שאלה 290895
  מצורף שיר רקע
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

נמאס לי להרגיש ככה, זה עניין שקשור ללב ושאני מרגיש שאני לי מספיק כוחות לשנות

אמיר בן 22 | כתב את השאלה ב-23/05/20 בשעה 21:47

שלום לכולם,

לפני 8 חודשים חוויתי פרידה כואבת מאוד מהחברה הראשונה שלנו, פרידה חד צדדית. מערכת יחסים של 3 שנים נגמרה בזה שהיא נטשה אותי ונתנה לי להרגיש נורא.

מאז, כבר 8 חודשים שאני פשוט לא מוצא את עצמי... אני עומד לסיים תואר וירדה לי המוטיבציה ל0 (מזל שזה סמסטר אחרון). אני מתעצבן על אנשים בקלות ויש לי פחות סבלנות לאנשים. אני לא מעוניין בבחורות שאני מכיר כי אני מוצא בהן די מהר פגמים ויורד מזה.

אני חושב שאני שקוע עמוק בתוך התחושה האיומה הבלתי נגמרת של חרדה מעומס בלימודים בתוספת של הדבר שהכי משפיע עליי והוא תחושת הנטישה שחוויתי מהאקסית שלי. התחושה הזו שננטשתי אוכלת אותי מבפנים כבר 8 חודשים. אין יום שאני לא מרגיש חנוק ושנמאס לי להרגיש כבר ככה. בהתחלה עוד דיברתי עם חברים על זה אבל כמובן שנמאס להם כבר. אני משתף מדי פעם את אמא שלי אבל אני לא רוצה שהיא תחשוב שאני אובססיבי. והאמת? שכנראה שאני אובססיבי לגבי העבר שלי.

כלפי חוץ אולי אנשים יחשבו שאני בסדר, אבל בפנים קיימת התחושה (הלא רציונלית ולא נכונה) שלא אמצא מערכת יחסים שארגיש בה לפחות כמו שהרגשתי בקודמת. פחד שלא אסמוך על אנשים כי בסוף הכל זמני בחיים והכל עובר.
פחד להרגיש לבד לאורך הרבה זמן כמו שאני מרגיש עכשיו למרות שלכאורה יש אנשים שמקיפים אותי.

מבחינתי זו סוג של טראומה שבה האדם הכי קרוב אליך נוטש אותך ואתה פשוט חסר אונים... זו הרגשה נוראית ולדעתי אחד מהדברים הכי קשים שאפשר לחוות בחיים. (כמובן שאין מה להשוות למוות של אדם קרוב שקשה הרבה יותר).

התחושה הזו שלמילה שלך אין משמעות וזה לא משנה מה אתה חושב או מה תגיד, לאחר שבכל הקשר המילה שלי הייתה בעלת ערך, אוכלת אותי מבפנים.

יש משפט שאומר "מי שחי בעבר, מת בהווה". זה הדבר שהכי מתאר אותי בתקופה הזו, אני מרגיש חסר טעם ועושה אידיאליזציה מטורפת של העבר שהיא כנראה לא אמיתית ואשליה. אני אשכרה חי בעבר.

זו לא שאלה, זו פריקה שאני חייב להוריד מהלב. אין לי מה לשאול אתכם כי הראש שלי יודע את כל הדברים שתגידו, בחודשים האלה קראתי המון באינטרנט וכנראה מה שתענו מהראש מוכר לי כבר.

זה עניין שקשור ללב ושאני מרגיש שאני לי מספיק כוחות לשנות אותו אצלי.

אני פשוט מרגיש חלש ביותר עכשיו וזקוק לקצת עידוד.

יש בי ריקנות שגם התעסקות בעבודה לא משכיחה אותה. הדבר היחיד שעוזר לי בה הוא לישון או לעשות הליכה עם מוזיקה ולהרגיש שהנשמה שלי פורקת קצת מהעול שמוטל עליה.

אני מקווה שאני לא נשמע במצב רע מדי... אבל כשדברים מצטברים לך על הלב זה די קשה.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (10) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->