0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

אני רוצה לנסוע לירושלים עם ידידה אבל תוהה - עד כמה מסוכן עכשיו?

אדון בן 16 | כתב את השאלה ב-15/07/21 בשעה 12:53

שלום,
אני גר באזור השרון.
כבר הרבה זמן שאני רוצה לבקר בירושלים. אני מאוד אוהב את העיר הזו ומזמן לא יצא לי לנסוע אליה. בנוסף לכך, יש לי מצד אבי קרובת משפחה, אחות של סבי, מאוד מבוגרת שגרה שם, חרדית, שפעם אחת לפני שנתיים הצלחתי לשכנע את אבי לבקר אותה על מנת לחקור את המורשת המשפחתית שלי. מיד אהבתי אותה ורק רציתי למצוא הזדמנות אחרת לפגוש אותה, למרות ההבדלים המשמעותיים בינה לביני, החילוני. אך מיד לאחר מכן, נכנסה מגפת הקורונה לחיינו ולא אפשרה תנועה.
לפני שבועיים, רציתי לשמוע מה שלומה והתקשרתי אליה. היא גם הציעה שאולי נוכל לבקר אותה שוב אם יתאפשר. אמרתי לה שאדבר עם אבא ונראה. אבא שלי לא שש לקיים פגישה נוספת איתה, בין היתר בגלל כל הקורונה, ובאופן כללי הוא לא מחובר לצד הרחוק של המשפחה וכשפגשנו אותה בפעם הראשונה זה היה לאחר שנים שהוא לא פגש אותה. לכן, חשבתי אולי לנסוע אליה בעצמי. הסיבה לדחיפות היא שקרובת המשפחה כבר בת 93, ולמרות שכרגע (בלי עין הרע) היא במצב מעולה, אני לא יכול לדעת עד מתי אוכל להיפגש איתה... חיפשתי קווי אוטובוס ולמדתי את הרחובות, ככה שאני יודע בדיוק לאן ללכת ומה לעשות מבלי להתבלבל. יש לציין שמדובר בעיר המערבית באזור שוק מחנה יהודה ככה שזה לא באזור העיר העתיקה המאוד נפיץ. בשביל הנוחות, חשבתי להציע גם לידידה שלי להצטרף וביחד לערוך טיול נחמד בעיר ועל הדרך להיפגש עם קרובת משפחתי. יש לציין שמפגש זה אף עשוי לעניין את הידידה שלי בגלל שהיא מאוד אוהבת לשמוע סיפורים על היסטוריה יהודית בארץ ישראל (משפחת סבי חייתה בירושלים לפני קום המדינה) ובנוסף אנחנו מפעילים עמוד אינסטגרם של הסברה ישראלית, דבר שהפגישה עם הקרובה יכולה להעניק לו תוכן נוסף.
אבל לפני שאני אשאל את הידידה אם היא מעוניינת, אני רוצה לשאול את ההורים שלי. כרגע עדיין לא שאלתי את אבי, אבל אמא שלי די מתנגדת. היא אומרת שהמצב נפיץ ולדעתה לא כדאי לנערים בגילי שלא גרים שם לנסוע לירושלים ככה. מצד אחד, אמא שלי באמת לא חיה שם ותכל'ס תמיד חדשה מהעיר, אבל מצד שני אני לא באמת יודע מה המצב שם, והתחלתי קצת לפחד. הייתי רוצה לשמוע מכם מה דעתכם, במיוחד אם אתם ירושלמים שיכולים להעיד.

אשמח לתשובותיכם!!!

האם לנסוע לירושלים המערבית

כן, הזדמנות נהדרת לטיול ולפגישה נדירה על קרובת משפחה
 
7
חס וחלילה, המצב מסוכן מאוד
 
2

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "תיירות ונופש"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->