0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

מתלבטים בין תנור רגיל לטוסטר אובן? כך תדעו מה ההבדלים ביניהם

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-29/02/24 בשעה 17:41

מתלבטים בין תנור רגיל לטוסטר אובן? כך  תדעו מה ההבדלים ביניהם

תמונה:pixabay

 

אנשים רבים מתלבטים בין שני המוצרים הללו. זאת משום שהם אינם בטוחים מהם ההבדלים ביניהם, איזה ערך מוסף יש למוצר אחד על המוצר השני, ואולי בכלל כדאי לרכוש את שני המוצרים הללו כי כל אחד יוכל לשמש אותם בנקודת זמן אחרת. על שאלות אלו ואחרות נענה במאמר זה.

 

מהו טוסטר אובן?

כדי להבין מהם ההבדלים בין טוסטר אובן לתנור רגיל, יש להבין תחילה מהו טוסטר או תנור מקלה בעברית. זהו מכשיר חשמלי ששימושיו העיקריים הם לקליית לחם, לשם חימום המזון ואם אתם זקוקים לצלות דבר מה קלות.

צורתו של הטוסטר אובן היא כשל תנור קטן עם דלת שנפתחת כלפי מטה ובחלל הפנימי שלו יש רשת או מגש שניתן להשתמש בהם לטובת הקלייה, החימום או הצלייה. למכשיר יש גופי חימום שנמצאים גם בחלק התחתון וגם בחלק העליון והם אינם צמודים לרשת.

את הלחם ניתן לקלות בקלות על ידי הנחתו על הרשת והפעלת המכשיר. אחד היתרונות הבולטים שלו הוא שלל אפשרויות הקלייה בו, ניתן להוסיף על הלחם גבינה או תוספות אחרות ולקלות אותו בקלות. כמו כן, הוא יכול למלא את כל הפונקציות של תנור אפייה רגיל רק בממדים קטנים יותר. לעומת זאת חסרון מובהק שלו הוא משך הקלייה הממושך הנובע ממרחק גופי החימום מהרשת.

 

מה ההבדל בין תנור לטוסטר אובן?

כפי שציינו טוסטר אובן הוא למעשה מעין גרסה מוקטנת של תנור. שני המוצרים זהים בפעולתם, אך בניגוד לתנור, את הטוסטר אובן אפשר להניח בכל מקום שרוצים בין אם על משטח מסוים ובין אם בארון מאוחסן בנוחיות הודות לממדיו הקטנים יותר מאלו של תנור האפייה. לעומתו התנור הוא גדול יותר באופן משמעותי והקיבולת שלו מאפשרת בישול, צלייה או ייבוש של כמות גדולה יותר של מזון.

 

האם טוסטר אובן מבשל מהר יותר מתנור?

יש מי שחושבים כי הטוסטר אובן מבשל דברי מזון מהר יותר מן התנור בשל ממדיו הקטנים, אך בפועל הנחה זו מוטעית כיוון שתנור הוא מוצר שמבודד חום טוב יותר מטוסטר אובן. התנור מגיע לטמפרטורה הרצויה במהירות ושומר על החום בתוכו טוב יותר. לכן, חרף גודלו הקטן של טוסטר אובן, משך הבישול  לא ישתנה.

 

האם טוסטר צורך פחות חשמל?

כן. מכשיר הטוסטר אובן בהחלט חוסך באנרגייה. כמוצר חשמלי קטן הוא צורך פחות ממחצית כמות החשמל, היבט מהותי בשמירה על איכות הסביבה מפני זיהום אוויר. למרות ממדיו הקטנים הוא עדיין יכול להכיל כמות של חצי תבנית שבה ניתן לאפות שלל עוגיות ומאפים נוספים. לעומת זאת אם אתם צריכים להכין ארוחה למשפחה שלמה, או שאתם נוהגים לארח בני משפחה וחברים בשבתות וחגים, תנור בגודל מלא יאפשר לכם להכין כמות מזון שתספיק למספר רב של אנשים.

 

מתי כדאי להשתמש בטוסטר אובן ולא בתנור?

כיוון שטוסטר אובן חוסך הרבה חשמל, מומלץ להשתמש בו כשרוצים להכין כמות קטנה של מזון או לחילופין אם רוצים לחמם כמות קטנה של אוכל. הטוסטר אובן יעניק למזון שלכם טעם ומרקם כאילו יצא הרגע מהתנור לאחר שבושל לראשונה, דבר שהמיקרוגל למשל, לא תמיד מצליח לחקות.

 

האם כדאי לרכוש גם טוסטר אובן וגם תנור?

תלוי מאוד בצרכים שלכם. אם אתם גרים לבד ולא ממש מבשלים או אופים, אך מעוניינים בכלי חימום מצוין, טוסט אובן הוא בהחלט אפשרות מומלצת. אם אתם משפחה גדולה ונוהגים לאפות ולבשל, תנור הוא מוצר חשמלי הכרחי, יחד עם זאת תוכלו ליהנות מהיתרונות של טוסטר אובן בחימום חלק מהאוכל או בחימום של מנות קטנות.

 

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת