0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

הקשר הזוגי הסתיים. האם יש טעם לעוד?

דניאל בן 28 | כתב את השאלה ב-12/06/21 בשעה 10:25

נפרדתי לא מזמן מהבת זוג שלי ב5 שנים באחרונות. לא היינו נשואים (החלטה משותפת) ויש לנו ילד קטן בן 3 בקרוב.

יש פער של 6 שנים בינינו כאשר היא אקדמאית עם עבודה מסודרת ובעלת קריירה. לעומת זאת אני עדיין סטודנט באמצע התואר. בשנתיים הראשונות שלנו היה לנו קשר מדהים מכל הבחינות. היא ידעה שאני בחור צעיר בתחילת דרכי(בזמנו הייתי חייל משוחרר בתהליך של השלמת בגרויות) וזה לא הפריע לה ואפילו קיבלתי תמיכה ועזרה מצידה. כעבור שנה+ היא אמרה שהיא מעוניינת בילדים בזמן הקרוב מכיוון שהייתה בת 30 באותה העת ואין לה יותר מידי "זמן לבזבז". הסכמתי לזה בידיעה שהיא מבינה את מצבי, מעמדי וכל מה שקשור לתהליך הבניה שלי(בעיקר לימודים ועבודה). בשעתו היא הבינה את הכל ואמרה שתאפשר לי להמשיך עד כמה שניתן במסלול בו בחרתי.

מאז הלידה ,הכל, בפועל השתנה. נאלצתי לחזור לעבוד בשמירה במשרה חלקית על מנת ללמוד תוך כדי העבודה במשמרת ערב, לילה וסופי שבוע. הסיבה העיקראית לכך היא טיפול בילד במהלך שעות היום(הוא לא במסגרת ולא תמיד יש עזרה מהסבתות). זה חיוני שהאישה תמשיך לפרנס ולא תיפגע מבחינהה כלכלית(יש משכנתה+רוב ההוצאות עליה). סיכמנו שכל עוד אני יכול אז עדיף שאהיה עם הילד כמה שיותר. נוצר מצב שבו לאור כל העיסוקים לא נשאר הרבה זמן לזוגיות. אנחנו סיכמנו שנהיה 2/3 פעמים בשבוע ביחד כזוג, בדרך כלל זה קורה. אבל זה לא מספיק לה. חרף כל הסיכומים והבנת המצב היא לא קיבלה ולא מקבלת את העבודה שאני צריך ללמוד ולעיתים הרבה, שאני גם צריך להתפרנס, לבקר ולעזור להורים שלי שלא גרים באותה העיר. כמו כן, אבא שלי התמודד עם מחלה קשה ונפטר לפני שנה. הייתי חייב להיות איתו בכל מיני מקומות ולסייע לו אחרי הטיפולים בזמנו.

במשך כל השנתיים וחצי האחרונות הבת זוג פשוט התערבה בכל דבר שאני עושה, ניסתה לנהל אותי בפעולות היומיומיות, הציבה לי אולטימטומים בנושאים שונים.. הכל מהסיבה שאני לא מבלה איתה מספיק, לא תמיד ישן באותם השעות שהיא, לא נוכח בבית בזמן הרצוי ועוד... היינו בטיפול זוגי והמסקנה הייתה להתמקד באיכות ולא בכמות. גם אם אנחנו פעמיים בשבוע ביחד אחרי כל העיסוקים והמשימות אז לעשות את זה בצורה הכי טובה והכי רגועה שאפשר. לא לשפוט,לא לנהל ולא להתמקד בבעיות מסביב... זה אף פעם לא מספיק לה. אנחנו רבנו אינספור פעמיים ואפילו עזבתי את הבית וחזרתי להורים כמה פעמים בגלל הקיצוניות שלה. היא אומרת שבהווה הדרישות שלה השתנו ולמרות כל מה שציינתי בהתחלה היא בכל זאת רוצה שאני אהיה בבית יותר ואתאים את עצמי לרצונות שלה. במסגרת הריבים היא נוטה לומר דברים קשים כמו: "אמצא גבר אחר" , "אתה לא אוהב אותי" "אתה נהנה להתעלל בי" ועוד...היא מתעלמת בפועל לחלוטין מהעבודה שלי, מהלימודים שלי, מהעובדה שאני מטפל בילד רוב/חלק משמעותי מהזמן בזמן שהיא עובדת, מהצורך שלי לבקר את המשפחה שלי, ומהתחביבים האחרים שלי(ספורט, קריאה). השמיכה קצר מידי ואני לא יכול להרשות לעצמי להקדיש לה יותר זמן ממה שסיכמנו.

ההתנהגות האובססיבית שלה , חוסר היכלות שלה להתמודד עם הילד(הרבה בכי, רעש ,בלגן וצעקות), הניסיונות הבלתי פוסקים שלה לומר לי מה ואיך אני אמור לעשות על בסיס קבועה פשוט גרמו לי להתרחק ממנה. אני אהבתי אותה וניסיתי בכל הדרכים להקל על המצב וזה פשוט לא הועיל. זו הדרך שלה או ריבים, ביקורת וטענות בלתי פוסקות כל כמה שאני לא בסדר ועל כמה שהיא לבד. ושוב, היא ידעה הכל מהרגע הראשון. הפער בין המעמד שלנו, לגיל שלנו ולתהליך הבניה שלי. במקום להיות הבוגרת היא מתנהגת בצורה ילדותית ובלתי נסבלת לאורך תקופה ארוכה.

הקש ששבר את גב הגמל היה כאשר במסגרת הריב האחרון שלנו היא העייפה את כל הדברים שלי החוצה בצורה מכוערת וגירשה אותי מהבית תוך כדי אלימות ומכות. כמובן שהיא אומרת שלא תאפשר לי לקחת את הילד פרט לשעות שהיא צריכה אותי במהלך היום. לא חל שום שינוי,חוסר הבנה מוחלט בנוגע לצרכים שלי,דרישה שאני אעשה דברים בדרכה גם אם זה על חשבוני ולא תואם לרצונות שלי. הכל הולך ומדרדר עד שהעגענו עד הלום. בגללה נכשלתי בכמה קורסים במסגרת הלימודים, יש לי בעיות שינה וחוסר ריכוז בגלל העצבים והמתח שנוצר. פשוט נהייתי בן אדם חסר חשק ושמחת חיים ב 3 שנים האחרונות. הכל באשמתי(לטענתה) כי היא רק רוצה שאני אהיה איתה והכוונות שלה טובות. דבר נוסף, היא אומרת שהיא לא אמא שלי ולכן היא לא חייבת להבין אותי בכל מצב. והתפקיד שלי הוא לעמוד בדרישות שלה.

אנחנו הפסקנו לדבר(פרט להעברת מידע על הילד), אני לא גר איתה בבית וחזרתי לגור עם אמא שלי ובקרוב אמצא דירה באזור שלה על מנת להיות בקרבת הילד. מרגיש לי חסר טעם ואין לי רצון לחזור לאותה הזוגיות הבעייתית. יצא די ארוך אבל הייתי חייב לשתף... אשמח לשמוע דעות וחוות דעת בנושא.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->