שאלה 112231
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

עוסקת בהוראה ומרגישה שאנשים מסביב רואים בזה מקצוע בזוי - מרגישה כישלון!

עדי בת 37 | כתבה את השאלה ב-19/03/16 בשעה 18:03

אז כפי שהבנתם מהכותרת אני מורה. אני עוסקת בתחום כבר כ-13 שנה, יש לי תואר ראשון בחינוך מיוחד וגם תואר שני בתחום מנהל חינוך. רוב שנותיי בתחום עסקתי בחינוך המיוחד וגם עבדתי עם טווח רחב של גילאים (מכיתה ג' ועד י"ב). בשנה הבאה כנראה אתחיל לעסוק דווקא בחינוך רגיל.
איפשהו באמצע הדרך היה נראה גם כי אני הולכת למסלול של ניהול אבל החלטתי לנטוש את הרעיון מכל מיני סיבות, בעיקר כי ראיתי וחוויתי (בשלב מסוים הייתי בתפקיד של ניהול ביניים) שהרבה אנשים שעוסקים בהוראה פשוט לא רוצים באמת לעבוד או להשקיע ומאוד התקשיתי לנהל ולהתמודד עם אנשים אלו. אני עדיין במקום שמאוד קשה לי לחשוב על תפקידים ניהוליים בתחום החינוך וההוראה בגלל מה שציינתי קודם.
והיום אחרי כמעט 13 שנה בתחום החינוך אני מסתכלת על עצמי ומרגישה כישלון. כאשר אנשים שואלים אותי במה אני עוסקת אני משפילה מבט ואומרת בשקט "אני מורה". אני שומעת סביבי הרבה ביקורת על מורות, על כך שזה מקצוע בזוי שמי שעוסק בו מחפש חיים קלים, ללכת הבית ב13:00 (למרות שזה כבר לא כך), מלא חופשים הורס נפשות של ילדים רכים וחסר יכולות אמיתיות. פעם עוד הייתי נלחמת באמירות כאלה אך בשנים האחרונות התעייפתי ובאיזשהו מקום התחלתי להאמין לרוב הדברים שאומרים על מורים/ות.
אני מרגישה מבוזבזת ומצטערת על כך שלא למדתי מקצוע אחר. אני נזכרת ברוב הסטודנטיות שלמדו איתי הוראה ואני מודה שחלק לא מבוטל מהן אינו מייצג נתח משובח באוכלוסייה. הן החליטו ללמוד חינוך רק כדי שיהיה להן קל לגדל את ילדיהן וזה באמת באמת בזוי בעיני ולא מדבר אלי.
חוסר ההשלמה שלי עם התחום בו אני עוסקת גם הביא לכך שאני במו ידיי עצרתי הזדמנויות להתקדם (והיו לי הרבה הזדמנויות). אני לא נהנת מהמקצוע שלי בעיקר כי אני מרגישה שבעוד אחרים סביבי עוסקים בדברים רציניים, העבודה שלי היא סוג של משהו שנחשב מאוד קל ושטותי בעיני אחרים. כפי שציינתי קודם אני חשה שברגע שאנשים שומעים מה אני עושה הם אינם תופסים אותי כאדם איכותי, אלא כמישהו שחיפש חיים קלים, מישהו שלא רוצה להתאמץ.
אני עצובה ולא יודעת מה הלאה, מה עושים? להתחיל משהו חדש לגמרי זה לא כך כך מציאותי, עלי להביא פרנסה הביתה. האם הוראה היא באמת מקצוע כל כך משפיל שמצדיק את כל האמירות והביקורות הקשות שיש כלפיו?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (29) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "עבודה וקריירה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות