0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

למה מחשבים כל דבר ודווקא את התחום הזה מזניחים לאנחות?

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-26/02/24 בשעה 11:39

למה מחשבים כל דבר ודווקא את התחום הזה מזניחים לאנחות?

תמונה: pixabay

 

בואו נודה על האמת. אנחנו מחושבים. ואפילו מאוד מאוד מחושבים. אנחנו בודקים כל שקל שאנחנו מוציאים, וכל שקל שנשאר לנו בעודף, אנחנו חושבים ובוחנים עשר אפשרויות שונות של מה לעשות איתו. החל מדירה להשקעה בפורטוגל, כלה בקרן שקלית פשוטה, ועד קרנות גמל להשקעה מחקות מדדים בינלאומיים, אנחנו רוצים לדעת היטב ומתכננים מה קורה עם הכסף שלנו.

 

וזה לא רק כסף שאנחנו סופרים ומחשבים. קלוריות, למשל, סיבים תזונתיים, סוגי ספורט. אנחנו בוחנים בחינה מדוקדקת של כל דבר שנכנס אלינו לפה, וגם כאשר אנחנו כבר מרשים לעצמנו ליהנות מאכילה טעימה, לרוב יהיה זה בסביבה מבוקרת, כאשר החלטנו מה הפרס שאנחנו יכולים לחיות איתו ובדיוק באיזה עיתוי. אותו כנ"ל כמובן בנוגע לתזונה ולהרגלי הספורט של הורינו, בני זוגנו, ילדינו כמובן, ואפילו של חיות המחמד שלנו.

 

דוגמאות מתחומים שאינם רק כלכלה ותזונה לא חסרות אף הן. אנחנו מחשבים זמני בהייה במסכים, ומגבילים את עצמנו ואת ילדינו, אילו תכנים כדאי לצפות כשכבר מותר, וגם תחומים כגון מגורים, סוג אוויר ואוירה, וכל דבר אחר שניתן להכניס למחשבון – אנחנו מכניסים.

 

דומה שנהיינו מעין כליAI  קטנים בעצמנו, שכל היום עוסקים באופטימיזציות של התחומים השונים שמרכיבים את חיינו.

 

אבל מה קורה כאשר הזוגיות שלנו נכנסת לקשיים ולסחרור, והדבר אף עשוי לגלוש לפרידה או לגירושים אם אנחנו נשואים? אנחנו מסתכלים לצד השני, ומתנהגים כמו בנות יענה. טומנים ראשינו בחול.

 

ולמה? כי ההתמודדות הרגשית קשה לנו מידי, ואנחנו לוקים באופטימיות יתר, ומתעלמים מאירוע שעלול לשנות את חיינו בצורה דרמטית, מן הקצה אל הקצה. החל מהרמה הכלכלית, כלה ברמה הפיזית וכמובן שעד הרמה הנפשית.

האמת הפשוטה היא, שעד כמה שאנחנו מקווים שפרידה או גירושים לא יהיו מנת חלקנו, וכותב המאמר בוודאי מאחל לכם כי אכן לא יהא זה גורלכם, כדאי ואף הכרחי להיות מוכנים לתרחיש הזה.

 

אכן, מדובר בסיטואציה לא קלה כלל ועיקרה, והקושי להתמודד, שמוביל לרצון להדחקתה מובנים עד מאוד.

כיום, ישנם בנמצא כלים פשוטים לשימוש ומהירים להבנה ותפעול, שיכולים לסייע אם אנו נדחקים להיות בקרבת או באפשרות מצבים שכאלה, שיסייעו להכלת הסיטואציה, ולהגברת הוודאות. חרדה – בראשיתה – היא בחוסר ההתמודדות ובאי הוודאות מן הבאות. כלים כגון מדריך לחישוב דמי זונות, שמציעים רקע כללי ומבוא לתחום המכוער הזה של הפרידות להורים לילדים ובכלל (ידעתם שיש דבר כזה שנקרא מזונות אישה?), קיימים היום ברשת, ומאפשרים לאנשים להוציא את ראשיהם מן החול. כלים מתקדמים יותר, כגון מחשבון מזונות, מאפשרים אפילו להציב מספרים אמתיים תחת פרמטרים, ולקבל מושג כללי.

 

ויובהר, ההמלצה לשימוש בכלים הללו מיועדת לכלל המגדרים. אין זה משנה באיזה צד את או אתה נמצאים של הפרידה, כדאי והכרחי לדעת מהן האפשרויות שלך בהתקרבך לצומת המכריע.

 

לסיכום, תאהבו ותילחמו על מערכות היחסים שלכן ושלכם, אך בה בעת הוציאו ראשיכם וראשיכן מן החול, והעשירו עצמכם בידע שאולי אינו הכי מעניין בעולם, אך יכול להיות חשוב מאין כמותו, ממש מעבר לפינה.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת