0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

אורגזמה נשית, מי את ואיך מגיעים אליך?

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-15/11/23 בשעה 15:54

אורגזמה נשית, מי את ואיך מגיעים אליך?

תמונה: freepik

 

 

החוויה המינית משתנה בין אנשים ונשים, והיא תלויה במגוון רב של גורמים. עם זאת ישנם נתונים שמצביעים על כך כי באופן יחסי לגברים, אצל נשים יש קושי לחוות אורגזמה. מחקרים רבים מדברים על "פער האורגזמה" שבין גברים ונשים, כאשר נשים יכולות לחוות יותר קשיים בזמן של יחסי מין ובאופן כללי מתקשות לבוא לידי סיפוק מיני. הפער הזה יכול להיות תוצאה של מגוון רב של גורמים, ביניהם הבניית הזהות המינית, חששות פסיכולוגיים, וגם גורמים פיזיים כמו חוסר שליטה בשריריות האורגניזמוס הנשי.

 

מפת דרכים, היכן מתחילים

 

אורגזמה נשית היא פורקן מיני המתרחש אצל האישה, תחושת קצה מינית המתרחשת בזמן קיום יחסי מין או אוננות. במהלך האורגזמה, האשה חווה סדרה של שינויים פיזיים ונפשיים, הנובעים מפעילות ביולוגית ונפשית משולבת. האורגזמה היא חוויה פיזית חזקה וחמה, המורגשת באופן אינטנסיבי בעת הגעתה, ולרוב היא נובעת מגירוי הדגדגן או כתגובה לחדירה וגירוי נקודת הג'י הנשית. חשוב לציין כי האורגזמה היא חווייה אינטימית ואישית, וההתרחשות שלה יכולה להשתנות מאד בין אנשים שונים. כמו כן, המשמעות שלה היא מורכבת וייחודית עבור כל אשה. 

 

מה הסיבות הנפוצות שמקשות על הגעה לאורגזמה


קיימות מגוון של סיבות שיכולות להשפיע על הקושי בהגעה לאורגזמה, והן יכולות להיות פיזיולוגיות, פסיכולוגיות או חברתיות. בעיות פיזיולוגיות כוללות כאבים במהלך הפעילות המינית, עייפות כרונית או כל בעיה בריאותית שמשפיעה על תפקוד המערכת המינית. בעיות פסיכולוגיות יכולות לכלול דאגות, מתח נפשי וחששות אשר עלולים להשפיע על היכולת להתרגש ולהתפרק. בנוסף לעיתים חוויות מיניות קודמות עלולות להשפיע על היכולת "לשחרר". ישנן גם סיבות חברתיות ותרבותיות אשר עלולות להשפיע על היכולת לחוות אורגזמה. ביניהן תפישות חברתיות הנוגעות לסקס ולמיניות אשר משפיעים על תחושת ההנאה והפעילות המינית. כמו כן לחץ ואורח חיים מהיר עלולים להשפיע על הקרבה המינית ועלולים לגרום לקושי בהגעה לאורגזמה. לעיתים קרובות משתלבים מספר גורמים ליד כדי ליצור קושי בהגעה לאורגזמה. 

 

טיפים להגעה לאורגזמה 


החוויה המינית היא ייחודית ומשתנה מאד מאשה לאשה. אין פתרון אחד שמתאים לכולן, אך ישנם כמה טיפים והמלצות שיכולים לעזור כדי ליהנות יותר מחווית המין ולשפר את הסיפוק המיני. 

  1. הכירי את גופך  - הכרות עם גופך חשובה להבנת האזורים הרגישים שלך. לכל אישה יש את המקומות בגוף שלה שמגיבים בצורה מיוחדת ושמעניקים הנאה מינית. שווה לנסות קודם לבד להרגיש היכן את אוהבת שנוגעים בך, כדי שתוכלי בהמשך לכוון את הפרטנר/ית. 
  2. תקשורת עם הפרטנר/ית - תקשורת פתוחה עם השותפ/ה לחווית המין יכולה לשפר אותה מאד.  חשוב לדבר על הציפיות ולבטא מה אתן רוצות ואוהבות, לכוון גם מבחינת מיקום וגם מבחינת קצב. 
  3. ריכוז - ריכוז בחוויה שלך בזמן הפעולה המינית יכולה לסייע להפוך את החוויה לאינטימית יותר ולשפר את ההתרגשות. לכן כדאי לגשת לחוויה המינית כאשר את משוחררת מלחצים ומדאגות אחרים. 
  4. תני לזמן לעשות את שלו - יש נשים אשר "מתחממות" רק אחרי זמן מה. הכירי בכך שייתכן שלוקח לך יותר זמן להגיע להתרגשות ולחווית שיא. 

 

אם את עדיין חווה קשיים או חושבת שאולי יש בעיה פיזית או פסיכולוגית, פני למומחה מקצועי כמו מטפל מיני. כל אישה היא יחודית ודרכה להגעה לאורגזמה נשית יכולה להיות שונה. המפתח הוא להקשיב לגוף ולרגשות, להתרגל לתקשורת פתוחה עם השותף, ובעיקר להיות משוחררת ולא להיכנס ללחץ יתר סביב החוויה.

המאמר מוגש באדיבות מיינאמי חנות צעצועי מין למבוגרים - המקום בו התשוקה יוצאת מהארון  https://mynami.co.il/

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת