הקרונה ומה שמסביב
 
שאלה 284076
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

איך להתמודד עם ההסגר? תקועה עם אחותי בבית. איך להשיג אישור להעיף אותה מכאן?

Ron בת 21 | כתבה את השאלה ב-26/03/20 בשעה 19:33

כבר מעל שנה שאני ובן הזוג שלי משכירים יחד דירה.
הקשר שלי עם אחותי מאוד מתנדנד ומהצד, הרבה אנשים יכולים להגיד שאנחנו רבות המון כמו בכל משפחה אך אוהבות אחת את השנייה ותומכות. ואני באמת ניסיתי לתמוך ובעקבות התקופה הקשה שהיא עוברת, הזמנתי אותה לכמה ימים אצלי בבית. הבן זוג לא סירב על אף שיש לו ולאחותי כמה חילוקי דעות ביניהם.
פתאום הוחלט ללכת רחוק עם עיניין הקורונה וה-100 מטר מהבית. עכשיו אחותי תקועה אצלי. ידעתי שהרבה אנשים מדברים על הסגר קיצוני שעומד להיות אך חשבתי שזה יבוא בהדרגה ולא בבת אחת.
אחותי לא בן אדם נחמד וזה בלשון המעטה. היא מאוד עוקצנית, ביקורתית ושופטת. היא חסרת טאקט וצוחקת על חשבון אחרים. היא אנוכית ועושה הצגות מכלום. בקיצור, זה כמו לטפל בילדה קטנה ומפונקת. כשהיינו מסתובבות בקניון יחד או מבלות יחד בכל מקום ציבורי אחר, יכולתי להבליג כי היא בכל זאת אחותי ואני יודעת שכשהיא רוצה, היא יכולה להתנהג בבגרות והתחשבות.
עכשיו שהיא תקועה אצלי בבית, היא מרשה לעצמה להתנהג כאילו מדובר בבית שלה והיא כועסת עליי כי אני לא קונה לה כל מה שהיא רוצה. היא מתייחסת לממתקים ולאכול מהמסעדות כאילו ללא זה, בן אדם לא יכול לנשום ולחיות ובעצם הוא חי בסוג של עוני. ובאמת שאין לי מושג מאיפה ההתנהגות הזאת נובעת כי אמא שלי מעולם לא נתנה לנו יותר מידי דברים או פינקה אותנו.
אחותי מתייחסת לאנשים סביבה כמו לסמרטוט. אני דיברתי איתה על זה כמה פעמים בצורה עדינה ככל האפשר והיא נעלבת מזה ותוקפת אותי. בנוסף לכל זה, אני והבן זוג מצפים לילד, אני בהריון וכבר קנינו הכל. ההורמונים מקשים עליי להתגונן ולריב כי אני ממש מתעצבנת מכל שטות ובוכה ללא סוף. זה חונק אותי ומעיק עליי.
המצב הנפשי שלי יקרוס אם היא לא תלך בזמן הקרוב כי אני מרגישה שהיא ממש משתלטת לי על החיים ואני לא רוצה לפנות לבן זוג שלי בנושא הזה. הם גם ככה לא מסתדרים טוב ואני הכי שונאת את זה שאחותי באה אליי בטענות לגביו ומבקשת ממני להגיד לו מה לעשות ומה לא לעשות כדי שיהיה לה נוח בבית שלנו. כלומר, היא מגבילה את חופש הביטוי אצלינו כי זה מעליב אותה (ואנחנו מאוד מנומסים ונותנים מעל ומעבר).
חברות שלי וחברים של הבן זוג ששהו אצלינו בעבר כמה וכמה פעמים מאוד נהנו אצלינו והרגישו בנוח. אם לאחת החברות שלי היה חסר משהו (מבחינה בסיסית) אז הן היו מבקשות ממני, לעומתן, אחותי מצווה עליי לעשות עבורה דברים. היא מתלוננת על כל דבר קטן כאילו היא ציפתה שברגע שאעזוב את הבית, יהיו לי מיליונים. לרוב אני מתעלמת ממנה ולא עונה לה. אם היא כועסת עליי כי אני שותקת אז אני אומרת לה שאין לי מה לעשות בנידון ושאם לא נוח לה כאן, היא יכולה להתקשר לחבר שלה שיבוא לאסוף אותה. שוב ושוב היא אומרת לי שאם החבר שלה יבוא לאסוף אותה, המשטרה תעצור אותו בגלל הקורונה כי צריך אישור מיוחד. (אנחנו גרות רחוק אחת מהשנייה, המשפחה שלי בעיר אחת ואני באחרת).
