שאלה 248479
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

התחלתי עבודה חדשה ולא מרוצה, מה לעשות?

שני בת 25 | כתבה את השאלה ב-04/03/19 בשעה 15:44

שלום,
לאחר סיום התואר כבר חצי שנה חיפשתי עבודה -הלכתי לראיונות, עשיתי מבחנים, מבדקים וכו' באמת שלא רציתי להתפשר כי רציתי למצוא עבודה שאוכל לפתח בה קריירה.
התחלתי לפני מספר ימים לעבוד בחברה פרטית שמאד שמחתי שהתקבלתי אליה. אבל לאחר שהתחלתי עלו לי מספר לבטים ודברים שגרמו לי לחשוב שאולי טעיתי.
1. התקבלתי ללא התואר שזה קצת חורה לי, עשיתי תואר ראשון המטרה להתבסס במקום שדורש תואר ראשון כדי לעבוד בו, ואנשים ישר מרימים גבה ששומעים שיש לי תואר, רב העובדים ותיקים ולכן מובן כי אינם בעלי תואר אבל גם הצעירים יותר ללא תואר ולכן גורם לי לחשוב שאולי אני מבוזבזת שם למרות שאולי בעתיד שארצה להתקדם התואר יעזור בכך אבל עד כה מה שאני רואה הדבר שקבע זה הנסיון והותק של העובדים ולא שום דבר אחר.
2. אחד השיקולים לעבוד בחברה הזו היתה שזו סביבת עבודה צעירה ודינאמית, אבל נוכחתי לדעת שהדבר לא ממש כך. יש המון עובדים ותיקים ורובם לא צעירים בכלל, הכי צעירים גדולים ממני בעשור לפחות וכך אין לי יכולת לפתח חברויות גם מעבר לזמן העבודה, אחד הדברים שהיו חשובים לי בעבודה זה האנשים והאוירה במשרד, שיהיה כיף לקום בבוקר, וכשהגעתי ראיתי שמי שאעבוד איתו הוא דווקא ההפך ממה שחששבתי ואני עדיין מחכה שאולי המצב ישתנה מתישהו ושיגיעו עובדים בגילי, אציין שהאנשים נחמדים וקבלו אותי יפה אבל זה לא ממש מספיק עבורי.
3. התפקיד עצמו שאני עובדת בו לא ממש מתקשר לתואר שלי, כלומר הוא כן עוסק בתחום אבל לא לשם כך הייתי צריכה ללמוד, ולכן אם בעתיד אחליט לעזוב הנסיון שאצבור לא יתן לי יתרון נרחב בשוק העבודה אלא רק בדבר הספציפי הזה שאני עושה בעבודה שהוא לא דבר שדורש יותר מדי ידע מקדים, או תואר, או הכשרה מקצועית, כל אחד יכול ללמוד אותו, אך אני בתקווה שכן אצליח להתקדם בתחום או בחברה עצמה ביום מן הימים.
4. נוכחתי לדעת שיש שינויים דרסטיים בתקנים בחברה הזו, שתקנים נפתחים ונסגרים בתדירות דיי גבוהה דבר שמסכן את השהות של העובדים, כאשר היתי בראיונות המנהלים הדגישו שבכוונתם לקבל עובד שרוצה ומוכן לעבוד לתקופה ארוכה ולהתפתח בחברה, ושיעבוד מינימום 5 שנים ולא יחליט לעזוב לאחר שנה שנתיים, אז מצד אחד זה נתן בי תקווה שהגעתי למקום שרציתי מלכתחילה עבודה יציבה וקבוע , ומאידך הבנתי שיש תחלופה של עובדים / תקנים שמבלבלת את העניין.

אני יודעת שאני נשמעת קצת פסימית, אבל זה מגיע ממקום שאני רוצה להגיע למקום עבודה בחיוך ובשמחה, בנוסף אני יודעת מה אני שווה ומהן יכולותי שכוללות התמדה ורצינות, רצון לתת מעצמי כמה שיותר למקום ולא סתם ללכת לעשות תעבודה וללכת, וכמובן להנות גם מהדרך.
חשבתי לעצמי כמה רציתי למצוא עבודה ולאחר שמצאתי אני נתקלת בקשיים ולבטים שגורמים לי לחשוב אולי עשיתי טעות ואם יש בכלל מקום לתקן.
בכמה ימים האלו שהתחלתי הלכתי ממש בבאסה ולא הבנתי מדוע הגעתי למקום הזה בכלל ולמה לא בדקתי יותר לעומק על המקום והתפקיד אליו נכנסתי, מצד שני אני צעירה ובתחילת הדרך אז אולי זה בסדר כל המצב הזה. כל מי שמסביבי אומר שהכי חשוב זה שיהיה טוב מבחינה חברתית, וכשהגעתי לא התרשמתי לטובה מהבחינה הזו.
אשמח לעצות מה לעשות להשאר, לעזוב, לתת צ'אנס למקום? אני מבולבלת מאד וחייבת עזרה ותמיכה, תודה מראש.

האם להשאר בעבודה החדשה?

כן לתת צ'אנס למקום דברים משתנים
 
5
לעזוב
 
12
אחר
 
1

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "עבודה וקריירה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->