שאלה 298464
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

בעלת הבית נכנסה לי לדירה בלי אישור שלי, כשהייתי נוכחת בה. מה לעשות?

אנונימית בת 25 | כתבה את השאלה ב-01/08/20 בשעה 18:56

שלום לכולם,

חייבת עזרתכם/ייעוצכם.

אמנם זה כבר בדיעבד, אבל אני חייבת להבין איך כדאי או ראוי לנהוג בסיטואציה שקרתה לי...

כפי שציינתי בכותרת, עברתי לפני שלושה חודשים לדירה חדשה. יחידות דיור מחולקות כששלי מחוברת לבעלת הבית.. לא ארחיב ואציין, אבל יש כמובן המון דברים שמפריעים לי אבל אני בוחרת שלשתוק ולא לייצר סיכסוכים מיותרים.

השיא הגיע כאשר היינו צריכים לשלם חשבון חשמל. יש לנו שעון בתוך היחידה שצילמתי אותו ביום הראשון וביום שביקשה לצלם אותו שוב (יש לציין שלא אחרי חודשיים, אלא כמעט שלושה). צילמתי, ושלחתי. בסביבות הערב (21:00) קיבלתי הודעה מביתה של בעלת הבית מתי אני אמורה להיות בדירה מחר כי צריך להגיע טכנאי **להחליף** את השעון בגלל שהוא לא תקין. עניתי לה שמחר אני מאחד וחצי אמורה להיות בבית והיא אמרה לי בסדר.

מה שהיא לא ידעה כי לא חשבתי שיש צורך לידע.. זה שאני הייתי במבחן מקוון מ 10 בבוקר עד 13 בצהריים. בסביבות 12 וחצי שמעתי מישהו דופק בדלת, לא פתחתי. כי מבחינתי אמרתי שאני בבית מ 13 וחצי וגם כי הייתי באמצע מבחן. פתאום!! אני שומעת שמכניסים מפתח למנעול ומנסים לפתוח את הדלת. היא לא הצליחה לפתוח, אז אני ניגשתי לפתוח את הדלת, ראיתי שהיא כבר הלכה אז חזרתי לי למבחן. אחרי כמה דקות אני שומעת שהיא שוב מנסה לפתוח את הדלת.. אז ישר ניגשתי ופתחתי וראיתי שהיא עומדת עם בחור נוסף (יש לציין, לא מחברת חשמל) אז אמרתי "כנסו אני באמצע מבחן" ולא ממש התייחסתי.

אבל אחרי שהם הלכו ואני סיימתי את המבחן והתפנתי למה שאשכרה קרה, הייתי בהלם!
קודם כל, בעיניי זה חתיכת חוצפה שהיא נכנסת מבלי לידע אותי, במינימום יכלה להתקשר אלי לשאול אם היא יכולה להיכנס.
דבר שני, סגרנו משעה אחת וחצי, למה להגיע בכוונה שעה מראש?
ושדבר שלישי, אם את רואה שאין אף אחד בבית, למה בכלל להיכנס אם לא פתחו לך? ואם הייתי ישנה? או מתקלחת? או בשירותים??

היא לא התנצלה ולא כלום. גם לא הסבירה בכלל מה הם עשו, כי להחליף את השעון הם לא החליפו.. באו הסתכלו והלכו. מה שגורם לי לחשוד שהיא ניסתה לעשות את זה בכוונה כשאנחנו לא היינו אמורים להיות בדירה כי אולי חשדה שצילמתי מיום אחר או משהו.

אחרי יום שלחתי לה הודעה מה נסגר עם הטכנאי והיא אמרה שהיה צריך איזה חלק מסוים (כבל? שגם לא הבנתי, אם טכנאי בא במטרה להחליף הוא אמור להיות ערוך מבחינת אביזרים) ושתודיע לי ואין מה לדאוג. והפלא ופלא, פתאום אני מקבלת שיחה שהטכנאי הגיע ושהיא צריכה להיכנס, הסברתי לה שכרגע אין אופציה כי הבן זוג שלי עובד מהבית והוא באמצע שיחת ועידה (עם אנשים מחול, לא שבכלל זה צריך לשנות) והיא אומרת לי "אז שיזדרז". שוב, בעיני אני לא מבינה מה הקטע?! הרי דיברנו ואמרת שתודיעי לי.. בעיני להודיע זה זמן סביר מראש ולא מהרגע להרגע. אחרי עשר דקות היא באה לדפוק לנו בדלת, והבן זוג שלי פתח ואמר לה "או שיחזור אחרי חמש או שיבוא ביום אחר. אני באמצע עבודה." והיא עשתה פרצוף והלכה.

העניין הזה נראה לי לא תקין בכלל.. אני מעלימה עין בכלל על זה שהטכנאי הוא לא של חברת חשמל, מי שהיא מביאה זה בטח איזה שכן או סתם ידיד שלה אז למה לא לתאם פשוט מראש ולחסוך לנו את האי נעימויות האלה?

זה לא פעם ראשונה שהם נכנסו לנו ליחידה בלי אישור, ושוב. בחרתי שלהעלים עין כי רק נכנסנו וחשבתי שזה לא יחזור על עצמו... אבל מה שהיה לי עכשיו בעיני חרג מהגבולות המכבדים.. אני רק חושבת על זה שאם הייתי ערומה (מה שאני נוטה לעשות) והיא הייתה מצליחה לפתוח את הדלת מה הייתי עושה?! ומה בכלל יכול לקרות כשאנחנו לא בדירה ואם היא נכנסת בכלל מבלי לידע??

לא מזמן נעלמה לי טבעת מאוד יקרה, שחיפשתי אותה בלי סוף!! ואני יודעת בוודאות שהנחתי אותה על השידה. המקרה הזה גרם לי ממש לחשוד שאולי היא לא באמת "נאבדה" לי. - ואני חלילה לא מחפשת אשמים וכמובן שאין לי בכלל כוונה להגיד לה דבר כזה.

הבן זוג שלי דיבר איתה כמובן על זה, אמר לה שלא תיכנס ללא אישור. והיא בתגובה אמרה שחשבה שאנחנו לא בבית. (מה שעוד יותר מזעזע בעיני). היא לא ממש התווכחה איתו.. רק עשתה לו פרצוף כועס לפי מה שאמר לי, כאילו אנחנו הלא בסדר.

מה חושבים? מה הייתם עושים? איך הייתם מגיבים??

ולגביי לעזוב וכן הלאה, כרגע לא מתאפשר...רק רוצה לדעת אם זה תקין לדעתכם.

תודה מראש לכולם! ומצטערת על האורך... :)

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (22) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "בית, שכנים ושותפים "

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->