שאלה 324224
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

הנדסאות מכטרוניקה או שרות רגיל?

מלשב מבולבל בן 18 | כתב את השאלה ב-21/04/21 בשעה 19:40

לאנשי AskPeople שלום רב!
אני כבר לקראת סיום לימודי ואני בן יותר מ18 וחצי .
עד עכשיו לא קיבלתי שום מיון , מלבד מיוני עתודה טכנולוגית , עם נתוני קבא 52 , דפר 60 פרופיל 97 קהס 41(חסום קצונה וקרבי) , ואני שואל את עצמי ומתחבט בעצמי , האם ללכת למסלול עתודה , או לא? , או להמשיך למסלול רגיל?.

ממה שאני יודע , עתודה טכנולוגית , הינו מסלול מנופח , בלשון המעטה , אך יש אנשים שאכן יצאו ממסלולי העתודה הטכנולוגית עם מקצועות עתיד, אך מדובר במקרה נדיר. כמו כן , יכולים לייעד אותך , לתפקידים מסויימים בצבא , אך אין ערבות בשום צורה שאכן תגיע לאותם תפקידים . בנוסף לכך רק במידה וקיבלת 85 בכלל המקצועות , הדבר יוריד לך בלחץ סימסטר אחד מהתואר - וזאת בתום הליכי למידה באורך שנה וחצי שנתיים.

מנגד , אני יכול להמשיך , ולעשות מסלול רגיל בצבא , אך המחשבה המחשבה שאעשה שנתיים חסרות תכלית שנובעות מחוסר היכולת של צהל לארגן כוח אדם מטריפות לי את הראש . לשבת שנתיים וחצי בעבודה משרדית חסרת תכלס, בשביל "שכר" פחות ממינימום , לא מצלצל לאף אחד יפה בראש .

ועכשיו שכל הרעולים שטופי המוח יעשו לי טובה ויסתמו את הפה ,כשהם באים להגיד, "תתגיס לצבא בלי קשר , ותרום את חלקך למדינה" וכל הבולשיט הקלאסי מהסוג הזה. אני לא קיבלתי שום מועמדות אפילו לתפקיד אחד! , ואם הייתי מקבל , אז לפחות הייתי מבין שאני אולי לא מתאים. אנשים מהסוג הזה הם חסרי יכולת מחשבה עצמאית מבחינתי , וסמכו עליי , שאין לי בעיה לתרום למדינה , אלא שיש לי בעיה לשרוף שנתיים וחצי על פארש.

נכון לעכשיו מועד הגיוס שלי נדחה בגלל , שאני מועמד למסלול עתודה , אך אני יכול לשלוח בקשה למיוני חמן בחוד ש או חודשיים הבאים.

אשמח שמשהו שהיה במסלולי עתודה יעזור לי לקבל החלטה , או שמישהו שהיה במצב דומה יגיד לי מה קרה איתו בסופו של דבר . תודה מראש לעונים ברצינות.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (1) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מהבקו"ם... ועד מתי?!"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות