0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

אני בחורה מופנמת שמיואשת מהעבודה ומתקשה במסגרות, איך אני יכולה לפרנס את עצמי?

אני בת 24 | כתבה את השאלה ב-03/10/19 בשעה 22:18

אני בחורה מופנמת. תמיד הייתי מופנמת. כשהייתי ילדה הייתי ילדה ביישנית ושקטה ועם השנים זה לא השתנה. לא היה לי תמיד נעים להיות בחברת אנשים ואפילו יותר מזה, נהנתי להיות לבד עם עצמי. בבית הספר סבלתי מדיכאון וחרדה חברתית שהקשו עליי לפקוד את בית הספר בקביעות. בנוסף, המצב הכלכלי בבית שלי היה על הפנים ונאלצתי להתמודד עם החרדות והדיכאונות ולצאת לעבוד.
איך שהוא בנס הוצאתי תעודת בגרות ואני עדיין לא מבינה שעשיתי את זה. עד היום אפילו לא העזתי לקחת אותה מבית הספר כי אני מרגישה שזה לא שייך לי ושאין לי תועלת מזה (למרות שקרעתי את התחת). אחר כך התגייסתי והגעתי לתפקיד קשה בבסיס סגור בלי תנאים אבל זה לא הפריע לי. יותר הפריע לי שלא הסתדרתי עם אנשים בכלל. בגלל החרדה החברתית והדיכאונות לא יכולתי לתפקד ואפילו לקום בבוקר ולעשות את התפקיד שלי בצהל והייתי רבה עם המפקדים כי הם היו מנסים להוציא אותי מהמיטה בכוח. אנשים בצבא שנאו אותי וחשבו שאני משוגעת ועצבנית אבל בסך הכל היו לי התפרצויות זעם בגלל החרדה שליוותה אותי וכל אינטרקציה אנושית הרגישה שלי כמו איום ממשי על החיים שלי. המצב הכלכלי שלי בבית היה עדיין גרוע וערקתי מהצבא כדי להתנתק מכל היחס השלילי שהיה סביבי וכדי לעבוד. אחרי זה ישבתי בכלא ואחרי שהייתי בכלא חזרתי לבסיס והכל חזר לקדומותו. בגלל שסירבתי פקודות ונחשבתי ל"בעייתית" עשו לי המון משפטים והייתי הרבה פעמים מרותקת לבסיס. למקום הזה שעושה לי רע. ביקשתי קב"ן במשך שנה ורק אחרי שנה נתנו לי והוא שמע את הסיפור שלי וישר העביר אותי תפקיד. בתפקיד השני היה לא יותר טוב וגם סבלתי מאותן הבעיות. עד שהשתחררתי על נפשי כי לא יכולתי יותר וראו שאני פשוט לא משתלבת ואני על הפנים מבחינה נפשית.
כשהשתחררתי התחלתי לעבוד במכירות כדי לעלות את הביטחון העצמי שלי וגם ניסיתי לעבוד בעבודה מועדפת אבל לא הצלחתי להחזיק מעמד. הביטחון העצמי שלי עלה אבל הרגשתי שאני לא בנויה לעבוד בסביבה עם אנשים ובסביבוץ תחרותיות אינטנסיביות דימניות ורועשות. כי אני לא מצליחה לתפקד בגלל לחץ. במקום שאני גרה בו אין מבחר של עבודות וזה או לעבוד במפעל או לעבוד במכירות או שירות לקוחות ואני לא בנויה לא למפעלים ולא למכירות או שירות לקוחות. אני בנאדם שצריך את השקט שלו ואת הזמן שלו ועבודה עם אנשים פשוט פוגעת בי ועושה אותי חולה.
רוב האנשים גם מזוייפים ואני מאוד רגישה לזה וזה כואב לגלות כל יום מחדש עד כמה האנושות מחורבנת. אני אפילו לא אהסס להגדיר את עצמי כסוג של מיזנטרופית. בגלל שלא הייתה לי ברירה עבדתי בכל מיני חנויות שבהן סבלתי מהזיוף של האנשים בעבודה שזה כולל רכילויות בלי סוף אחד על השני וגם את הלחץ המעצבן לנסות למכור כמה שיותר. פיטרו אותי כי לא עמדתי ביעדים שהציבו לי.
אני שונאת את תרבות הצריכה, שונאת מכירות, שונאת את הרדיפה המוגזמת אחרי כסף ובשבילי כסף, סטטוס וקריירה זה לא הדבר הכי חשוב בחיים. הדבר שהכי חשוב לי בחיים זה שיהיה לי מספיק בשביל אוכל ושתהיה לי קורת גג ושאוכל לקום מתי שאני רוצה בלי שאף אחד ישב לי על הראש.
פיתאום גיליתי שיש לי נטייה לאומנות והתחלתי לצייר וראיתי שאני אוהבת את זה ושאני רוצה ללמוד עוד ולעסוק בזה עוד. קראתי שמאוד קשה להתפרנס מציור וכדי להתפרנס מציור צריך להיות סוג של איש מכירות ושיווק וגם להתחרות באמנים אחרים וזה כל כך לא אני. אני לא אוהבת תחרויות כי זה מלחיץ אותי. אני רוצה ליצור מרצון ומכיף והנאה ולא לצייר בלחץ רק כדי לסגור את החודש.
