0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

איך להרחיק יונים מהמרפסת?

מערכת askpeople | הטיפ פורסם ב-29/10/23 בשעה 17:35

איך להרחיק יונים מהמרפסת?

תמונה freepik

 

 

מרפסת היא נכס אמיתי. כשאנחנו מדמיינים את עצמנו יושבים במרפסת, עם כוס קפה או כוס בירה, לבד או עם בני משפחה ואולי בכלל חברים, בבוקר או בערב, התמונה תמיד פסטורלית להפליא. לכאורה יונים משתלבות בתמונה, אבל בפועל כשהדמיון הופך למציאות, נוכחות של יונים מהווה מטרד של ממש. הן מרעישות כולל בשעות מוקדמות מאוד, הן מלכלכות את המרפסת והן אפילו עלולות להעביר אלינו מחלות. בהתאם כדאי להבין איך להרחיק יונים, ואיך עושים את זה נכון.

הרחקת יונים בלי לקלקל את הנוף

כשמדובר על מרפסת פתוחה, המטרה היא להרחיק את היונים מצד אחד ומצד שני לשמור על האפשרות ליהנות מהנוף ומזרימת אוויר נעימה. בהתאם כדאי להעדיף פתרונות שלא חוסמים לגמרי את הגישה של היונים למקום, אבל כן מונעים מהן לעמוד על המעקה. כשהיונה לא יכולה לעמוד על המעקה, או בכל מקום אחר במרפסת, קרוב לוודאי שהיא תחפש מקום אחר ואתם תוכלו ליהנות במרפסת בלי רעש ולכלוך.

הפתרון הפרקטי ביותר שמאפשר לסמן V על שני הדגשים המהותיים הוא דוקרנים. את הדוקרנים פורסים על המעקה, והשפיצים המחודדים שלהם מרתיעים את היונים. חשוב לציין שהדוקרנים לא דוקרים אף יונה וכמובן לא פוגעים בבעלי החיים - אלא מספקים את ההרתעה הנחוצה.

הסוגים השונים של הדוקרנים להרחקת היונים

כדאי לדעת שיש כמה סוגים של דוקרנים: חלוקה אחת היא לדוקרנים מפלסטיק ודוקרנים מנירוסטה. הסוג הראשון זול יותר, ומתאים למקרים שבהם רוצים להרחיק יונים בהוצאה כספית מינימלית. הסוג השני עמיד יותר ולכן זוהי האופציה המומלצת כשרוצים פתרון ארוך טווח (בהמשך העמוד תמצאו פירוט לגבי העלויות של הפתרונות השונים).

חלוקה נוספת של דוקרנים היא בהתאם לצורה שלהם. יש דוקרנים בצורת האות W, בצורה של האות Z וגם בצורה של האות N. הבחירה בין הדגמים השונים היא בהתאם לרוחב המעקה, כשדוקרנים בצורת W מתאימים למקומות רחבים.

אפשרויות נוספות לשמירה על מרפסת נקייה מיונים

הרחקה של יונים מהמרפסת אפשרית גם בדרכים נוספות, וכדאי להכיר את כולן. אופציה אחת היא חוט רטט, שכשמו כן הוא - רוטט כשהיונה נעמדת עליו. בגלל התזוזה המתמדת היונה לא יכולה כמובן לעמוד בנוחות על המעקה, ולכן תתעופף הלאה.

אופציה שנייה היא פס הלם. הכוונה היא לפס חשמלי שמצמידים למעקה לכל אורכו. כשהיונה נוחתת עליו, נסגר מעגל חשמלי, והיונה תרגיש זרם קל. הזרם החשמלי לא פוגע ביונה ולא מסוכן לה, אלא בעוצמה כזו שרק גורמת לה להירתע ולא להישאר אצלכם במרפסת.

רשת נגד יונים למרפסת סגורה

אם המטרה היא הרחקת יונים ממרפסת סגורה, אפשר לשקול התקנת רשת. היתרון המרכזי של רשתות נגד יונים הוא שהן מונעות לחלוטין כניסת בעלי כנף לחלל ומבטיחות ניקיון מלא. בהקשר זה חשוב לציין שצואת יונים היא לא רק מפגע אסתטי אלא גם תברואתי. בלשלשת של היונים עלולים להיות וירוסים, חיידקים, פטריות ומזיקים נוספים. רשימת המחלות שמעבירות יונים כולל בין השאר דלקת מוח נגיפית, דררת, פאראטיפוס ועוד.

העלות של הרחקת יונים בדרכים השונות

באופן טבעי לצד השאלה איך מרחיקים אותן, עולה גם השאלה כמה עולה להרחיק יונים. דוקרנים מפלסטיק עולים בסביבות ה-30-40 ש"ח למטר, ואילו דוקרנים מנירוסטה יעלו 100-150 ש"ח למטר. העלות של חוט רטט היא 60-120 ש"ח למטר, ועבור פס הלם תתבקשו לשלם 100-200 ש"ח למטר. רשת נגד יונים עולה בין 20 ל-60 ש"ח למטר רבוע, ובכל מקרה מומלץ להיעזר באנשי מקצוע בתחום כדי לבחור את הפתרון הנכון ביותר וגם להתקין אותו באופן אופטימלי - כדי שתוכלו ליהנות מהמרפסת בלי הפרעה.

המאמר באדיבות סטופ יונים – חברה להרחקת יונים

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת