שאלה 274679
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

מתחבט לגבי הנתיב שלי בעתיד - ביטחון כלכלי או הליכה בעקבות החלום?

נמשא לה בן 16 | כתב את השאלה ב-04/12/19 בשעה 16:26

שלום.
אני תלמיד בכיתה י"א, בן 16.
לומד תיאטרון ופיזיקה ובמקביל לומד בקורסים במדעי המחשב ומתמטיקה בטכניון.
בשנים האחרונות אני ניצב מול דילמה מתמדת, ולמרות שיש לי הרבה זמן עד שאצטרך לנקוט בפעולה אני מרגיש את השניות, הדקות והשנים עוברים ותכף אצטרך להחליט.
כפי שכתבתי, אני לומד קורסים בטכניון מכיתה ט', ולכן אגדיר את עצמי כאדם בעל פוטנציאל יחסית גבוה בתחום ההיי-טק. אממא, זה לא מעניין אותי.
אל תבינו אותי לא נכון: אני נהנה ללמוד אני נהנה ללמוד הכל. אני מעריץ מושבע של מתמטיקה ומדעי המחשב נתפסים בעיני כדבר נחמד מאוד, אבל אני חושש שזה לא מה שאני ארצה לעסוק בו.
כפי שכתבתי, אני גם לומד תיאטרון. בגיל 13, ביום בר המצווה שלי, החלטתי שאני רוצה להיות שחקן כשאני אהיה הכל, כי זה המקצוע היחיד שבו אתה יכול להיות כל דבר. לא מאוד הבנתי מה זה אומר באותו רגע אבל מאחר והרגשתי שזה הכיוון העיקרי שלי קראתי הרבה בנושא ובסופו של דבר הגעתי למגמת תיאטרון. בדרך הבנתי שאני גם רוצה להיות במאי, ושאני ארצה לעסוק בעיקר בקולנוע.
עד עכשיו - האקספוזיציה. כעת - העניין: אני לא יודע מה ללמוד. אמא שלי וכל מי שסביבי ממליצים לי (זו מילה די רכה) לקבל תואר במדעי המחשב, להרוויח קצת כסף ואז להתחיל ללמוד קולנוע ומשחק בצורה מקצועית כי הרי "יש לי הרבה זמן".
אני לא חושב ככה. אני חושב שככל שאני אתחיל יותר מוקדם ככה אני אצליח יותר ותסמכו עלי שאני רוצה להצליח בזה בעיקר מכיוון שאני מרגיש שבתחום הזה אני באמת אמצה את היכולות שלי ואהיה משהו מיוחד (כן, כן, גם אני לא מאמין בזה לפעמים, אבל אם אני לא אאמין בעצמי, מי יאמין?). אז מה עלי לעשות? להשקיע כמה שנים במשהו שאני לא רוצה לעשות אבל ייתן לי יציבות כלכלית (אפילו זה לא בטוח. לא מספיק רק לעשות תואר וסיימנו) או ללכת בעקבות הרצון ולשים זין על כל השאר?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "עבודה וקריירה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->