אחר כך גיליתי שאני יכולה להיות מעצבת גרפית, לקחת קורס ואז לקבל מקצוע ולעבוד בזה בתור שכירה בשקט שלי ולהרוויח כסף טוב. נרשמתי לקורס בצורה מאוד פזיזה ולקחתי הלוואה גדולה אבל ראיתי שאני לא בנויה לזה. העבודה של מעצב גראפי קשורה לעולם המכירות והפרסום ואני כמובן שונאת מכירות, פרסום, עסקים וכו ולצערי הבנתי מאוחר מדי שזה לא משהו שאני רוצה לעסוק בו כל חיי. וסתם ביזבזתי כסף.
מצאתי עבודה שקטה יחסית למה שעבדתי עד כה, בתור סדרנית בסופר ואני עובדת שם כמעט שנה אבל מאוד קשה לי עם הרעש של הסופר, התאורה של הסופר, האנשים החצופים והמגעילים בסופר ועובדים אחרים שאני לא מתחברת אליהם ואני מרגישה שהם צוחקים ומרכלים עליי מאחורי הגב. אני לא מקבלת תלושי שכר בעבודה הזאת ואני עייפה כבר מלבקש אותם. זאת הפעם העשירית שאני מחליפה עבודה מאז השחרור כי אני לא מוצאת את עצמי. בכל מקום יש רוע ואטימות שגורמים לי לדיכאון. אני רוצה להחליף עבודה אבל אין הרבה עבודות במשרה חלקית שמתאימות לאנשים מופנמים באזור שלי ובגלל זה אני סובלת כאן שנה.
כשאני חושבת על העתיד אני מתמלאת עצב. אני לא יודעת מתי איי פעם אזכה לברוח מהעיר הקטנה הזאת ומתי יהיה לי כסף לשכור דירה בעיר אחרת. יש לי חובות בגלל הקורסים שלקחתי ועד שאני אסיים להחזיר אותם יקח זמן. כשאני חוזרת מהעבודה אין לי אפילו כוח לצייר מרוב דיכאון ואני תמיד עסוקה בחיפוש עבודה אחרת שתתאים לי.
בסוף החודש אני נשארת בלי כסף לאוכל ואני מגיעה למצב שאני מתקמצנת על עצמי. אני צריכה כסף ואני לא יכולה לעבודה במשרה מלאה כי זה מדכא אותי עוד יותר ומביא אותי למצבים של מחשבות אובדניות.
אני פוחדת ללכת לטיפול הנפשי המסובסד במרפאות הבריאות כי אני יודעת שיתנו לי כדורים נגד דיכאון וחרדה ויכריחו אותי להמשיך לעבוד ואני לא רוצה לקחת כדורים כי אני יודעת שבלי הלחץ הכלכלי הייתי אדם שליו ועצם העובדה שאני צריכה לעבוד במקומות שלא טבעיים לי ולשרוד בסביבה של אנשים מגעילים (בעבודות מזדמנות בדרך כלל יש אנשים מגעילים וממורמרים לפי הנסיון המר שלי, אולי גם בעבודות לא מזדמנות) מדכאת אותי ומובילה אותי למחשבות אובדניות.
אני מרגישה שאין שום פיתרון ושאני כלואה במרוץ העכברים הזה, ובגלל שאני במעמד סוציואקנומי נמוך ואין לי שום עניין לרדיפה אחרי כסף, אני בחיים לא אצא מהמעגל הזה ולנצח אעבוד בחרא עבודות.
אני לא רוצה לרדוף אחרי כסף ואני לא רוצה הרבה כסף! אני רוצה שיהיה לי מספיק בשביל חיים בסיסיים ושאני לא אצטרך להקריב את בריאותי הנפשי והפיזית למען זה! אחרי שנה בעבודה של סידור סחורה יש לי כאבי גב ורגלייים שמדכאים אותי עוד יותר. אני רוצה לחיות ולא לשרוד. אני רוצה להעביר את השנים הכי יפות שלי בחופש ובעיסוק בדברים שאני אוהבת כמו אומנות ופילוסופיה ולא לרדוף אחרי אשליות של העולם המערבי המודרני. מה אני עושה? איך אני ממשיכה להתנהל בחיים מכאן?

מה ההיתם עושים במקומי?

להשקיע בציור עד הסוף למרות שלא בטוח שתהיה לי פרנסה יציבה מזה
 
4
להיות מעצבת גראפית בשביל הכסף למרות השנאה והסלידה מעולם הפרס
 
16
ללכת לטיפול מסובסד של המרפאה ולהתחיל לקחת כדורים כדי להתאים
 
10

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (13) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "עבודה וקריירה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->