0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

מרגיש שאני מתחרט שאני חי... מתוסכל מהתקופה האחרונה. איך להתמודד?

לא יודע מה לעשות בן 21 | כתב את השאלה ב-18/05/20 בשעה 21:37

היי לכולם אני צריך עזרה ...

תראו אני בן 21 , ואני סטודנט באוניברסיטה לחשבונאות ואני כבר באמצע התואר [ עברתי כבר בערך 65% מהקורסים לתואר ראשון , עכשיו הקטע אצלי הוא שאני אדם מדוכא באופן תמידי [ לא חושב שזה קשור למקצוע ... היה לי את זה בחטיבה , תיכון ואפילו יסודי , אני אדם מאוד שלילי וקשה לי לצאת מצורת החשיבה הזאת הזאת ... למרות שיש גם דברים טובים אצלי אבל גם הרבה לא טובים ] .

תראו זה המצב שלי -
1. לימודים - השגתי פסיכומטרי גבוה והיו לי ציונים טובים אם זה בבגרויות ובמבחנים בצבא ועוד כל מיני אבחונים שגם שם נתתי בראש בלי יותר מדי מאמץ מצידי... היה לי חלום להתקבל לעתודה למקצוע מסויים אבל קיבלתי פרופיל 21 והצבא זרק אותי מכל המדרגות [ הוועדה הרפואית לא הסכימה לי אפילו להתנדב למרות שבעתודה רצו אותי בגלל כל שאר הנתונים שלי ] .

אז הלכתי לחשבונאות בתור אופציה ב' [ נסעתי לכל האוניברסיטאות ובדקתי את כל המקצועות ועשיתי אבחונים ... ראיתי שאני פשוט לא מתחבר לשום דבר ושונא את הכל ורק התחום העסקי מעט קורץ אליי מלבד הקטע של קריירה צבאית במודיעין שזה מה שחלמתי עליו כל הילדות שלי... ] .
לא הולך לי מי יודע מה בלימודים ... הממוצע שלי כרגע בשנה 2 הוא 73 ... [ לא עובד תוך כדי רק לומד ] , אין לי בכלל חברים בתואר ואני מתבודד [ בהתחלה דווקא הציונים שלי היו גבוהים והיו לי מעט חברים ובעיקר ידידות , אבל אני בנאדם חרדתי ולחוץ מאוד מטבעי והכל התרסק אצלי עד סוף השנה הראשונה , הגעתי ל2 אשפוזים ואנשים החלו להתרחק ממני עד למצב שאני לא מדבר עם אף אחד ] .
אני לא מתכוון לפרוש מהתואר כי יש לי מטרה מסויימת שאני רוצה להשיג והכי חשוב לי במקצוע זה הסטטוס והמעמד החברתי [ וספציפית במקצוע שלי בחרתי בגלל אוריינות פיננסית ולדעת מה לעשות עם הכסף ובקטע הזה בשנה וחצי האחרונות מאוד צמחתי מבחינת ידע ואני אדם שאוהב ללמוד וקורא המון ספרים ... ] אבל בשנה האחרונה אני כאילו בדאון ובדיכאון , הממוצע שלי מאוד ירד , אין לי כוח ללמוד [ בתקופת הקורונה לא פתחתי מחברת כל הסמסטר ... אבל הדיכאון שלי התחיל הרבה לפני הקורונה ולא בגלל הלימודים , בהתחלה הייתי סטודנט מצויין אבל הדיכאון השפיע לי על הלימודים והפסקתי ללמוד ולהשקיע ... ] .
אני כבר מגיע למצב ששנה שלמה אני מתעורר בשעות לא שעות , אין לי אנרגיה לכלום וימים ותקופות שלמות מבוזבזים אצלי ...


2. מראה חיצוני -
בעבר התאמנתי המון שנים , שיחקתי בנבחרת ישראל בכדורסל נכים [ בגלל נכות , אבל אני אדם שמתפקד רגיל , הולך על 2 רגליים בלי עזרים ואפילו מאוד ספורטיבי ... ] , התאמנתי באגרוף , חדר כושר , שחמט , שחייה ... הייתח ספורטאי מצטיין אבל עברתי כמה ניתוחים ומחלה וכל השרירים ירדו [ נשאר רק מבנה הגוף ] אני יודע שזה עניין של 3-4 חודשים עד שאראה תוצ' [ קרה לי בעבר שהייתי צריך לבנות את עצמי מחדש כל פעם ... ] אבל הפעם אני כבר לא מצליח במשך שנה להרים את עצמי [ כמו בקטע של הלימודים ... ] , אני שונא את איך שאני נראה עכשיו [ לא שאני נראה נוראי ... נראה ממוצע אבל אני פרפקטציוניסט בטירוף לגבי עצמי ולגבי סביבתי ובסולם של 1-10 לא מוכן לקבל מתחת ל-9 , בעיקר לגבי עצמי ... ] . ולא מצליח לשנות את זה כי כל פעם אני נשבר ...
אני מתלבש די יפה ביומיום , מטופח , ויודע לבחור לעצמי מה שמתאים לי ...
אבל בתקופה האחרונה אני שם על עצמי ז*ן , לא משקיע בעצמי , לא מסתרק ולא מתגלח כי בשביל מה ? בשביל לקבל חיים חרא כמו שיש לי ?!?


3. חברתית -
היו לי חברים רבים בעבר , עברתי עיר [ לא גר עם ההורים מגיל 18 ] , ניתקתי קשר עם רובם כי זלזלו בי ולעגו לי והיו השפעה רעה [ סמים , סיגריות , אלכוהול ... מעולם לא ניסיתי ולא מתכוון ... ] , עם החברים הבאמת קרובים וטובים ומצליחנים נשארתי בקשר אבל כל אחד עסוק בשלו ... [ לימודים/צבא ומפוזרים ברחבי הארץ אז שומרים קשר רק בסקייפ ] , וגם יש להם בנות זוג אז הפגשים בעיקר איתן .

אני מבחינת בת זוג לא מנסה אפילו כי אני פשוט מקרה אבוד , אף בחורה מעולם לא רצתה להתקרב אליי , מעולם לא התעניינה בי מעבר ל"תעזור לי בשיעורי הבית" , אני לא כלבלב שרודף אחרי בחורות בכוח עם הלשון בחוץ [ אני טיפוס די רציני ולא משדר משהו שהוא לא רציני ] ... ואני מבין רמזים באינטראקציה חברתית ורואה שאף אחת לא נמשכת אליי ושכנראה שכשאהיה בן 40 אגור לבד ואהיה ערירי [ נשים פשוט לא סופרות אותי אז אין לי מה לנסות ... ] , כאילו אני בכלל לא ראוי שתהיה לי בת זוג ואם תהיה לי אז זה רק בגלל שיהיה לי כסף [ אחת הסיבות שבחרתי במקצוע שלי ... ] .

אני מרגיש חרא ובודד ביומיום [ תמיד הרגשתי ככה , אפילו שיש לי חברים ומשפחה , וגם בעבר בתיכון/חטיבה/יסודי/חדר כושר/שחייה/אגרוף/אנא עארף ... ] וזה גורם לי לשאול את עצמי מה יהיה בעתיד - האם באמת אהיה לבד ? [ כרגע לשם זה הולך ] , מה יהיה איתי בעתיד ? האם בכלל תהיה עבודה בתחום שלי של ראיית חשבון שתרצה טיפוס בעייתי כמוני ? האם בכלל אני אסתדר כרואה חשבון ? [ צריך להיות טוב באינטראקציות חברתיות בתחום הזה ואני על הפנים כי אני אדם מאוד לחוץ וחסר ביטחון לא משנה כמה ניסיתי לשפר את זה וזה בעייתי עבורי בעבודה עתידית שלי ...].
ניסיתי כל מיני פתרונות אבל כרגע זה המצב [ אין לי חרדה חברתית היו לי המון חברים בעבר , יש לי בעיה רצינית בביטחון העצמי ... ] .

4. אני לא מרוצה מהחיים שאני חי ... נכון אני בן 21 לומד באוניברסיטה וגר לבד , כרגע לפחות במצב כלכלי מצויין לאדם בגילי [ ועוד אחד שגר לבד ולומד - כי עבדתי המון בעבר ויש לי חסכונות והשקעות בכל מיני מקומות ואני מקבל מלגות וקצבה בנוסף ] , אבל מרגיש שאני לא באמת חי , שהחיים שלי חרא , אני לא נהנה מהחיים , המצב הבריאותי שלי בכי רע [ 2 אשפוזים בחצי שנה האחרונה , ופסיכולוגית שלא עזרה בגרוש ] , אני בודד .
זה לא שאין לי תחביבים או דרכים להעסיק את עצמי - אני קורא המון ספרים , לומד , מתאמן , יש לי כשרון ללמידת שפות , טיילתי קצת בחו"ל [ רוצה עוד ויש לי רשימה שלמה של מקומות שאני רוצה לבקר בהם אבל בשנתיים האחרונות לא הייתה לי אפשרות לטוס ] , אבל אני מרגיש שבשנה האחרונה אני שונא הכל , אין לי אנרגיה לשום דבר [ לא קשור לתואר באוניברסיטה כי דווקא אני אוהב אותו אבל אין לי כוח גם אליו עכשיו ... ] .
ניסיתי יציאות עם חברים כי אני מריש שכנראה שמה שחסר לי זה מגע של אישה אבל חברים שלי יבשים ולא זורמים ... וגם יש להן חברות אז לצאת למועדונים זה לא בשבילם , והאמת היא שאני בנאדם די עצור ומאופק מבחינה רגשית אז קשה לי באווירה של מועדונים , לבד אני לא יכול כי בכנות אין לי אומץ ואין לי ביטחון עצמי וגם מעולם לא היה לי [ בגלל הקטע של הנכות , לא משנה זה שהייתי ספורטאי מצטיין ותלמיד מצטיין ותמיד בלטתי עדיין אני גמגמן חסר תקנה וסגור כמו לא יודע מה ].

וככה יוצא שאני כאילו חי ב"יקום מקביל" בין הבנאדם התותח שאני רוצה להיות שהוא מסודר ומתוקתק , אולטרא שרירי ועם קריירה רצינית ומגלגל מליונים ושכל הבחורות רודפות אחריו ...

לבין האפס שנהייתי בשנה האחרונה שהוא סופר מבולגן ודכאוני וחסר אנרגיה , עצלן מזורגג שלא מסוגל לכלום ולא עושה משהו למען ההצלחה שלו וקם ב4 בצהריים ... גוף ממוצע ומגעיל ואף בחורה לא מסתכלת וכנראה שלא תסתכל לעולם לכיוון שלו כבן זוג רציני פוטנציאלי ...

אני פשוט מתוסכל כל התקופה האחרונה , שום דבר לא הולך לי בחיים האלו ...

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (9) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->