0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

למה נכפה עלינו להיות במרוץ ולרדוף אחרי כסף גם אם אנחנו לא רוצים?

בחורה צעירה בת 24 | כתבה את השאלה ב-09/10/19 בשעה 15:16

למה אנחנו צריכים לעבוד כמו חמורים? במה זה טוב ועוזר? האם העבודה היא עדיין הכרחית לאנושות?
רוב אוכלוסיית העולם מתפרנסת מעבודה שהיא לא נהנת ממנה, עבודה מונוטנית ומשעממת ודופקת נפשית במקרה הטוב שלא שווה אף כסף בעולם. אם לאנשים הייתה בחירה הם לא היו עובדים בעבודות כאלה. אולי אפילו לא צריך את רוב העבודות המשעממות האלה, הן קיימות רק בגלל תרבות הצריכה החזירית. רק בגלל אינטרסים של אנשים מעטים שעושים כסף על חשבון אנשים אחרים. בשנייה יכולים לפטר או להחליף אותך, לא רואים בך אדם אלא רכוש שמטרתו היא להיות צייתן.
גם לימודים באקדמיה הם ארוכים ויקרים ולא מבטיחים עבודה טובה או יציבה יותר היום. ללמוד באקדמיה זה לקחת הימור. לבזבז שנים צעירות ויקרות מחייך בשביל משהו שלא בהכרח יעזור לך להתפרנס בכבוד.
וגם אם מוצאים עבודה יציבה, מי מבטיח שאתה תהנה בה? רוב האנשים סובלים במקום העבודה שלהם, לא נהנים, לא מרגישים סיפוק ומשמעות ומתים לסיים את יום העבודה. וכשמגיעים הביתה אין כוח לכלום, רק לטלוויזיה אוכל ושינה.
למה זה קיים בכלל? ולמה אנשים עדיין ממשיכים לעודד דבר כזה? למה אנשים מפארים כסף על חשבון איכות החיים שלנו?
נולדנו בשביל לחיות ולא כדי להיות משועבדים לכסף. נולדנו להיות חופשיים ולא להיות עבדים.
אחרי זה מתפלאים למה כל כך הרבה אנשים סובלים מדכאונות וחרדות ולוקחים את חייהם והנתונים פשוט נוראיים והדברים לא משתנים. עוד לא הבינו שמשהו בחברה הקפיטלסטית לא ממש מסונכרן עם טבע האדם? אני מאמינה שזה לא הכרחי לעבוד כל כך קשה כדי להתקיים! ולא חייב לעשות את זה. צריך קודם כל לצמצמם את תרבות הצריכה ולעודד מינימליזם וצרכנות נבונה. גם כדי להחזיר לבני אדם את החופש מהחומריות וגם כדי להציל את הטבע. לדעתי הממשלה צריכה לשלם לכל אדם במדינה שכר בסיסי של כ-2000-2500 שקל, על חשבון אוצרות הטבע והמיסים. אוצרות הטבע שייכים לכולם אז למה לא שכולם יהנו ממכירתם? השכר הבסיסי יכול להחליף את שירותי הרווחה ואנשים לא יצטרכו יותר לרדוף אחרי ביטוח לאומי.
מי שיסתפק בסכום הזה שיבושם לו. הוא יכול לעשות איתו מה שהוא רוצה. הוא יכול לבחור לחיות בצמצום ובו זמנית לעסוק בנחת בדברים שהוא אוהב בתור סתם תחביבים ואולי גם להתפרנס מהם, הוא יכול לחסוך את הכסף, או שהוא יכול להחליט שהוא רוצה לעבוד במקצוע ולקבל יותר. מי שלא רוצה לעבוד לא חייב. אבל מי שיעבוד יקבל הטבות מיוחדות ושכר טוב. לדעתי זה יתן לאדם הפשוט יותר כוח על חייו ועצם העובדה שלאנשים יש שליטה על החיים שלהם, תצמצמם את שיעורי מחלות הנפש והמוות המיותרים. מחקרים מראים שאנשים לוקחים את חייהם ונהיים חולים נפשית בגלל תחושת היעדר שליטה על חייהם. אנשים חיים בפחד שהם יפוטרו מחר, הם חיים בלחץ מתמיד בגלל אי הוודאות בעבודה, אנשים חיים בסבל כי רוב העבודות הן רובוטיות, אנשים לא חיים כדי לחיות אלא כדי לשרוד. אם היה שכר בסיסי שכל אדם היה מקבל ושלא היה מותנה בכלום אז זה היה מוריד הרבה סטרס מאנשים! וסטרס זאת הסיבה מספר 1 לתחלןאה ומוות בחברכ המודרנית! וזה גם היה מונע ממעסיקים לנצל עובדים רק כי העובדים חייבים כסף כדי לשרוד ואין להם ברירה אלא לעבוד בכל עבודה חרא שמוצאים.
ולא אל תתחילו לומר לי שהשיטה הנוכחית היא טובה ושאני מספרת שטויות של מפונקים כי אני לא.
אני לא מפונקת. אני פשוט מודעת למציאות ואני יודעת שעבודה קשה לא תיתן לי אושר. היא אולי תיתן לי כסף אבל אולי גם תיקח הרבה בריאות נפשית וגם הרבה בריאות פיזית ואנרגיית חיים יקרה. אני יודעת שעבודה היא לא דבר הכרחי בימינו שהכלכלה מזוייפת ובגלל שאני גיליתי את השקר הזה, קשה לי מאוד להאמין במשחק הזה שכולם מאמינים בו וללכת לפיו. למרות שאין לי ממש ברירה. כל המציאות הקפיטליסטית הזאת היא שקר מכוער שפוגע בבני אדם ולוקח מהם צלם אנוש. הופך בני אדם חיים לזומבים. בשביל מה? בשביל כסף? חומריות? בסוף כולם מתים. בסוף כולם הופכים לעפר. אז למה לסבול בחיים האלה? מרוץ העכברים הזה לא מוביל לשום מקום. למה אנשים אשכרה תומכים בזה ולא מתקוממים נגד זה? פחד? סקפטיות בנוגע לשינוי המצב?
הדור שלי ומטה זה הדור שהכי הולך להידפק מכל החרא הזה. ובגלל זה זה מרתיח אותי. החיים שלי נקבעו ע"י אנשים אחרים! זקנים יותר ומטומטמים יותר וחזירים יותר! למה אני צריכה להשלים עם זה ולזרום עם האג'נדה הזאת?
למה אני צריכה לחיות במרוץ העכברים חסר התכלית הזה אחרי חומר דומם, לבזבז את שנות חיי היקרות, כישורי ואת האנרגיה היקרה שלי על החרא הזה ולקבל את החופש שלי רק כשאני אגיע לגיל פנסיה כשאני בסוף חיי, זקנה, חולה ותשושה?
מה ההגיון?
האם אני במיעוט? מה אפשר לעשות עם זה? איך אפשר להילחם בזה ואולי גם לנצח את זה? אפשרי?

האם לדעתכם אפשר לנצח את השיטה?

כן בהחלט, חייבת להיות דרך
 
33
לא, זה אבוד מראש
 
7
אני לא יודע/ת
 
4

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (10) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->