0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

פוביה מדגים, מפחדת שיהרוס לי את הטיול. איך להתמודד?

אורטל בת 22 | כתבה את השאלה ב-15/05/19 בשעה 20:00

אז ככה,
בשנים האחרונות נהייתה לי ממש פוביה מדגים בים. הקטע המצחיק שאני ממששש אוהבת לאכול דגים, וכשאני רואה דגים באקווריום זה לא מפריע לי יותר מדיי, אבל ברגע שנניח אהיה בים למשל כמו בכינרת שהמים שקופים ורואים מלא דגים בשפת הים אני משתתקת ולא אהיה מסוגלת להכניס את כף הרגל שלי אליהם!! לא אכפת לי שהם בורחים מהרגל לא אכפת לי שהם קטנים, ולא אכפת לי כמה שזה "יםה וצבעוני".
אני אפחד להיכנס גם אם פתאום לא אראה אותם רק מהידיעה שראיתי קודם.

אני חושבת שזה התחיל מלפני כמה שנים כשהייתי בים עם חברות ונכנסנו למים ופתאום כל אחת בזמן שונה וגם אנשים סביבנו הרגישו כמו משהו נושך אותם ברגל אני לא יודעת להסביר את זה ואני גם זוכרת שראיתי על זה אחרכך כתבה במאקו! זה לא שזה כאב אבל זה פשוט הכניס אותי לפאניקה של חוסר אונים שאני לא יודעת מה קורה שם מתחת למים ומרגישה כזה שהגוף שלי "חשוף" לדגים שיכולים "לעשות מה שבא להם" שאין בנינו הפרשה. זה נשמע דפוק אני יודעת אין לי איך להסביר את זה..

ביום יום הפחד הזה לא מורגש, העניין הוא שאני מתכננת טיול לדרום אמריקה וראיתי כבר בסטורים של אנשים ששם את כמות הדגים שיש אני מניחה שיותר במעיינות מאשר בחופים אבל עדיין יש במלא מקומות. אני לא יודעת מה לעשות הפחד הזה משתק אותי וימנע ממני להנות, עזבו להנות, להיות מסוגלת להיכנס למים! אני גם לא רוצה שחברה שאכיר שם יחשבו עליי שאני מעפנה ומה באתי לדרום אמריקה. זה רק יצדיק את הפליאה של משפחתי סביב זה שאני רוצה לטוס לשם ואם אסתדר, כי יש נורא השוואה גם מצידי על בת דודה שלי שחזרה משם לא מזמן והיא אחת כזאת ג'דאית ואני לא בדיוק כמוהה..

עכשיו ראבק אני לא ארד מהטיול בזה בגלל דגים אני גם ממש באמוק על הטיול הזה, אני יודעת שאני אתאים אותו אליי ואני לא חייבת לעשות נניח טרקים מטורפים אם לא ארצה יש באמת הרבה מה לעשות.
אבל פתאום כשהמחשבה הזו על הדגים היכתה בי זה כן הצליח לערער אותי ולתהות אולי באמת לא אסתדר וזה לא מתאים לי, אני מפחדת מעוד המון דברים וכל הציפייה שלי מהטיול הזה הוא לעשות דברים שלא אעשה במקום אחר, לצבור חוויות ייחודיות ובעיקר לחזור יותר בוגרת ואחראית. אני בטוחה שהטיול יתרום לזה, אבל עכשיו פתאום אני מפחדת ששם הפחד ישתק אותי וימנע ממני לעשות הרבה דברים..

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "תיירות ונופש"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->