0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

חוששת לגורל אבא שלי, החיים שלו נוראיים, והלוואי שזה לא היה קורה לו

dana111 בת 17 | כתבה את השאלה ב-16/11/19 בשעה 16:06

שלום לכולם, קשה לי נורא להתייעץ איתכם בנוגע לזה אבל אני באמת זקוקה לעזרה.
מדובר בסיפור קצת ארוך ומורכב. אז ככה, אני כרגע בת 17, ההורים שלי התגרשו כשהייתי בת 6. הנישואים שלהם נגמרו רע מאוד. רק בשנים האחרונות אבי סיפר לי שהיו להם המון בעיות, הם נכנסו להריון ואימא שלי הפילה בניגוד לרצון אבי. היא גם בגדה בו, בקיצר, נישואים שנגמרו לא טוב. אבא שלי חזר בתשובה במהלך הנישואים. שמעתי המון סיפורים על אבי, סבא מספר שהוא פעם התחשמל, סבתא מספרת שהוא התעלף בבית כנסת ומזה הוא התחיל להיכנס לדת. לאבא שלי החלה מחלה נפשית בתקופה הזו, זה נבע כנראה מדיכאון שחווה מהנישואים, מזה שהמשפחה שלו מתחילה להתפרק. כנראה שהמחלה נפשית באה לידי ביטוי בדת. מאז שאני קטנה אני רגילה לזה שאבא שלי מוזר. הוא מדבר מוזר, הוא מתנהג מוזר, הוא מדמיין דברים, הוא מתבודד וכו'. בשנים האחרונות הוא סיפר לי שהוא רואה דברים הקשורים לדת. מסתבר שעוד לפני 11 שנה הוא החל לראות כל מיני דברים. הוא טוען שאלוהים בחר אותו למלך, הוא סיפר לי שאלוהים לקח אותו לממלכה שלמעלה והראה לו דברים, הוא ראה כירכרת מלאכים בשמיים... הוא סיפר לי שהוא רואה יצורים ברוב הזמן... הוא מספר על יצורים שחורים (יצורים רעים), הוא טוען שראה את השטן, מלאכים טובים ואת אלוהים ואף שמע את קולו. הוא מרגיש כאבים פיזיים, הוא טוען שיצורים רעים פוגעים בו פיזית ודוקרים אותו. הוא לפעמים לא אוכל, שאלתי אותו למה והוא אמר כי יש זמנים שאלוהים אוסר עליי לאכול, ואם הוא יאכל אז יגזרו גזרות רעות ואני גם עלולה להיפגע. היום הזכרתי לו שעוד שלושה שבועות אני אהיה בת 18 והוא אמר "את יודעת שמתישהו אלוהים ירצה אותי בחזרה, נכון?" והוא אמר את זה בנימה כזאת כאילו זה יקרה בקרוב. זה טלטל אותי. אני לא מפסיקה לבכות מאז. המחשבה שהוא לא יהיה איתי יותר גומרת אותיי. הוא הוסיף "בבקשה אל תהיי עצובה", פשוט ירדו לי דמעות במקום וניסיתי להסתיר אותן, התאפקתי לא להתפרק.
אבא שלי הוא החיים שלי. אני לא נפגשתי איתו בתדירות גבוהה במהלך השנים כי המצב הנפשי שלו לא איפשר, אבל נפשית, הוא החיים שלי. אבא שלי מהווה את מקור הכוח שלי בחיים, הוא תמיד נתן לי גם כאשר לא היה לו, הוא מוכן להקריב את עצמו בשבילנו. תמיד שאני נזכרת בו אני בוכה, הוא מהווה את מקור הכוח שלי ונקודת החולשה שלי בו זמנית. אני ממררת בבכי לא רק כי אני מפחדת מהרגע שהוא לא יהיה פה, אלא כי אני מרגישה את כאבו. אבא שלי הוא האדם עם הלב הכי טוב שאני מכירה, כולם מכירים אותו בזכות טוב ליבו, הוא מהווה בשבילי השראה. כואב לי כי זה לא מגיע לו. לא הגיע לו לסבול מאימא שלי, אני רואה אותו במצב כל כך לא טוב כאשר הוא "נרדף" על ידי הזיות וכאשר הוא מתבודד ולא יכול לתקשר כל כך. אני נורא נורא קשורה אליו ונורא מבינה את סבלו.
הוא במצב הזה כבר 12 שנה, ההורים שלו לא לקחו אותו לטיפול, שאלתי את אבא שלו למה והוא ענה שהוא היה מת אם היו מאשפזים אותו בגלל שהתרופות הללו הורגות בן אדם. אני לא אגרום לאשפוז בכפייה בכל מחיר, אני פשוט לא מסוגלת. ניסיתי להגיד לו שילך לטיפול נפשי אבל בן אדם שרואה דברים, הוא בטוח ב100 אחוזים שמה שהוא רואה אמיתי, הוא בחיים לא יעלה בדעתו שמה שהוא רואה זה אשליות. הוא ככה כל כך הרבה שנים אז כבר הסובבים אותו התרגלו.
אני מרגישה שהדמות האבהית נורא חסרה לי. אבא לא יכל באמת לבלות איתנו כמו אבא נורמלי כי המצב הנפשי שלו לא אפשר לו. אני מרגישה שנפער לי חלל ענק בלב, ומפחדת שיקרה לו משהו כי אם כבר עכשיו אני מתפרקת המון, אז מה יקרה אחר כך...
אני יודעת שהמצב הבריאותי שלו לא משהו... הוא מעשן 2 קופסאות ביום, הוא עובד כמו חמור (עבודה פיזית). החיים שלו נוראיים, והלוואי שזה לא היה קורה לו. הדבר הכי קשה שחוויתי בחיים זה לראות את אבא שלי בעמדה כזו, כאשר הוא מנסה לשכנע אותי לנסות לבהות באוויר כדי שאולי גם אני אראה את היצורים. אני מתייסרת בעקבות מצבו, כל כך עצובה בשבילו.
חשוב לציין שאני לא במצב אובדני, אני אדם מאוד חזק...
הייתי שמחה לדעת אם יש פה עוד אנשים שחוו סיטואציה כזו, מה הייתם עושים במקומי, איך הייתם מתמודדים?
לעוזרים ולקוראים - קשה לי לבטא עד כמה אני מודה לכם! תודה רבה ושבת שלום! :)

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (6) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מתבגרים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->