0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

למרות שהשקעתי הפסיכומטרי שלי ירד ברצף 4 פעמים וכיום אני על 468 איך להתמודד?

רוני בת 24 | כתבה את השאלה ב-08/10/19 בשעה 13:03

אני בת 23.5 עשיתי פסיכומטרי 5 פעמים. פעם ראשונה למדתי בקורס, ממש בשחרור שלי וקיבלתי 515 מאז 4 פעמים ברצף ירד לי הציון. מתוכם 3 למדתי לבד ( אז אולי לא באמת הצלחתי ללמוד נכון ) אבל הפעם הרביעית הייתה מועד ספטמבר 2019 הציונים שקיבלתי אתמול. למועד הזה למדתי 3 חודשים לפני עם מכון של שיעורים פרטיים מוכר.
ימים ולילות ישבתי הרבה לפני והרבה אחרי השיעורים המורים שם אפילו לא שלי אמרו שאני חרוצה היו ימים שאכלתי צהריים חטיף כי לא רציתי לבזבז זמן .
הסימולציות הראו 550 - 560 שמחתי. אבל אז הגיע אתמול התוצאה ואני קולטת 468!!! בכיתי!! לא יודעת איך לתאר את התסכול הזה. אני לא מדברת על 7 אלף שכל זה עלה, לא מדברת על זה שפעם רביעית ברצף יורד לי הציון, מדברת על זה שפאקינג השקעתי וקיבלתי ציון שלא רק שלא משקף את היכולות שלי הוא גם לא ציון של בן אדם שהשקיע יום ולילה 3 חודש וכן יום ולילה. אני רק חושבת על זה שיכולתי לעלות בכל ה 4 פעמים שנפלתי אבל זה מבחן ממש אכזרי להבדיל שיפרתי את תעודת בגרות שלי כל המקצועות חוץ מלשון ועליתי מציונים של 80 85 לציונים של 95 חוץ ממתמטיקה 4 יחל סופי 90. הידע שלי השתפר המון גם בזכות הקורס פרטי..אבל זה לא רק ידע.. המבחן הזה אכזרי קודם כל יש לי אבחון תוספת זמן ובמרכז ארצי לא מתחשבים. דבר שני אני יודעת שזה לחץ .. אני מגיעה למבחן ואני בלחץ היסטרי ואז גם שאלות קלות שאני אמורה לדעת אני מתבלבלת. הינה דוגמא אתמול פתחתי תנוסח של המבחן.. ניסיתי לפתור שאלה 4 מכמותי לקח לי 2 דק לפתור אבל לא כי אני לא יודעת שמשולש ישר זווית שווה שוקיים הוא 45 45 90 וכי היתר הוא ניצב שורש 2 והניצב הוא יתר חלקי שורש 2 כי פשוט הייתי עצבנית מהציון ולא הייתי מרוכזת ואז חישבתי אותו דבר כמה פעמים עד שקלטתי שאני מחשבת אותו דבר ואז תיקנתי... אז במבחן זה קורה.. חוסר ריכוז שנובע מלחץ... ואז שאלות שאני יודעת לוקחות לי מלא זמן והמונה מתקתק ואז נותרות לי מלא שאלות אבל אני לחוצה מהזמן ולא מצליחה לפתור וכך יוצא שאני עוננ נכון על 5 בפרק והשאר ניחושים ודברים שלא יודעת. לעומת זאת בבית ברוגע אני פותרת בין 13- 14 נכון בפרק כמותי. לגבי האנגלית אצלי היא מעולה כי מגיל ילדות דיברו איתי. מילולי התחלתי עם 130 וירדתי ל 104
הכי מסתכל לראות בוןצטאפ ארצי שכולם הצליחו כל אחד מצלם תציון זה 700 750 670 650 אצלי הלחץ היא בעיה מוכרת אני עברתי רק טסט 11 עקב לחץ
אני יודעת שפסיכו לוקחים את הגבוה ולא האחרון כלומר את 515 אבל זה לא מספיק לי לתעשייה וניהול לא באוני ולא במכללות. ואפילו לשום מקצוע נורמאלי אחר. אל תרשמו לי לוותר או ללמוד משהו מקצועי כי לא הוצאתי 17 אלף על שיפור בגרויות ( מכספיי שרציתי להוציא על טיול הגדול וויתרתי כדי ללמוד ) ולא סתם השקעתי והוצאתי הכל 90 פלוס. מילא היה לי פסיכומטרי לא מתאים לתעשייה וניהול אבל ציון יפה ללמוד משהו אחר.. הייתי עושה את זה אולי למרות שזה מתאים להוראה אבל אני לא רוצה.. אני לא אלמד משהו שלא מעניין אותי. יש מכללה שניתן להתקבל אליה ללא פסיכומטרי אבל אני לא רוצה.. יש גבול אם ללכת למכללה לפחות שתהיה טובה אני שוב השקעתי בשיפור בגרויות לא סתם. אם הייתי חושבת שאין לי שכל הייתי מפסיקה אבל אני רואה בבית שאני כן עונה על תשובות. אז נכון יש דברים שאני חלשה כמו תל מימד, שאני גם לא מעוניינת לחזק. אבל יש הרבה דברים שחיזקתי כמו מצולעים מעגלים משולשים מרובעים.. ואני כן בבית עונה יפה על 14 13בפרק . זה נטו הלחץ.. מה גם במבחן האחרון הביאו בוחנות חדשות פעם ראשונה והן קיצרו בזמנים ואז הוסיפו ועצרו ויצרו סלט שתרם עוד יותר ללחץ.
הבעיה שלי לחץ. ומה לעשות זה מבחן אכזרי אתה יכול ללמוד ללמוד להגיע לפקשל..פשוט לא יכולה לתאר כמה בכיתי אתמול... חברה שלי שלא השקיע וניגשה על עיוור קיבלה 450 אז אני 468 כאילו מה למדתי 3 חודשים ולא לבד התאמנתי הייתי יוצאת מהבית ב 7 בבוקר למכון לימודי חוזרת ב 10 בלילה .
והעיקר הרבה הצליחו וזה מתסכל ויותר מתסכל שהמאכז הארצי לא מתחשב ולא נותן הקלות למרות שיש לי אבחון+ אבחון נוירולוגי

האם לגשת שוב

כן אל תוותרי עד שתצליחי את מסוגלת
 
31
לא. את חסרת יכולות חסכי מעצמך עוגמת נפש
 
5
אין לך הרבה סיכויי אבל תנסי
 
5
לכי תעבדי קופאית בסופר ותעזבי אותנו בשקט יאפס מאופס
 
3

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (12) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "לימודים וסטודנטים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->