שאלה 266102
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

ניסיתי להתקבל לרפואה, המראיינים אמרו לי שאין לי סיכוי להתקבל, לוותר על החלום?

רופאה? בת 21 | כתבה את השאלה ב-26/08/19 בשעה 16:05

מאז שאני קטנה החלום שלי היה ללמוד רפואה.
למדתי בבית הספר פיזיקה וביולוגיה ובצבא התגייסתי להיות חובשת בגדוד ואפילו חתמתי קבע. השתחררתי לפני כמה חודשים והספקתי לעשות פסיכומטרי אחד שבו קיבלתי 725, שזה הספיק לי רק לסכם של בן גוריון.
עברתי את השלב הראשון של בן גוריון (מבחנים ממוחשבים) ואפילו הייתי ברביע הראשון, אבל אז הגיע הראיון האישי...
עשיתי קורס הכנה לראיון והרגשתי מאוד מוכנה, גם כשנכנסתי המראיינים בהתחלה נראו מאוד נחמדים ושאלו אותי שאלות שלפי דעתי עניתי עליהן בצורה טובה (נגיד, הם שאלו אותי מה הייתי עושה אם הייתי רופאה והיה לי חולה סופני והמשפחה שלו הייתה מבקשת ממני לא לספר לו שהוא עומד למות. עניתי שאני לא אשקר למטופל שלי אבל כן הייתי מתייעצת עם פסיכולוג/עו״ס איך לספר לו את זה בצורה טובה וגם שאני בטוחה שבמהלך הלימודים אני אלמד איך לבשר בשורות קשות בצורה טובה). אחרי בערך רבע שעה של ראיון, שאמור בד״כ לקחת 45 דקות, אחד מהמראיינים עצר אותי. הוא אמר לי שאין לו טעם להמשיך בראיון כי אין לו מושג איך עברתי בכלל את המבחנים הממוחשבים. הוא אמר לי שהוא לא צריך יותר לשמוע ממני כי לפי מה שהוא רואה אני הולכת להיות רופאה גרועה והם לא הולכים לקבל אותי.
הייתי בטוחה שהוא סתם ניסה לראות איך אני אגיב, אז אמרתי לו שאני מצטערת שככה הוא חושב ושאני אשמח בכל זאת לקבל הזדמנות. אבל אז גם המראיין השני הסכים איתו ושניהם הוציאו אותי מהחדר...
בכל זאת חיכיתי לתשובות, כשקיבלתי אותן ראיתי שאני ברביע האחרון. יש לי קשרים במחלקת הקבלה אז ביקשתי שיבדקו בשבילי מה המראיינים אמרו. מסתבר שהם באמת רשמו שאני לא אהיה רופאה טובה ולא רק שאני ברביע האחרון, הם גם דירגו אותי אצלם באחד מהמקומות האחרונים בין כל האנשים שהם ראיינו.

כל זה קרה לפני חודש. מאז אני לא מצליחה לחזור לעצמי. איך זה יכול להיות שכל האנשים שהכירו אותי, כולל המפקדים בצבא והאנשים שהכינו אותי לראיון, אמרו לי שזה קטן עליי ושאני מאוד מתאימה לרפואה, אבל פתאום בראיון המראיינים חשבו עליי שאני עד כדי כך גרועה?
אני אדם נורמטיבי, בצבא טיפלתי בהרבה פצועים ואני יודעת שאני יכולה להתמודד עם דם ועם מצבים קיצוניים, אני יודעת שאני מסוגלת ומתאימה. אני יודעת שאני יכולה לעמוד בלימודים הקשים ויוצר מהכל אני יודעת שאני רוצה את זה!!!
אני מנסה לשחזר שוב ושוב את הראיון, אבל כל פעם מחדש אני לא מצליחה למצוא משהו שאמרתי או עשיתי לא בסדר. עניתי תשובות נורמטיביות לחלוטין, הייתי נחמדה ודיברתי כמו שצריך.
גם אלה שהכינו אותי לראיון היו בשוק שזה מה שאמרו עליי. אני באמת לא מבינה מה הולך כאן...
מה שכן, זה מאוד הוריד לי את הבטחון. אולי באמת המקצוע הזה לא בשבילי אם שני אנשים שאמורים לדעת איך צריך להיות רופא חושבים את הדברים האלה עליי...

אני לא יודעת בדיוק מה השאלה שלי, אני יותר אשמח לשמוע פשוט מה אתם חושבים על הסיפור ואם יש כאן אנשים שניסו להתקבל לרפואה בעבר (גם כאלה שהצליחו להתקבל וגם כאלה שלא) אשמח לשמוע ממכם.

לנסות שוב?

ברור
 
98
לא זה חסר סיכוי
 
3

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (14) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "לימודים וסטודנטים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->