שאלה 309576
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

השכרתי דירה עם אחותי הקטנה וזה סיוט

מורן בת 27 | כתבה את השאלה ב-14/11/20 בשעה 16:47

היי,
התחלתי להשכיר דירה עם אחותי לפני חודשיים.
מצאנו דירה נחמדה ללא ריהוט שאהבנו ואני סגרתי את הדירה וטיפלתי בהכל מול בעל הדירה והדיירים היוצאים, כולל בעיות בדירה שנתגלו לאחר הכניסה שלנו.
אמרתי לה להתנהל כשותפה פעילה מאשר להיות במאחורי הקלעים כאחותי ולא הקשיבה ולא לקחה יוזמות בכלום, לכן כל דבר שבעל הדירה צריך או דברים בסגנון הוא פונה ומתנהל מולי.

כפי שאמרתי הדירה הייתה ללא ריהוט לפי הכניסה לדירה הודעתי לה שתצטרך לחסוך קצת כסף בצד כי תמיד חודש חודשיים ראשונים הם יותר כבדים כלכלית כי נדרש לקנות דברים וזה מצטבר להרבה כסף.
אני כבר שכרתי בעבר יחידת דיור לכן יודעת איך זה מתנהל וזה קשה לכן רציתי שנתכנן מראש. היא מצידה הסכימה איתי ואמרה שתחסוך.
לאחר שחתמנו על החוזה וסוף סוף נכנסנו לדירה לאחר שבועיים (עיכוב שנוצר בגלל הדיירים היוצאים וריהוט) בהנתי שלא חסכה כסף כמו שאמרה וכל הוצאות על הריהוט נפלו עליי.. שילמתי כי היא אחותי וגם כי רציתי כבר להכנס ולא לבזבז חודש שהדירה עומדת ריקה והיא אמרה שתחזיר לי כסף ונתחלק חצי חצי על הכל. לא קרה והכל אני שילמתי מהמיטה שלה עד למכונת הכביסה. עד שסיימנו לרהט את החללים "הציבוריים" ואת החדר שלה כבר לא נשאר לי כסף לקנות לעצמי ריהוט לחדר.. לא התלוננתי בינתיים ישנתי בסלון עד שאוכל לקנות.
הבעיה התחילה כשהיינו צריכות להעביר חשבונות על שמינו ולהסדיר תשלומים.
כרגיל היא לא רצתה להתעסק עם זה וביקשה ממני לטפל בנושא.
אני ניהלתי את העברת החשבונות אליינו מול הדיירים היוצאים העברתי את הגז על שמה ואת החשמל עליי היו בעיות עם הארנונה וכמה פרטים שהיו חסרים לנו כדי להסדיר את דרך התשלום כי הדיירים מחקו את החשבונות שהיו אצלם ולבעל הדירה היו פרטים ישנים בכל מקרה היה מסובך.. אחרי כמה זמן שאלה אותי מה עם החשבונות אם הכל סודר ואמרתי לה שלא והסברתי את הבעיות והתחילה להתלונן שאני לא מטפלת טוב ושאני איטית מידי ושזה לא מסובך והיא תטפל.. נוצר וויכוח ענק סביב העניין וצורת הדיבור שבו נאמרו הדברים מאז האוירה בדירה מאוד מגעילה. וכל דבר שאני אומרת לה שקשור לניהול הדירה וחשבונות היא פותחת וויכוח ומתמסכנת כאילו אני רוצה לעשות לה רע.
רק מבהירה שקבענו לפני הכניסה לדירה שאני אשלם חשמל והיא גז ומים כי זה יוצא ממש זול ובארנונה נתחלק (בכללי נתקזז ביניינו על החשבונות בסוף כל חודש).
היה לנו גם הסכם לגבי הארון קיר שנמצא אצלי בחדר בתור אחותי לא הייתה לי בעיה לחלוק איתה את הארון שאצלי בחדר כדי שלא תקנה עוד ארון כי הוא באמת ענק אבל ביקשתי שתכנס רק פעם בשבוע ו/או תוגיע לי מראש כשהיא רוצה להכנס לקחת בגדים.
היא הסכימה לתנאים אבל בפועל עשתה מה שרצתה ונכנסה ויצאה מתי שבא לה ואפילו הכניסה חברות שלה לחדר והיא הייתה משאירה לכלוך ברצפה וקצת בלאגן התעצבנתי עליה והעמדתי אותה במקום וכעסה גם על זה.
מרגישה שהיא ממש ילדותית (בת 23) ואי אפשר להתנהל איתה עם הגיון בכלל.
כרגע שוקלת אם לבנות חוזה בין שותפות או לצאת ולחפש דירה חדשה.
בכל מקרה היא נדפקת כי דיי רוב הדברים שייכים לי אם אני יוצאת לוקחת הכל איתי ואם אני נשארת וסובלת עד סוף החוזה ונרצה להתפצל בטוח בעל הדירה יעדיף שאני אשאר כי אני סגרתי איתו הכל והתנהל מולי.
מה הייתם מייעצים לי לעשות במצב זה???
אני באמת שלא יכולה להמשיך עם האוירה המגעילה והמתח שנוצר בדירה זה הורס לי את הבריאות

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (6) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "בית, שכנים ושותפים "

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->