0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

דיקטטורה - כן או לא?

הבל בן 18 | כתב את השאלה ב-12/08/19 בשעה 09:28

זוהי הפעם הראשונה שאני הלך להצביע. החלטתי שאני רצה לעשות שיעורי בית. אני אציג בקצרה את מה שהבנתי ואשמח לתגובות לסקר ובאופן כללי להבין את דעתם של אלו אשר יטרחו לקרוא את הפוסט.

עבור חובבי אמל'ק: האם מדינת ישראל צריכה להיות דקטטורה? כן או לא.

לחובבי חפירות:

הפעם האחרונה שלישראל היה שלטון שמאל היה בתקופת אהוד ברק אשר החליף את ביבי נתניהו, ואת ברק ניצח אריאל שרון, כאשר הבחירות הגיעו לפי מה שתואר כדרישת העם עקב החלטות בטחוניות רעות (?).
מאז קיים שלטון ימין כמעט 20 שנים ברציפות. הקרע בין הימין לשמאל התרחב וגדל מאוד בשנים האחרונות כאשר הייתה שערורייה של מימון חלק מארגוני שמאל ע"י ארגונים המשויכים לקבוצות מזוהות עם הטרור, בעוד בימין קיימות פרשות שחיטות על כל ראשי הממשלה שהיו יחד עם שרים נוספים.
התקשורת מואשמת בכך שהיא שמאלנית ותמיד מסקרת לרעה את הימין, ולכן הוקם ערוץ אשר הינו מזוהה עם דעות הימין, הרי הוא ערוץ 20. סקירותיהם לסיפורים אומנם דומות, אך, כמובן, דעותיהם שונות.

בשנים האחרונות ישנה התחזקות של הקהילה הדתית בפוליטיקה הישראלית ובמרחב הציבורי קמה צעקה בדבר יהדותה של מדינת ישראל: עד כמה התרבות והלאום הישראלי צריך להיות משויך לדת היהודית. ראש ממשלת ישראל, ביבי נתניהו, רואה במפלגות הדתיות חלק מהותי וחשוב ממדינת ישראל ונותן להם תקציבים לישיבות.
יאיר לפיד, כאשר רץ לכנסת, לא אהב את העובדה כי המפלגות החרדיות תופסות כוח גדול ומקבלות עליו תקציבים גדולים (ממשיך את דרכו של אביו במפלגת "שינוי" נכון?) והצליח להעביר את החוק "הגיוס" לפיו גם אברכים צריכים להתגייס לצבא. החוק כרגע בהקפאה עד להודעה חדשה.

לאחרונה, על אותה סוגייה, קיים מאבק בין הציבור החרדי לבין הציבור החילוני, האם לאפשר תחבורה ציבורית בשבת, והדבר החל בעיריית רמת גן. מאידך, ראש העיר של טבריה ניסה להילחם בהדתה של עירו אך לא הצליח להעביר את חלוקת התקציב ולכן הולך לאבד את מקומו בתור ראש העיר. הבנתי גם כי קיימת הדתה הן בבית שמש, בערד, ובערים נוספות.

הבחירות האחרונות התפוצצו כי ליברמן לא רצה להתאחד עם החרדים, לפי תגובת המלפגה "ישראל ביתנו" בעוד ב-"ליכוד" אמרו כי הוא עשה דווקא לנתניהו על משהו שקרה ביניהם בבחירות לפני.

מכל מה שאני מבין יש פשוט שסעים אדירים בתוך החברה הישראלית שרק מתגברים ומקצינים בשנים האחרונות. שום מפלגה לא נראית לי רצינית מספיק כדי לאחות ביניהם. נראה כי המפלגות היום מנסות להעביר את האג'נדה שלהם לראשות הממשלה והמדינה בניסיון להראות שהדרך שלהם היא הנכונה ביותר. במילים אחרות: יש יותר ייצוג אישי בכנסת מאשר ייצוג ציבורי על רעיון מסוים.

כשקראתי את תגובותיהם של אנשי ימין, לא מעט תהיתי עם עצמי אם הם היו מעדיפים לוותר על זכות ההצבעה שלהם והיו מעדיפים דקטטורת ימין. כששאלתי חלק מהם, דוקא אמרו לי שלא היה מפריעה להם שלטון דקטטורי.
מצד אחד, יכול להיות אולי שזה מה שייחבר בין כל השסעים. גם אם מדובר בשנאת השלטון, לפחות זה אוגדן שיכול לרפא חלק מהפצעים שנגרמו עקב סכסוכי דעות מתמשכים.
בכלל, שלטון דקטטורי אינו יכול להיות רק של ימין. הוא יכול להיות שלטון דתי, הוא יכול להיות שלטון שמאלני. הוא יכול להיות כל תצורת שלטון שהוא. מנגד, ההיסטוריה כן מראה כי שלטון דקטטורי הוא בדרך כלל של מנהיגות קיצונית או ארגון קיצוני המשרה פחד על האוכלוסיה כדי לשלוט בה.

על כן, מאוד מסקרן אותי לשאול אתכם:
האם הייתם מעדיפים לחיות בדקטטורה (דעה אחת, עם אחד, ללא שסעים) או הייתם מעדיפים לשמור על המצב הקיים ולהמשיך להצביע?

האם הייתם מוותרים על חופש הדמוקרטיה ועוברים לדקטטורה?

כן
 
2
לא
 
24
אחר - לפרט בתגובות בבקשה
 
1

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (5) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מצבים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->