0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

מתגעגע למשפחה למרות האלימות הקשה, תקין?

אורן בן 28 | כתב את השאלה ב-13/05/19 בשעה 21:22

היי אסק פיפל.

אני דיי חדש כאן ובדרך כלל עניתי פה על שאלות, עכשיו אני צריך את דעתכם ואת התשובות מכם... אני אשמח לכל מי שיענה :)

אז ככה, אני אורן (שם בדוי) בן 28 מאחד היישובים בדרום, יש לי עוד 4 אחים חוץ ממני, ואני הגדול מבין כולם כשהקטנה ביותר היא בת 14.

במשך כל החיים עברתי אלימות, התעללות ותקיפה מצד ההורים שלי, האלימות כללה מכות רצחניות ממש עם איומים לרצח, בעיטות לראש עד כדי כך, יריקות, קללות, סטירות, בקיצור נראה שהבנתם את הכיוון. אמא שלי הייתה מנסה להפריד באופן קבוע אחרי שהיא במרבית הפעמים זאת שיצרה את הסיכסוך. האלימות הזאת הייתה מורידה לי את הביטחון העצמי ואת היכולת להתקדם בחיים באופן תקין.

אני מדבר על גילאים מאוד צעירים שכל זה קרה, גילאים של 5 ואפילו בגיל 19 יצא לי לחטוף מכות מאבא. אמא הפסיקה להרביץ בגיל 12-13 משהו כזה שהבינה שאני כבר מתחיל להיות גבר והיא לא יכולה יותר להכות אותי אז היא פינתה את מקומה לאבא שלי בנוסף לאלימות שלו הוא נתן גם במקומה את המכות.

ההורים שלי טוענים שהמכות הם בגלל ירידה בלימודים וריבים עם האחים שלי, האחים שלי ספגו לא מעט את הרעל מההורים שלי ואהבו לראות בבית שהייתי חוטף מכות, זה היה הדבר והאקשן שהם אהבו ביותר שקרה בבית.

יום אחד שעברתי מכות לא קלות מאבא שלי החלטתי ללכת למשטרה ולהגיש תלונה נגדו, מאז האלימות הפיזית דיי פסקה אבל נשארה האלימות המילולית.

אני גר לבד מאז שהשתחררתי מהצבא, למרות שבתקופת הצבא ההורים כן תמכו ונתנו לי כסף והכל, האלימות המילולית לא פסקה במיוחד אחרי הצבא ועברתי לגור בדירה שכורה גם במרכז הארץ כדי להיות עדיין בסביבת החברים והמשפחה המורחבת.

לפניי כמה שנים נפלתי בעסקה לא פשוטה ונאלצתי לשלם לא מעט כספים, גם שם ההורים שלי עזרו לי לא מעט ואפילו אח שלי שהיה נגדי ברוב הזמן, התגייס לעזור לי. היחסים השתפרו והתחילו להשתנות וזה מה שגרם לחזרה לקשר... הקשר החזיק כשנתיים ואז עברתי קללות וצעקות מצד אבא פעם נוספת, שני אחים שלי תקפו אותי כשהייתי פצוע וההורים שלי לא היו בבית, נזקקתי לטיפול רפואי והגשתי תלונה במשטרה כנגד אחד מהם. האחות הקטנה הייתה בבית וביקשה מהם להפסיק אבל זה לא מה שהפריע להם. בתגובה לתלונה המשטרה הגישה כתב אישום כנגד האח האלים וההורים שלי זרקו אותי וחסמו לי את האפשרות להיכנס לבית. בנוסף הם מגבים את האחים שלי לגמרי על האלימות והקללות שלהם כלפיי, ובתגובה לתלונה במשטרה הם גם תבעו אותי בבית משפט על כסף שהם רוצים בחזרה על דברים שהם נתנו לי לכאורה.

יצאתי פעם נוספת מהבית ומאז אני מנותק מההורים שלי בשנתיים האחרונות. לא טלפונים, לא שיחות, לא פגישות, לא כלום.

ידידים של המשפחה ניסו לגשר ולקשר ולראות מה עושים, וללא הצלחה.

היום אני דיי לבד מבחינה משפחתית, כן אפשהו מאוד מתגעגע לקשר עם ההורים ועם אחד האחים שלי (לא זה שתקף אותי פיזית) ומתגעגע לאחותי שאין לי קשר איתה בגלל ההורים.

אני כן זוכר את התקופות שהם היו איתי וכן עזרו לי למרות שגם שם היו מעורבים מידי פעם עצבים וקללות, עדיין לפחות הייתה לי משפחה, מה שהיום אין לי :(

מה אתם מציעים לי לעשות? כדי לחזור לקשר ההורים שלי דורשים דרישות לא פשוטות ולא מבטיחים בכלל לשנות את היחס שלהם כלפיי, הם אפילו גיבו את אותו "אח" שתקף אותי פיזית מול אחותי (שלא יכלה לעשות כלום מולו, הוא בן 22).

תודה לכל מי שקרא את הדברים,
אני אשמח לקבל תגובות.

אורן צירף תמונה לשאלתו:

האם תקין להיות בקשר עם משפחה כזאת?

כן, זאת בכל זאת המשפחה שלך.
 
1
לא, יש גבולות, אלימות זאת אלימות!
 
40
אחר, בתגובות.
 
0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (5) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->