0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

קריירות עתידיות לבעלי תואר שני - הזדמנויות תעסוקתיות

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-04/02/24 בשעה 14:46

קריירות עתידיות לבעלי תואר שני - הזדמנויות תעסוקתיות

תמונה Freepik

 

 

ישראל היא אחת מהמדינות המשכילות ביותר בעולם המערבי, ושיעור האקדמאים בארץ גדול משמעותית משיעורם במדינות אחרות החברות בארגון ה-OECD. לכן, אין זה פלא כי רבים מהמעסיקים מחפשים מועמדים בעלי תואר שני, בתחומים שונים, ובמאמר זה נבין מהן ההזדמנויות התעסוקתיות לבוגרי תואר MBA, עם או ללא תזה, ונבחן מה היתרונות של התואר השני בשוק העבודה ובקריירה האישית.

רבים מבוגרי התואר הראשון מתלבטים האם ומתי ללמוד לתואר שני מתקדם ויוקרתי, לכן כדאי לדעת כי יש יתרונות רבים ומשמעותיים לתואר השני הן לצורך פיתוח ומינוף הקריירה, והן לצורך קבלת שכר גבוה יותר, שיפור התנאים בעבודה ואפשרות להתמודד על תפקידי ניהול ומטה בכירים ומעניינים יותר. האם כדאי לכם להירשם לתואר שני? איך התואר המתקדם יכול לסייע לכם בהזדמנויות תעסוקתיות ובקריירה? אילו עוד יתרונות יש ללימודים הגבוהים לתואר שני במנהל עסקים? בואו נתחיל!

לימודים מתקדמים לתואר שני למען פיתוח הקריירה

אחד ממסלולי הלימוד היוקרתיים ביותר באקדמיה הוא המסלול ללימודי תואר שני (MBA) במנהל עסקים. תוכנית הלימודים נועדה להכשיר את הסטודנטים והסטודנטיות למגוון תפקידי ניהול, הן בעולמות הניהול העסקי והן בעולמות המדע, ההייטק, הטכנולוגיה והבריאות.

נכון, אפשר להשתלב בתפקידי ניהול גם לאחר סיום הלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים, אך בעולם העסקים הגלובלי, הדינמי והחדשני של היום נדרשת הבנה מקיפה ומעמיקה יותר של העולמות העסקיים, ובמיוחד בתחומים מתקדמים כמו חדשנות ויזמות טכנולוגית, מימון וניהול סיכונים בעידן הנוכחי, שיווק בינלאומי, התנהגות ארגונית ומשאבי אנוש וכו'.

הלימודים המתקדמים לתואר MBA במנהל עסקים נועדו להכשיר את הבוגרים (וכמובן גם את הבוגרות) לתפקידי ניהול, והידע והכלים שרוכשים במסגרת תוכנית הלימודים מכשירים את הבוגרים לתפקד כמנהלים מיומנים ומבוקשים בכל הגופים, העסקים והארגונים הבולטים, בישראל ובחו"ל. במהלך הלימודים הסטודנטים נדרשים לבחור מסלול התמחות, ויש אפשרות לבחור התמחויות בנושאים כגון: מימון, שיווק, ניהול והתנהגות ארגונית, יזמות וטכנולוגיה עתידית.

יתרונות תואר שני בעולמות העסקיים ועולמות הניהול

בוגרי תואר שני במנהל עסקים נהנים מביקוש רב מצד המעסיקים והם יכולים להתברג בקלות יחסית בכל עולמות הניהול העסקי. התואר השני מקנה ידע וכלים, מפתח יכולות ומעניק ארגז כלים לבוגרים, לכן התואר המתקדם מהווה מקפצה לקריירה ומאפשר לבוגרים להתמודד על תפקידי ניהול מבוקשים ויוקרתיים בגופים עסקיים במגזר הפרטי או הציבורי, ובכל הסקטורים של התעשייה והכלכלה המקומית והעולמית.

יתרונות תואר שני בעולמות המדע

התואר השני מקנה ידע, כלים וניסיון הנדרשים למנהלים בדרג ביניים או בכיר בעולמות המדע. ישראל נחשבת למעצמה בעולמות המדע ויש ביקוש רב למנהלים בעלי תואר MBA. אחת מהמטרות העיקריות של המנהלים בעולמות המדע היא לסייע לעסקים ולחברות בתחומים אלה למנף את החברות ולגייס משקיעים, לחשוף אותן ולחדור לשווקים בינלאומיים חדשים.  

יתרונות התואר השני בעולמות הבריאות

תוכנית הלימודים לתואר שני במנהל עסקים מכשירה את הבוגרים לתפקידי ניהול בכירים בעולמות הבריאות, ובוגרי המסלול זוכים לידע עדכני ולכלים מקצועיים בתחומים הנוגעים לעולמות הבריאות וצרכי הארגונים בתחום, ובנוסף הם מפתחים מיומנויות המסייעות להם למנף את הצלחת החברות העוסקות בבריאות, בביו רפואה ובמכשור רפואי, ולהצליח בשווקים המקומיים כמו גם הגלובליים.

יתרונות התואר השני בעולמות הטכנולוגיה והייטק

ישראל היא מעצמת הייטק עולמית, והחברות הטכנולוגיות מגייסות מנהלים בעלי תואר שני לתפקידי ניהול שונים, כולל תפקידי מפתח כמו ניהול מוצר בהייטק, ניהול פרויקטים, מימון מיזמים טכנולוגיים, יזמות טכנולוגית, שיווק בעידן הדיגיטל ועוד.

לסיכום, לתואר השני יש יתרונות רבים בכל עולמות העבודה, והתואר היוקרתי מהווה מקפצה לקריירה ובנוסף הוא מפתח מיומנויות ויכולות גם בתחום הפיתוח האישי.

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת