שאלה 274381
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

טיפול פסיכולוגי או משהו אחר?

Thinking too much בן 26 | כתב את השאלה ב-30/11/19 בשעה 18:54

היי
. אני מטופל מזה כמה חודשים אצל פסיכולוגית בגלל חיים קשים שעברתי והתמודדות עם כל מיני קשיים (לצערי אין לי ממש משפחה תומכת רגשית וגם לא חברים אלא אנשים מאוד ביקורתיים ויש לי אבא שמדי פעם מקטין אותי ומוריד לי את הביטחון העצמי). העניין הוא שתקציבית לאורך זמן יהיה לי קשה לעמוד בזה ועד כמה שאני יודע הרבה פעמים שטיפולים קלאסיים קלאסיים (כאלה שמטפלים בשיטות כפי שציינתי ולא נגיד שיטות ממוקדות כמו cbt) הם טיפולים שיכולים להימשך שנים ומי יודע כמה (מצד שני אני מרגיש שהיא מאוד מקשיבה ומכילה ומאוד לא שיפוטית וממה שאני יודע זה גם תפקיד של פסיכולוג ואני מרגיש שיש לי איזשהו עוגן).
אני שוקל לפנות לטיפול דרך קופת חולים בעלות יחסית סמלית החסרון הוא שהטיפולים הללו בדרך כלל מוגבלים למספר פגישות (20 בערך) וגם אינך אנונימי יותר (שקוף לכל המערכות הציבוריות) מצד שני אני גם ככה לא מתכנן לעבוד בעבודות מסווגות ויש פחות סטיגמה היום מאשר בעבר. כמו כן שמעתי שהמטפלים שעובדים עם קופות החולים פחות טובים ואיכותיים מאלו שבמגזר הפרטי.
מה אתם חושבים? מה דעתכם על טיפול קבוצתי? (ששם גם אפשר להכיר אנשים בניגוד לפסיכולוג שלא ממש יכול לדבר איתך במהלך השבוע מלבד בפגישה עצמה - הבנתי שזה לא מתוך גרידיות על אתיקת טיפול וכדומה).

אני רוצה לציין בהזדמנות זו שהעלתי את הסוגיה הזו כמה פעמים בפני המטפלת שלי אבל היא לא מוכנה לעבוד במחירים של קופת חולים או קרוב לזה ומוכנה לבוא לקראתי רק ברגע שלא אעמוד בתשלומים/ יהיו לי הוצאות נוספות בחיי

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מצבים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->