שאלה 307022
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

האם הוא עבד עליי ופשוט יש לי לב טוב מדי?

העץ הנדיב בן 31 | כתב את השאלה ב-23/10/20 בשעה 13:58

אתמול יצאתי מבית של חבר טוב באמצע הלילה, כשניגש אליי אדם זר והתחיל לשפוך בפניי את ליבו.
אמר לי שהוא, אשתו והילדה הקטנה שלו תקועים בעיר ללא מוצא. שהפלאפון שלו שבור ולא מתפקד (הראה לי את המסך) ושהוא רק צריך כסף לחזור הביתה, ואף אחד לא מוכן לעזור לו. שהוא ניסה כבר כל דרך אפשרית, כולל לפנות לרשויות החוק, ופשוט אף אחד לא מציע לו פתרון.
ואיכשהו, בהתחשב בקורונה, בקשיים שנערמים על כולנו, בכך שאני מאמין שכולנו צריכים להירתם אחד למען האחר - נפתחתי אליו. לבנאדם זר שמעולם לא פגשתי. והלכתי למסוף הקרוב והוצאתי לו 100 שקלים.
הוא התעקש להחזיר לי, אמר שברגע שהוא יגיע הביתה הוא יסדר את הפלאפון ויעשה לי העברה באמצעות bit, ואני בתמורה אמרתי לו שה-100 שקלים האלו ממש לא ישברו אותי. בסופו של דבר לקחתי את הטלפון שלו ואמרתי לו: "אני אשלח לך הודעה - רק תודיע לי שאתה, אשתך והילדה הקטנה שלך חזרתם הביתה בשלום. זה הדבר היחיד שחשוב לי". הוא ממש הודה לי והבטיח שיעשה זאת.

חזרתי הביתה וסיפרתי לאבא שלי את הסיפור. אמרתי לו שלא יכולתי להיות בטוח שהבחור הזה מספר את האמת - אבל משהו בו היה נראה לי אמין, אותנטי. בתמורה, ספגתי מבול של צעקות והטפות מוסר על איך לא פונים לאדם שאנחנו לא מכירים בתקופה המטורפת הזו. ונכון, יש בזה צדק - הרבה צדק, אפילו. אני לא יכול לדעת מה מצבו הרפואי של הבנאדם או מהיכן הוא הגיע, אבל ביקשתי ממנו לשים מסיכה, שמרנו על מרחק של שני מטרים והאינטראקציה היתה יחסית מינימלית. ולא משנה כמה ניסיתי להסביר את זה, נפלתי על אוזניים ערלות וחוסר רצון להקשיב.
בסוף השיחה שלנו, הייתי מרוקן מאנרגיות. ואז גם התחילו להתרוצץ אצלי מחשבות בנוגע לבנאדם הזה - שאני מקווה שהוא לא ניצל את הכסף לקנות סמים, שהוא לא עבד עליי, שהוא לא ניסה לפרוט על מיתרי הלב שלי עם הסיפור על האישה והילדה הקטנה, כי כמה זבל אתה צריך להיות כדי לעשות משהו כזה?
ורק קיוויתי שהוא יישלח לי את אותה הודעה מיוחלת. שיגרום לי להרגיש קצת יותר טוב עם הבחירה שקיבלתי.

בזמן שאני רושם את השאלה הזו, אני עדיין מחכה להודעה ממנו. מקווה באיזה מקום שאני עוד אזכה לה. את הכסף הוא יכול לשמור, כמו שאמרתי, מבחינתי זה היה הרצון לעזור מעבר לכל דבר אחר. אני רק רוצה לדעת שבאמת משהו טוב קרה בעקבות המעשה שלי.
כי אני יושב כרגע עם התחושה הכי חרא שניתן לתאר, במיוחד אחרי האינטראקציה עם אבא שלי אתמול. ויום לא פשוט שעבר עליי באופן כללי, גם בהקשרים נוספים.

אני אשמח לשמוע מילה טובה, למען האמת. אתם חושבים שיצאתי פראייר? שעשיתי את המעשה הנכון כאן?
אני עדיין רוצה להאמין בטבע הטוב של האדם וברצון לעזור - אבל כרגע, אני מרגיש כמו האידיוט הכי גדול בעולם.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (44) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מצבים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->