0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

מה זה ניכיון צ'קים

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-13/06/24 בשעה 13:36

מה זה ניכיון צ'קים

קרדיט תמונה FREEPIK

 

 

חלק גדול מהעסקים בישראל עובדים עם צ'קים כמעט באופן בלעדי. אולם, כדאי לדעת כי שיטה זו עלולה להכביד על עסקים שונים - במיוחד על עסקים קטנים שכן, לא פעם ולא פעמיים נתקל במצב בו הצ'קים דחויים, אך מצד שני ההוצאות שבעל העסק אמור לעמוד בהן מיידיות. אמנם, כמו בכל דבר אחר - גם כאן יש פתרון יעיל אותו כדאי לכם להכיר, ובכתבה הבאה החלטנו להציג לכם אותו - ניכיון צ'קים. אז מה זה ניכיון צ'קים, כיצד זה עובד ובאילו מקרים זהו פתרון מומלץ? על כך ועוד נסביר לכם בשורות הבאות.

ניכיון צ'קים - קצת רקע

ניכיון צ'קים זהו בעצם תהליך בו מומר צ'ק דחוי לכסף מזומן, כמובן תמורת ריבית בשיעור מסוים. הרוב המוחלט של הפעילות בתחום זה מבוצעת על ידי הבנקים, ועסקים שונים בתחום המימון החוץ בנקאי. נכון, לא מעט אנשים בטוחים כי מדובר בעיקר בתחום פלילי הקשור לעולם השוק האפור - אך אין זה המקרה כלל. למעשה, זהו תחום לגיטימי לגמרי, שפועל תחת פיקוח צמוד של משרד האוצר, ומסייע ללא מעט בעלי עסקים להמשיך בפעילות העסקית הרציפה שלהם ולסגור את החודש גם בהינתן מצב בו קיבלו צ'קים דחויים.

היתרונות של ניכיון צ'קים

• זמינות מיידית - היתרון הגדול והמשמעותי ביותר של שירות ניכיון צ'קים הוא כמובן האופן בו הוא מאפשר לנו, בעלי העסקים לקבל כסף מזומן עבור צ'קים דחויים, באופן כמעט מיידי. כך לא נצטרך להמתין עד מועד פירעון הצ'ק, אלא נוכל לקבל את הכסף מיד. זה לא משנה אם מדובר כאן בצרכים עסקיים של תשלום לעובדים או ספקים, או שסתם בא לנו ליהנות מהכסף שהרווחנו מוקדם יותר - אין ספק כי מהבחינה הזו מדובר בפתרון איכותי.

 

• שיפור תזרים המזומנים של העסק - לא מעט עסקים נקלעים למצבים שונים של חוסר יציבות כלכלית ותזרים מזומנים לא מספק בין היתר בעקבות צ'קים דחויים - אמנם הצ'קים דחויים, אך את ההוצאות של העסק ממש לא ניתן לדחות. ובכן, ניכיון צ'קים במקרים אלו זו דרך נהדרת לשפר את תזרים המזומנים של בית העסק.

 

• גישה לאשראי חלופי - לא מעט עסקים עם קשיי גישה לאשראי בנקאי יכולים להשתמש בניכיון צ'קים גם בתור פתרון מימון חלופי. בדרך כלל, החברות בתחום ניכיון צ'קים יהיו הרבה פחות בררניות בכל הנוגע למתן אשראי בהשוואה לבנקים, ולכן גם ניתן להשתמש בהן עבור בקשות מימון - גם אנחנו עסק שכרגע לפחות לא עומד בדרישות ובתנאים של הבנקים.

כמה מילים לסיכום

ניכיון צ'קים זהו שירות שמסייע ללא מעט עסקים שמקבלים צ'קים דחויים, והוא יכול במקרים מסוימים אפילו להציל אותנו - ולכן החלטנו להסביר לכם בכתבה זו כל מה שתצטרכו לדעת על הפתרון של ניכיון צ'קים וכל הסובב סביב נושא זה.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת