שאלה 263469
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

בטעות סיפרתי ביום הראשון לעבודה שחוויתי תקיפה מינית בתור ילדה! איך להתנהג עכשיו?

נגה בת 27 | כתבה את השאלה ב-02/08/19 בשעה 15:59

אתמול התחלתי לעבוד בעבודה חדשה. העובדים הם מקסימים וקיבלו אותי בידיים פתוחות ובחום. במהלך ארוחת הצהריים עלה הנושא של מגורים ומעבר דירה, ואמרתי שאני רוצה להתקבל ליישוב קהילתי בעתיד, אבל שכנראה לא אצליח לעבור את מבחני הקבלה. כשאחד העובדים שאל אותי למה, אמרתי לו שזה מפני שהם נוהגים לפסול הורים יחידנים. העובד, שידע שאני רווקה ללא ילדים, שאל אותי למה אני רוצה להיות אם יחידנית, ועניתי, מבלי לחשוב, שזה מפני שלא הייתי בקשר זוגי רציני מעולם ולא אדע איך לחיות עם בן זוג, "כנראה בגלל התקיפה המינית".
רק כשקלטתי שהחדר השתתק למספר שניות, אז הבנתי מה אמרתי. כמעט מייד לאחר מכן העובדים המשיכו לשוחח כרגיל, וגם אני השתתפתי בשיחה.
אנשים נוהגים לשאול שאלות מאוד חודרניות, כמעט תמיד מתוך תום לב, כגון "למה את לא בהריון?", "למה אין לך חבר?", "איך יכול להיות שאת לא רוצה ילדים?" והם לא יהיו מרוצים עד שישמעו את התדובה שהם רוצים לשמוע. שואלים אותי כבר שנים מדוע אין לי חבר, ולא משנה איזו תשובה נתתי "אני לא מחפשת... לא בא לי... טוב לי להיות לבד" וכו', דבר לא ריצה אותם, והם תמיד אמרו " את אומרת את זה עכשיו, בעתיד עוד תרצי... זה כי עוד לא פגשת את הבחור הנכון". אבל האמת היא הרבה יותר פשוטה: אני מתקשה לסמוך על גברים וצריכה להגיע איתם לקשר רגשי לפני שארגיש בטוחה מספיק כדי לשכב איתם, אבל עד כה, חוץ משותף אחד, לא מצאתי מישהו שהיה מוכן להמתין זמן רב מספיק עד שנפתח קשר רגיש אחד עם השניה, ופשוט התלוננו על זה שאנחנו לא שוכבים ועזבו.
כדי לגרום לאנשים להפסיק להציק לי בנוגע לזוגיות, אני מגלה להם שעברתי תקיפה מינית, והם משתתקים בשל הבושה.
בארוחת הצהריים בעבודה, פשוט פלטתי את העובדה הזאת, כי זו המחשבה הראשונה שעלתה בראשי, אבל עכשיו אני חוששת שאולי זה גרם להם לראות אותי באופן שלילי ואולי אף עלול להשפיע על המשך ההעסקה שלי.
האם כדאי לי להתנצל בפניהם מחר על שהעליתי את הנושא ולנסות להסביר את עצמי? אני מרגישה שגרמתי להם לא-נעימות ושהם לא ירצו לעבוד איתי כי הם יחשבו שאני אימפולסיבית שאומרת דברים מבלי לחשוב עליהם.

האם להסביר את עצמי בפני העובדים?

כן, כדי לוודא שהם לא יחשבו שאת אימפולסיבית
 
0
לא, את לא חייבת הסברים לאיש
 
42

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (5) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "עבודה וקריירה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->