0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

איך מחליפים מצבר לרכב? יצאנו לבדוק

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-11/04/24 בשעה 16:45

איך מחליפים מצבר לרכב? יצאנו לבדוק

תמונה Sergey Meshkov באתר PEXELS

 

המצבר מהווה את אחד המרכיבים החשובים ביותר בכל רכב. הוא זה שאחראי על אספקת כוח חשמלי הנדרש לצורך התנעת המנוע וכן מפעיל את כל מה שקשור לאלקטרוניקה ברכב. ללא המצבר הרכב פשוט לא יתפעל ועל כן, כאשר יש בעיה או תקלה כלשהי במצבר של הרכב, יש צורך לבדוק במה מדובר ובמקרה הצורך להחליף את המצבר. חשוב להבין כי עם הזמן המצברים יכולים לאבד את היכולת שלהם להחזיק טעינה וכתוצאה מכך תפוקת החשמל שלהם תהיה חלשה יותר. הדבר עלול לגרום להם לקושי להניע את המנוע או אפילו אי יכולת להניע את המנוע. בכדי לחסוך את הסיטואציה המדוברת, כדאי להחליף מצבר בזמן.

 

סימנים לכך שיש צורך להחליף מצבר לרכב

ישנם כמה סימנים אשר מעידים על כך שיתכן כי יש צורך להחליף את המצבר כאשר אחד הסימנים הנפוצים ביותר הוא קושי להניע את הרכב. אם אתם מוצאים את עצמכם נדרשים לסובב את המפתח כמה פעמים או שלרכב שלכם לוקח פרק זמן כלשהו להתניע, ייתכן מאוד שהמצבר שלכם בדרך לשבוק חיים. עוד סימן לכך שייתכן שהמצבר שלכם דורש החלפה הוא צורך לסובב את המפתח כמה פעמים. עוד סימן הוא עמעום של הפנסים. אם אתם שמים לב שהפנסים שלכם אינם בהירים כפי שהיו בעבר, הדבר יכול להעיד על כך שהמצבר שלכם לא מספק מספיק חשמל למערכת החשמל. סימן נוסף הוא צליל נקישה שניתן לשמוע כאשר מסובבים את המפתח.

 

ניתן לומר כי אם המצבר של המכונית שלכם בן יותר משלוש שנים, יש לבצע בדיקה על מנת לבדו מה מצב המצבר. אם המצבר דורש החלפה יש להחליף אותו. גם טמפרטורות קיצוניות.

 

כיצד בוחרים מצבר לרכב?

אם אתם מעוניינים לבחור מצבר חלופי לרכב שלכם, חשוב מאוד שתדעו כי אמינות היא הדבר החשוב ביותר. אתם בוודאי לא רוצים להתאים עבור הרכב שלכם מצבר לא מאוד איכותי, אך שגם אם מצבר איכותי יקר יותר ממצבר שלא ידוע מה מצבו או שהוא לא מספיק איכותי, כדאי להשקיע את העלות.

 

עוד גורמים שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים מצבר הוא הגודל שלו והמפרטים הנדרשים עבור הדגם והמותג הספציפיים של הרכב. לרוב תוכלו למצוא מידע על המצבר הנדרש לרכב בספר היצרן של הרכב.

 

גורם נוסף שעליכם לקחת בחשבון הוא סוג מצבר שיתאים בצורה המיטבית לצרכים שלכם. כיום ניתן למצוא שני סוגים עיקריים של מצברים לרכב שהם: מצבר עופרת חומצה שהוא הנפוץ ביותר אך דורש תחזוקה ומצבר AGM שהוא מצבר יקר יותר ופחות נפוץ אך הוא דורש פחות תחזוקה והוא אמין יותר.

 

בסופו של דבר, חשוב מאוד להבין כי בחירת מצבר עבור הרכב הוא מציאת איזון מתאים בין אמינות לבין עלות ולכן, גם אם מפתה יותר לרכוש מצבר זול, אין ספק שלא כדאי לבחור בו וכדאי לבחור מצבר חלופי איכותי שבטווח הרחוק יכול לחסוך לכם כסף על תיקונים יקרים וכן יכול למנוע מכם תקלות מיותרות.

 

כיצד מחליפים מצבר ברכב?

תהליך החלפת מצבר כולל כמה שלבים והוא חייב להתבצע בצורה בטוחה. הנה כמה צעדים חשובים ביותר שיש לבצע בכדי להסיר בצורה בטוחה את המצבר הישן:

  • ראשית כלף יש להסיר את הסוללה הישנה ויש לוודא כי המכונית כבויה וכי המפתחות מחוץ למצת ההצתה.
  • בשלב השני יש ללבוש כפפות מגן ומשקפי בטיחות בכדי להגן על עצמך מכל חומצה או קורוזיה שעלולים להימצא במצבר.
  • בשלב השלישי יש צורך לנתק את המסוף השלילי בסוללה שאמור להיות מסומן במינוס וכאשר הוא משוחרר יש להרים בצורה זהירה את הכבל מהמסוף ולהרחיק אותו מהסוללה.

יש לבצע את אותו תהליך הניתוק עבור המסוף החיובי אשר מסומן בסימן פלוס ויש לוודא כי הכבל מורחק מהסוללה ולא יגע בטעות בחלקים של המתכת של המכונית.

 

לאחר שמנתקים את שני החיבורים יש להרים בצורה זהירה את הסוללה מהמגש, כאשר חשוב לשים לב למשקל שלו בכדי לוודא שיש לו אחיזה טובה ולהימנע מהפלתו.

 

בשלב הבא יש לוודא כי מגש הסוללה נקי ולא לכלוך או פסולת

לאחר מכן יש להניח את המצבר החדש במגש בצורה בטוחה ולוודא כי היא יושבת טוב ולא תזוז בזמן שנוהגים.

יש לחבר את המסוף החיובי בסוללה החדשה ולחבר אליו את הכבל החיובי. לאחר מכן יש לחבר את המסוף השלילי ולבדוק את החיבורים.

 

על אף שמדובר על תהליך שניתן לבצע באופן עצמאי, הרי שללא ידע מקצועי, פחות מומלץ לעשות זאת. בכדי שהתהליך יתבצע בצורה הטובה ביותר, חשוב מאוד לבחור באנשי מקצוע הטובים ביותר בתחום התקנת מצברים וכן לרכוש את המצבר מהטובים ביותר בתחום.

 

זקוקים למצבר לרכב? בקרו באתר מאור מצברים

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת