שאלה 367452
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

לאור העלייה בשכר המינימום, האם בסיס שכר של 7,000 זה בסדר?

לירון בן 28 | כתב את השאלה ב-11/05/23 בשעה 21:12

אני עובד בעבודה שבה שכר הבסיס הוא 7,000 לא כולל בונוסים 8 שעות ביום מראשון עד חמישי בין השעות 9:00 עד 17:00.
הבונוסים כוללים 30 ש''ח על כל צירוף לאפליקציה של החברה.
השאלה שלי היא האם לאור העובדה ששכר המינימום עלה בשל עליית המחירים לכמעט 5,600 ש''ח אני די יצאתי פראייר שחמתי עם מקום העבודה על חוזה לשנה? פשוט יש לי שכירות על הראש של 3,400 ש''ח לא כולל חשמל (חשמל במונה נפרד פעם בחודשיים) ולא כולל הוצאות על מזון ומוצרי טואלטיקה ואני מרגיש שיצאתי די פראייר שחתמתי עם החברה על חוזה לשנה, והחוזה מסתיים לקראת סוף פברואר 2024.
התחלתי את העבודה לקראת סוף פברואר ממש עכשיו ובמסגרת החוזה אם אני עוזב את העבודה כי מצאתי עבודה בשכר יותר טוב אני צריך לשלם למקום העבודה קנס, כי מקום העבודה ערך לי את ההכשרה על חשבון החברה.
האם בשל עליית המחירים במשק יצאתי פראייר שהסכמתי לחתום על חוזה עם משכורת בסיס של 7,000? פשוט אמרתי לעצמי שבהנחה והעבודה היא ליד הדירה שאני שוכר אז אולי שווה לי לקחת את העבודה, אבל עכשיו אני מתחיל להצטער על זה שלא חיפשתי עוד אופציות תעסוקתיות עם שכר בסיס יותר טוב.
לפי החישוב שלי אני עובד לפי שכר שעתי שהוא בערך 43.5 ש''ח לשעה - שעד לפני 4 שנים זה היה נחשב מעולה, אולם היום השכר הזה נחשב בסדר ולא מעבר לזה.
מרגיש שקצת יצאתי פראייר שלא בדקתי עוד אופציות תעסוקתיות ועכשיו אני כבול עם חוזה עד לפברואר 2024 כאשר לצרף אנשים לאפליקציה זה לא תמיד קל בלשון המעטה.
היום בבוקר שחשבתי על זה אפילו אנשי הוראה מרוויחים 9,000 ואני מרוויח אפילו פחות מאנשי הוראה בבתי הספר.

עדכון מלירון, שואל השאלה 2023-05-12 14:44:30

מנחם - מה זאת אומרת קום ותשנה? מה אתה מצפה שאני אמנה את עצמי ליו''ר וועד העובדים? אני סך הכל שואל האם זה שכר נורמלי יחסית למשק או שלא.

לא אמרתי האם מגיע לי יותר או שלא, שאלתי האם יחסית לשאר המשק זה שכר שהוא נורמלי לאור עליית המחירים במשק? יכול להיות שלאנשי ההוראה יש וועד עובדים חזק וזה לא דוגמה טובה לא אמרתי שלא, אבל ראיתי שיש עליית מחירים במשק ושאני לא מצליח לחסוך ולכן שאלתי האם יחסית לשאר המשק זה שכר שהוא הוגן בהתחשב בעליית המחירים בשנה האחרונה.

היי עידן - לבקש העלאה זאת נראית לי האופציה הכי ריאלית, אבל הבעיה היא שאם אבקש העלאה עכשיו זה פחות ייראה טוב כי התחלתי את העבודה רק לפני שלושה חודשים לכן לטעמי עדיף להמתין חצי שנה עד סוף אוגוסט ואז לבקש העלאה מהמנכ''ל.

הכנסה נוספת זה לא רלוונטי עבורי - כי אני עובד מ9:00 עד 17:00 ואני מגיע הביתה גמור מעייפות, רק בשישי שבת ובחגים יש לי מנוחה.

לגבי תפקיד אחר בחברה - גם יכול להיות מעניין, הבעיה היא שאם יעבירו אותי לעיר אחרת כמו בני ברק או כפר סבא גם בהן יש את המשרדים של החברה זה יהיה פחות רלוונטי עבורי כי אני מתגורר בראשון לציון ואני מעדיף ללכת לעבודה ברגל.
שמור עדכון

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "עבודה וקריירה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות