0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

מהו תהליך פינוי בינוי?

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-02/08/22 בשעה 18:32

מהו תהליך פינוי בינוי?

תמונה: FREEPIK

 

 

צמד המילים פינוי בינוי חוזרות על עצמן רבות בשנים האחרונות. רבים מאיתנו לא יודעים את ההבדל בין תמ"א 38, לפינוי בינוי וכדומה. המאמר הזה יעשה לכם סדר ויסביר לכם מה אומר הליך פינוי בינוי ועל מה חשוב לשים דגש. 

מהו פינוי בינוי?

תהליך פינוי בינוי הוא למעשה הליך שמבצעים דיירים בבניין ישן שמעוניינים למצוא יזם שירצה להשקיע בהריסת הבניין ובנייה מחדש. מדובר על תהליך שדיירים רבים מעוניינים בו כי הם למעשה יכולים לזכות בצורה כזו בדירה חדשה ואפילו גדולה יותר בדיוק באזור שהם גרים בו כעת ומבלי להשקיע בכך כסף נוסף. על אף היתרונות שקיימים בפרויקט כזה, לא כל בניין זכאי לבצע זאת ויש לבדוק ולבחון האם הבניין שלכם יכול לאסוף חתימות ולקבל היתרים לכך. את הפרטים האלו, בודקים בעירייה תחת אגף התכנון של העיר. 

למה שיזם ירצה להשקיע בפרויקט כזה? 

הריסה של בניין ישן עם שלוש או ארבע קומות, הוא הזדמנות לבנייה של בניין חדש עם יותר קומות ומכירה של דירות נוספות. אפשר לומר כי מדובר בעסקה רווחית לכל הצדדים. הדיירים של הבניין יקבלו דירות חדשות, קצת יותר גדולות ומותאמות לתקנים של היום והיזמים יקבלו דירות נוספות למכירה. 

מה חשוב לדעת כאשר רוצים לבצע פינוי בינוי?

חשוב לדעת שלא כל בניין יכול לצאת לתהליך כזה. יש קריטריונים שנקבעו על ידי העיריות והממשלה. על הבניין להיות ישן משנה מסוימת, יש צורך במציאת יזם ועורך דין לפרויקט, יש לבצע חתימות של 80 אחוזים מדיירי הבניין ולאחר מכן להגיש לקבלת היתר הריסה והיתר בנייה. מדובר בתהליך שמחייב עבודה יסודית. הדיירים בבניין למעשה מוותרים על דירתם הישנה כדי שבטוח יקבלו דירה חדשה ולכן יש לבצע הכל בליווי עורך דין ובדיוק מרבי.

האם כדאי לבצע הליך פינוי בינוי או לחכות לתמ"א?

את ההבחנה בין תמ"א 38 לבין פינוי בינוי עושים בבדיקה פשוטה בעירייה. יש אזורים ברורים שמיועדים לתמ"א. לרוב, בניינים שמעוניינים בפינוי בינוי, אינם זכאים לתמ"א 38 ולהיפך. עשו את הבדיקה ותראו לאיזה פרויקט אתם זכאים. בכל מקרה כדאי לדעת שאם אתם זכאים, מדובר בהליך מאוד משתלם עבורכם, בתנאי שמבצעים אותו נכון עם יזם אמין, קבלן מקצועי ועורך דין נדל"ן תותח. שלושת אלו הם התפקידים החשובים ביותר בפרויקטים אלו. מצאו את האנשים המקצועיים בתחום והתחילו בשלב החתמת הדיירים. ברגע שיהיו לכם כל החתימות, התחילו בבקשת היתרים. 

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת