שאלה 290848
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

הוא התנצל ואני לא יודעת מה לענות לו...

רננה בת 30 | כתבה את השאלה ב-22/05/20 בשעה 22:05

רבתי עם חבר שלי. יש לו נטייה לא לקחת אחריות על דברים שהוא עושה. תמיד כל העולם אשם, במיוחד כשהוא לא בסדר, ואז הוא מאשים את כולם וזה ממש לא כיף לשמוע. הוא נהיה עצבני ולחוץ ואי אפשר לדבר איתו.
אני בדיוק ההיפך ממנו..הכי רגועה בעולם, הכל טוב, כולם סבבה ואני תמיד אקח אחריות על הסיטואציה. משגע אותי ההתנהגות שלו. ועוד יותר משגע אותי שהוא מצליח להוציא אותי מהשקט שלי. משהו שמעטים האנשים יכולים לעשות.

אז היום החלטתי שלא משנה מה - אני לא מתעצבנת ממנו. אם הוא עצבני זה בעיה שלו, ז"א זה לא בעיה שלי, וזה משהו שהוא צריך לפתור עם עצמו. החלטתי את זה בלב. לא אמרתי לו. החלטתי שאני נשארת באנרגיות שלי כל היום. ואז הוא קם בבוקר וקרה איזה משהו שגרם לו להתעצבן - לגמרי באשמתו יש לציין!. אז במקום להתנצל או לתקן את המצב הוא התחיל להגיד כמה כולם דפוקים וטיפשים וכולי והלאה.. וכל זה אחרי שעזרתי לו ביג טיים בימים האחרונים והוא לא הראה לי טיפת הערכה, להיפך, אני הייתי בין ה"אשמים" שלו.

אז פשוט קמתי והלכתי, אמרתי לו, וואלה אתה צודק, כולם לא בסדר, רק אתה. הוא רגיל שאני נשארת אצלו שעות ולא שאני הולכת ישר. והאמת שפשוט לא היה אכפת לי ממנו. בכלל. הבטחתי לעצמי יום מקסים וזה מה שאקיים. נשארת באנרגיה טובה.

ואז הוא אחרי שעה שלח לי מכתב באורך הגלות שהוא מצטער, שהוא יעבוד על עצמו ועל התיסכולים שלו, שהוא יעשה רפלקציה! (זה המילים שלו) על כמה הוא לא העריך אותי כמו שמגיע לי, שהוא מעריך את הזמן שלנו ביחד ואיך אני גורמת לו להרגיש נורמלי ושמח ושהוא רוצה שאני ירגיש מאושרת כשאני איתו, שהוא רוצה להיות איתי בן אדם טוב יותר כי זה מגיע לי. ועוד המשיך להתנצל.

עכשיו מצד אחד זה ממש ריגש אותי כי זו פעם ראשונה שמישהו בכלל שולח לי כזה מכתב או מתנצל בכזאת כנות ועם כוונה. מצד שני הוא באמת ישתנה ככ מהר כמו שהוא כותב? הרי אם אני אפגש איתו מחר לא בא לי עוד פעם לשמוע אותו מתעצבן על משהו. אין לי עצבים לזה. אני באמת לא יודעת מה לענות לו. בא לי ממש לראות אותו כי יש לי מלא רגש אליו, אבל אני לא רוצה להיות פזיזה ולסלוח ישר כמו שהייתי בקשרים קודמים שלי. אני רוצה להיות יותר מחושבת. בלב כבר סלחתי לו... אבל מה בתכלס? מה עונים?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (17) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->