמוד תואר ראשון במשפטים, מדיניות ציבורית, חשבונאות, ממשל ומשפט וניהול מערכות בריאות. 

למידע נוסף על לימודי מכינה קדם אקדמית – לחץ כאן 

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת