שאלה 264449
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

ללא מעגל חברתי בגיל 29, איך להתמודד?

עצרתי כדי לשאול בן 29 | כתב את השאלה ב-11/08/19 בשעה 20:56

מצאתי את עצמי בסיטואציה מוזרה: אני עוד מעט בן 29, ומרגיש שאני מתקרב בצעדי ענק לקראת גיל 30, כאשר למעשה אין לי חברים כלל שלא לדבר על זוגיות. אין טלפונים, אין הודעות, שקט מוחלט. אני חושב שאני אדם נעים, מסוגל להקשיב, להבין אנשים ומונע רק מתוך כוונות להטיב עם בני אדם וחלילה לא לפגוע, לכן נוצר מצב מוזר שכל מי שמסביבי כולל ההורים שלי בטוח שיש לי קשרים חברתיים ענפים, ושאני מוקף בחברים, כך יוצא שאני צריך כל הזמן לגשר על הפער שבין הדימוי שלי בעייני הסביבה (משפחה קרובה בעיקר) לבין המצב בפועל, כלומר לשקר שהכל בסדר. אני מתבייש להודות בזה, חושש שישפטו אותי ויסיקו מסקנות שגויות.

למעשה ניתן לומר שהאנשים היחידים בעולם שאיכפת להם ממני באמת הם ההורים שלי. טרם הבנתי את הסיבה לכך, אני אדם אינטלגנטי, בעל תחומי עניין רבים ורצון להתפתח ולשנות את חיי לטובה. אין לי חרדה חברתית, אני מסוגל לנהל שיחות רצופות במשך שעות ולא לחזור אפילו לא פעם אחת על אותו רעיון, אני מתנהג בכבוד לאנשים ורוצה מאד לתת מעצמי.

המראה החיצוני שלי ממוצע ואין בו שום דבר שמעורר סלידה, נראה "רגיל" לחלוטין. יש לי בטחון עצמי ואני מסוגל להתבטא בבהירות, אך אני מעט ביישן במפגש ראשוני עם אנשים חדשים ואני לעולם לא אזום פניה לאנשים זרים, גם אם הם נראים לי טיפוסים כמוני שאוכל להתחבר אליהם.

רוב האנשים רוכשים את חבריהם במהלך התיכון והצבא, אך לצערי קרה שבתקופה הזאת עברתי מקומות מספרים פעמים, ולכן לא הצלחתי ליצור חברויות עמוקות שנותרו עד היום. הצלחתי במהלך התיכון ליצור מספר מצומצם של קשרים עם אנשים שכיום לצערי לא מתגוררים בארץ.

כך יוצא ששגרת היום שלי היא לקום בבוקר, ללכת לעבודה, לחזור הביתה, לקרואלנגן וכך חוזר חלילה. בסופ"ש כאשר אני לא עובד, אני לגמרי מרגיש אבוד ולעיתים במשך 48 שעות לא מדבר עם אף אדם.


בשל עבודתי כמורה, האוכלוסיה העקרית שאני נחשף אליה ביומיום מורכבת מנערים, ולכן האופציה של יצירת קשרים חברתיים דרך מקום העבודה לא אפשרית. חשבתי שאולי יש בי משום שאני לא מודע לו שגורם לאנשים לא להתחבר אליי ולא לאהוב אותי, אך בעקבות עבודתי כמורה אני שם לב שרוב התלמידים שהם נערים לקראת סיום תיכון מאד אוהבים אותי ומאד מעריכים אותי ואפילו מתגאים בזה שהם לומדים איתי, כך שיש לי בוודאי את היכולת להתחבב על אנשים.


לא יודע איך שוברים את המעגל הזה, חושש מאד מהעתיד הזה, ובאמת לא מבין האם עליי לקבל את זה שנגזר עליי להיות בודד ופשוט ללמוד לחיות עם זה.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (10) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->