שאלה 278273
  מצורף שיר רקע
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

המצב בבית לא טוב, מה אתם הייתם עושים?

עזרו לי! בן 15 | כתב את השאלה ב-19/01/20 בשעה 14:07

טוב... אז כמו שקראתם, המצב בבית לא טוב.
ההורים שלי רוצים להתגרש כבר כמה שנים, בערך מכיתה ד' שלי (שהייתי בן 10, היום אני בן 15).
לאבא שלי יש תיק בנושא אלימות במשפחה במשטרה, ואימא שלי סגרה לו את התיק (המצב הכלכלי לא היה הכי משהו באותו הזמן, והוא היה המפרנס העיקרי של הבית... והתיק עסק בזה שאבא שלי הרים עליי יד יותר מפעם אחת).
אני אמעיט בדברים שלא לצורך, מחשש שיגלו את זהותי. אני לא יודע מה ההורים שלי יעשו לי אם הם ידעו שאני כאן, כי הם אסרו עליי לגלוש באתרים כאלה.
אבא שלי הרים עליי יד כמה פעמים. פעם אחת, שהייתי בכיתה ב', אבא שלי אמר לי להיכנס להתקלח כי הדוד (דוד מים חמים) קפץ. אני לא רציתי להתקלח, ואבא שלי פשוט הכניס אותי לאמבטיה בכוח והרביץ לי. אני זוכר שהוא אמר לי "תיכנס כבר לאמבטיה כי אם לא זה יהיה הסוף שלך". אז נכנסתי ולא ממש התקלחתי, ויצאתי מהר מהאמבטיה שהוא ראה שלא ממש התקלחתי הוא הרביץ לי וכל הרגל שלי (איפה שהברך) נהייתה אדומה. אני צילמתי את זה בטאבלט שהיה לי ועד היום יש לי את התמונה. על זה אמא שלי פתחה לו תיק במשטרה, דיברה עם ההורים שלו ואז סגרה את התיק, אני חושב שזה בגלל שבאותה התקופה היא לא עבדה והוא היה המפרנס העיקרי בבית.
ואני זוכר גם שבכיתה ג', שאמא שלי החזירה אותי מבית הספר, ואז הלכה לסידורים הוא קשר אותי עם הדלגית שלי משיעורי הספורט והרביץ לי עם החגורה שלו. עבורי זו צלקת נפשית שבאמת קשה לי איתה. גם שסיפרתי לילדים בכיתה שלי שאבא שלי הוא אבא רע ושהוא הרביץ לי, ההורים של הילדים פנו לאמא שלי ושאלו אם הכל בסדר, והיא אמרה שכן (אח"כ היא באה ואמרה לי ליד אבא שלי שלא להגיד את זה יותר בחוץ, כי זה לא טוב שכל העולם ידע).
שאבא שלי ואמא שלי היו בטיפול זוגי באותה התקופה, המטפלת שלהם אמרה לאבא שלי שהוא צריך ללכת לסדנה "שתרסן אותו ושתשלוט בכעסים שלו", ואובא שלי אמר שהוא "יהיה אבא ובעל טוב לאמא שלי ולנו" (ממה שאני יודע הוא לא הרים יד על אמא שלי). אמא שלי תמיד עזרה לי בכל מה שהייתי צריך, אבל גם לה לפעמים יש ג'ננות.
ומאז המצב התדרדר. אבא שלי אומנם מנסה להיות נחמד אליי (בכיתה ו 'ו-ה' הוא גם הרביץ לי, אבל אני זוכר שהוא הרביץ פחות).
והיום המצב גרוע עוד יותר.. הוא מנסה להיות נחמד אלי, אבל הוא חרא. הוא אמנם נותן לי כסף ללכת למספרה, כסף ללכת עם החברים מידיי פעם, קונה לי פלאפל מידיי פעם, אבל הוא מסכסך. ביום כיפור השנה, הצעתי שאני אהיה עם טלפון כדי שהוריי יוכלו למצוא אותי (ביום כיפור הקודם אני הלכתי לחבר ברגל, ואבא שלי לא ידע מי החברים שלי ולא מצא אותי...). והוא אמר לי שאם הוא ידע שאני אהיה עם הטלפון בכיפור הוא יירצח אותי בייסורים. הוא גם אמר שהוא מאחל לי סרטן. הוא גם מסכסך הרבה בין כל באי הבית...

מה לעשות? כרגע אמא שלי רוצה לפנות ברווחה על כל מה שקורה בבית הזה..
אני אמנם הולך כמו שצריך לביהס ומראה שהכל טוב איתי, כדי לא לעורר סימנים מדאיגים. אבל אנחנו חיים בבית לא נורמלי. מעבר לכל החרא שנמצא בבית, יש לנו תנאי מחייה לא נאותים. כל הפנלים בבית בחוץ, המנורות עומדות ליפול (לפחות יש אוכל טוב לאכול בבית), יש רטיבו בחדר שלי ובתקרה מעל החדר של אמא שלי (אבא שלי ישן בסלון ולא באותו החדר עם אמא שלי כי הוא נוחר). גם כל התריסים בבית שבורים.

מה לעשות? כבר נמאס לי מזה. וסורי על החפירה

מה אתם מציעים לי לעשות?

תפתח לו חזרה את התיק במשטרה, שיכנס לכלא וישלם על מעשיו.
 
35
תדבר איתו שוב על זה
 
1
אחר (פירוט בתגובות)
 
7

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (7) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מתבגרים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->