נתתי לה מלא אופציות אפשריות כדי להגיע לביתה. אמרתי לה שאם המשטרה תעצור את החבר שלה, שהוא יסביר להם בצורה נעימה שהיא נתקעה איתי ושהוא מחזיר אותה הביתה אך היא שוב ושוב מתנגדת.
אני כבר לא יודעת מה לעשות. אני לא מתכוונת לספוג אותה עד סוף ההריון ובטח שלא אשאיר אותה אצלי כשהתינוק יוולד. הדבר האחרון שאני צריכה זה אותה על הראש כשתהיה לי אחריות על הידיים. זה לא רק אחריות, אני רוצה לאהוב ולהעניק תשומת לב לתינוק הזה ואם אחותי תישאר, היא רק תכניס אותי לדיכאון ואני אקרוס. זה רק עיניין של זמן עד שהבן זוג שלי יתפוצץ עליה ויגיד לה בפנים מה הוא חושב עליה. מספיק היא מרשה לעצמה להעליב ולהשפיל אותו והוא פשוט מחליט לשתוק כי היא אחותי. אני גם מרגישה מובכת מההתנהגות שלה, ממילא הייתה עוקצת אותי אך זה מביך כשהיא עושה את זה עם כל מי שאני מכירה. זה נותן רושם לא נעים עליי ועל המשפחה שלי. זה גם יוצר מצב ממש לא נעים כשמישהו מעיר לי אישית על ההתנהגות שלה ואני לא יודעת מה להגיד.
בכל מקרה, אני לא אמא שלה ואני גם לא רוצה להיות במצבים הלא נעימים האלו. היא כבר בגירה, אני לא רוצה לקחת עליה אחריות ואני לא מתכוונת לריב איתה יום וליל על כל שטות שהיא פולטת מהפה או על הצורה בה היא מתנהגת.
אני יודעת שזה יכול להישמע לא רציני וכאילו אני מגזימה בתגובה שלי כלפיה או מחמירה את המצב בכך שאני מבקשת עצה בנושא. אני לא מבקשת עצה או התייחסות להתנהגות שלה ולקשר שלנו, כמובן שאם מישהו רוצה להגיב בנושא, הוא מוזמן, אך לא לזה אני נכנסת.

אני רק רוצה לדעת האם זה באמת כל כך דרמטי ומסובך לצאת מהבתים עכשיו? באמת צריך להשיג אישור על דף על כל דבר? מה אם מישהו צריך ללכת לרופא או לקנות תרופות?
מה אני עושה במצב שלי? לנסות להמשיך לדחוף אותה לצאת מכאן? כי אני כבר לא יודעת האם היא צודקת בכך שהמשטרה לא תאפשר לה לצאת מכאן או שהיא מתרצת את המצב כדי להישאר איתי כאן ולחיות על חשבוני?
האם המשטרה באמת תעשה מזה סיפור?


אשמח לתשובות רציניות. תודה רבה לעונים.

עדכון מRon, שואלת השאלה 2020-03-31 19:40:48

שלום לכולם,
מעדכנת בקצרה שאחותי יצאה מהבית שלי וחזרה לביתה. מודה לכל התגובות והעצות שבאו לעזור.
שמור עדכון

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (8) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הקורנה ומה שמסביב"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->