שאלה 326377
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

האם בנימין נתניהו באמת רואה את טובת המדינה בראש מעייניו?

החייל הטוב בן 34 | כתב את השאלה ב-20/05/21 בשעה 16:53

אנחנו כבר ביום התשיעי למבצע (יכול להיות שאפילו יותר, תלוי מתי השאלה הזו תתפרסם) - ועם הזמן, ההתשה משני הצדדים מתחילה להיות מורגשת יותר ויותר.
ברמה התודעתית - אין ספק שחמאס ניצח. לא רק שהוא הצליח להבעיר את הארץ והוביל לעימותים קשים בין יהודים לערבים, שגבו מחיר כבד, אלא שגם יהודה ושומרון בוערת במגוון מוקדים. יחד עימם, גם הגבול הלבנוני לא שקט וגם מצד סוריה ישנם טפטופים כאלו ואחרים. וגם אם נראה שצה"ל מצליח כרגע להשתלט על כלל המוקדים - זה רק עניין של זמן עד איבוד שליטה מוחלט, עד כדי אינתיפאדה שלישית.
מנגד, דעת הקהל העולמית חובקת את חמאס ואת רצועת עזה. השנאה כלפינו עזה והאנטישמיות באירופה גואה. ההסברה שלנו לא עושה את העבודה ונדמה שהמילים: "מה אם לונדון היתה מופצצת? או ברלין? או רומא?" כבר נופלות על אוזניים ערלות.
נדמה שללא הישגים משמעותיים נוספים, שיהיה קשה מאוד להשיג לאור טקטיקת הגרילה של חמאס - על ישראל להפסיק את המבצע ולהוביל להפסקת אש. מבלי לדון בירושלים, כפי שחמאס רוצה, אלא תחת התנאים הרגילים שכוללים בתוכם את רצועת עזה. חמאס ספג מכה משמעותית לנכסים שלו - ובשלב הזה ההתמקדות צריכה להיות בלשמור אותו תחת שליטה. כלומר - כל מעשה תוקפנות (בלון בודד, פצמ"ר, ירי מכיוון הרצועה), ייענה מיד בתקיפה כוחנית מצד צה"ל. וכמובן, זאת בלי קשר לסיכולים ממוקדים והתקפות פתע שצריכות להפוך להיות התנהלות דרך קבע של מדינת ישראל כנגד הרצועה.
כך שהשאלה האמיתית היא - למה המבצע מתארך? הרי ימי המבצע הנוספים לא יכחידו את חמאס. לא יהרסו את התשתיות שלו כליל. לא ישמידו לחלוטין את מלאי הרקטות. אז פשוט, למה?
מלבד מחיר נוסף ולא פשוט בנפש שאנחנו נדרשים לשלם, ודעת הקהל העולמית שרק הולכת ומתדרדרת - לא ברור מה אנחנו מצפים להשיג כאן.
זה רק גורם לי לחשוב שאולי הקונספירציות באמת נכונות. אולי ביבי באמת פתח במערכה הזאת כדי למנוע את ממשלת השינוי. או כל סיכוי לשינוי. כדי לחזק את הימין על חשבון השמאל ולהפוך את הערבים לאויביי ישראל. כדי לשרת את הנרטיב שישמור אותו ואת מפלגות הימין האחרות בשלטון.
הרי איתמר בן גביר ומפלגתו הובילו אותנו למצב הזה. הם אלו שהתעמתו באופן אלים עם הערבים בשייח ג'ראח, על אף שהם ידעו בדיוק עד כמה זה עתיד להבעיר את השטח ושהזהירו אותם לא לעשות זאת. וזה, בשילוב עם האירועים החריגים בסביבת אל-אקצה, היוו מסלול ישיר למצב שאנחנו רואים סביבנו היום.
ורק שיהיה ברור - אני ימני בדעותיי, אבל אני לא מקדש את הימין על פני כל דבר אחר. ועם כל הכבוד, אני חושב שנתניהו בשלב הנוכחי, עושה למדינת ישראל יותר נזק מאשרת תועלת. וחורבן הארץ, על כל המשתמע מכך, זה רק עניין של זמן תחת מרותו.

החייל הטוב צירף תמונה לשאלתו:

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (35) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מצבים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->