שאלה 331541
אילוסטרציה אילוסטרציה
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

אני וארוסתי במצב מאוד בעייתי, האם לבטל את החתונה?

מתוסכל בן 26 | כתב את השאלה ב-20/07/21 בשעה 15:27

שלום לכולם,

זה הולך להיות ארוך אני מניח, אז כל מי שיכול לקרוא את זה עד הסוף ולתת עצה, אני באמת אעריך את זה.

בואו נתחיל.

ארוסתי ואני יוצאים קצת יותר מ-4 שנים ורק התארסנו לפני חודש. על פני השטח ומחוצה לו, כלפי חוץ כביכול אנחנו זוג מושלם. כמעט אף אחד לא באמת יודע על הבעיה הספציפית הזאת. אבל יש לנו מצב מאוד בעייתי כרגע וזה קשור אפילו לתחילת הקשר, עד עכשיו.

פגשתי אותה כששנינו היינו בשירות הצבאי. התחברנו מאוד מהר והתחלנו לצאת. מלבד אותה בעיה ספציפית, הכל נהדר בינינו. אני באמת מאמין שהיא אוהבת אותי. אנחנו גרים ביחד, והכל נהדר בינינו.

חוץ מהבעיה הספציפית הזאת.

בערך חודש אחרי שהתחלנו לצאת לצאת היא אמרה לי: "אני חייבת להגיד לך משהו, אתה לא הראשון שאני יוצאת מהיחידה שלנו. יצאתי עם המפקד שלך, זה היה משהו קצר וזהו".

לא ממש היה אכפת לי אז. זה קצת הפתיע אותי, אבל לא ממש היה אכפת לי. הנחתי שזה היה בעבר ואני לא צריך לדאוג לשום דבר.

עד הנקודה הבאה שאדבר עליה, הקשר היה נהדר. הרגשתי שבאמת מצאתי מישהי לחיים. החיבור בינינו מדהים. היא הרימה לי את הביטחון העצמי ברמה מטורפת. באמת הרגשתי חיבור טוב והכל היה בסדר. ריבים באופן כללי כמו כל זוג, אבל הרגשתי טוב. עברנו לגור ביחד.

כשאנחנו שנתיים וחצי בזוגיות, אחרי ששנינו השתחררנו מהשירות הצבאי ועברנו לגור יחד, הוזמנו לחתונה של אחד המפקדים לשעבר ביחידה שלנו. האקס שלה, אחד המפקדים ביחידה (שגם היה המפקד שלי), היה שם גם. היא אמרה לו שלום באירוע אבל משהו הרגיש לי ממש מוזר, תחושת בטן שמשהו לא בסדר. שאני צריך לדאוג.

חודש אחר כך, קפצה לה התראה בטלפון ואני רואה שהיא קיבלה הודעה ממנו באינסטגרם. אני חושב לעצמי... מה קורה כאן? דיברתי איתה על זה. היא אמרה שהיא הגיבה לו על הסטורי בטעות, כך היא טענה. אין שום דבר שאני צריך לדאוג לו. שהיא אוהבת אותי ורק עברנו לגור ביחד. שהבחור הזה הוא פרק חולף מהעבר וזהו זה.

יום לאחר מכן חזרתי הביתה ממשמרת לילה (אני עובד בביטחון במשמרות). עדיין הייתה לי תחושת בטן זו שמשהו לא בסדר. לקחתי את הטלפון שלה, הסתכלתי בהודעות שלהם... ואתם בטח מבינים את ההמשך.

מצאתי ביניהם שיחת סקסטינג מטורפת. הם דיברו על העבר המיני שלהם ושהם רוצים להיפגש שוב ולשכב. היא אמרה לו שהיא בבית לבד ושאני בעבודה, אמרה לו לבוא. בסופו של דבר זה לא קרה באותו הלילה אבל הם דיברו על כך שהם יתכננו להיפגש בזמן הקרוב. הם גם דיברו עלי, מה אני יודע עליהם ומה אני לא יודע. היא סיפרה לו כמעט כל פרט מהשיחה שלנו, יום קודם. הוא שאל גם על הסקס שלנו ואז אמר לה "את יודעת שאחד כמוני לא יהיה לך בחיים". היא אמרה "אני יודעת".

באותו ערב, סיפרתי לה שאני יודע. אמרתי לה שראיתי את השיחה שלהם ושאני יודע הכל, שאני רוצה לעזוב. מפה לשם, 3 שעות ברציפות לא הפסיקה לבכות והתחננה שאשאר. זו הייתה טעות ענקית, אמרה. היא אמרה שהיא תעשה כל מה שנדרש כדי להחזיר את האמון שלי והנאמנות למקום. שהיא בחיים לא אהבה מישהו כמו שהיא אוהבת אותי.
עדיין עזבתי חזרה להורים שלי לשבוע.

בהמשך אותו שבוע, היא לא נתנה לי מנוחה. לא הפסיקה לבכות, להתקשר, לבקש שאחזור. "אני אוהבת אותך", "תן לי הזדמנות לתקן", דברים מהסוג הזה.

בסופו של דבר החלטתי לתת לה הזדמנות שנייה. זה הרגיש לי שהיא באמת מצטערת על כל מה שקרה ושהיא רוצה באמת באמת לתקן. חזרתי.

מאז היו עליות ומורדות, אבל הרגשתי שאני רוצה להיות גדול במקום להיות קטן. שאני צריך לסלוח גם אם זה קשה בטירוף. גם האמנתי שהיא חתכה לחלוטין כל קשר עם אותו בחור.

בינתיים, המשכתי לעבוד על עצמי עוד יותר קשה. האירוע הזה באמת נתן לי מוטיבציה עד היום. הורדתי בסביבות 8 ק"ג, התאמנתי יותר חזק, עבדתי קשה בעבודה בביטחון בזמן שהיא הייתה בחל"ת בזמן הקורונה (תקופה מטורפת), התחלתי לקרוא יותר ספרים, לעשות מדיטציה כל יום. ניסיתי להיות בן זוג טוב יותר. לקחתי אותה לטיול בהפתעה לחו"ל (ממש לפני שקורונה התחילה), ניסיתי להתחבר אליה רגשית, פיזית, ובכללי להיות בן אדם טוב יותר. למרות שהשיחה ההיא ועל מה הם שדיברו הרגה אותי מבפנים, ניסיתי להיות יותר טוב מזה.

כעבור שנה וחצי, לפני קצת יותר מחודש, התארסנו.

יומיים לאחר מכן גיליתי שהם שוחחו שוב לפני חצי שנה.

אבל הנקודה כאן שהם לא חזרו שוב לסקסטינג או משהו כזה. גיליתי שהוא התקשר אליה כדי לספר שהוא משתחרר מהצבא (קצין בקבע). אני יודע שהוא אמר לה בשיחה שמגיע לה יותר טוב ממני, ועל עוד דברים שאינני יודע (יכול להיות שדיברו שוב על סקס ועל העבר שלהם, אין לי מושג). אני מזכיר לכם שהיחסים ביניהם היו מספר חודשים לפני פאקינג 5 שנים.

ואז גיליתי שהוא רוצה "להתחיל" עם חברה של ארוסתי, והוא מגיב לחברה שלה באינסטגרם על תמונות, סטורי ועוד. זה בולשיט גדול. כמובן שהוא לא רוצה את חברה שלה. הוא סתם רצה להטריד ולהציק לארוסתי. זה ממש סופר מוזר אבל זאת הסיטואציה.

גיליתי עוד שיחת טקסט ביניהם שהיא אומרת לו לרדת מחברה שלה. נראה שהוא לא לקח את זה ברצינות והתחיל שוב לפלרטט עם הבת זוג שלי, ולא נראה שהיא עצרה אותו מלעשות את זה כל כך. שיחה ממש מוזרה. שיחה שהיא שוב הסתירה ממני.

דיברתי איתה שוב, היא אמרה שהיא לא רצתה לספר לי כדי לא לפגוע בי שוב, ושעיקר השיחה היה על חברה שלה ולא על משהו אחר. היא לא רצתה להעלות את הנושא שוב כדי שלא יהיה לי רע. כשדיברנו היא חסמה אותו בכל מקום. האמנתי שזה קרה עוד אז, לפני שנה וחצי. אז האמנתי.

מאז מה שקרה, לפני קצת יותר מחודש, אני מרגיש שאני לא מספיק וזה הרבה יותר גרוע אפילו מהשיחה הראשונה ביניהם. אני מרגיש כמו חרא. למה אני לא מספיק? למה אני במקום השני? למה אני מאורס לאישה שאני לא יכול לסמוך עלייה במאה אחוז ומרגיש בטוח איתה? אנחנו אמורים להיות בשיא מערכת היחסים שלנו, כשאנחנו מאורסים, כרגע אבל אנחנו רק חוזרים אחורה.

כרגע אני מרגיש נורא. אני מרגיש עצוב. אני מרגיש כועס. אני לא רוצה להתחתן עם מישהו שאני לא יכולה לסמוך עליה ואני מרגיש שאני לא הבחור הכי טוב מבחינתה. אני לא רוצה להרגיש שהצל של הבחור הזה עלי, כל יום. אני לא מצליח להבין את הכוונות האמיתיות שלה. אני בטוח שהיא אוהבת אותי ורוצה להתחתן, אבל אולי היא מחפשת ריגושים מהצד? אולי היא עדיין לא התגברה על אותו בחור? אני מאוד מבולבל.

מצד שני, אני מרגיש שיש לי הרבה מה להפסיד. היא האהבה הגדולה ביותר שלי, אי פעם. אכפת לה ממני. היא מבשלת אוכל בשבילי, אנחנו חיים ביחד וצוחקים הרבה ביחד. היא מעלה לי את הביטחון ברמות שאף בחורה אף פעם לא העלתה לי. טוב לנו ביחד ואני מרגיש שהיא יכולה להיות אמא נהדרת ושכדאי להקים איתה משפחה ולחיות איתה. אבל בכל פעם שאני הולך לישון בחודש האחרון, אני מרגיש כמו חתיכת חרא, כמו סמרטוט וזה הרבה יותר גרוע אפילו מהפעם הראשונה כשגיליתי שהם מדברים. זה גם גורם לי לאכול סרטים שאלה לא הפעמים היחידות שהם דיברו.

אנחנו מדברים על זה ואני מנסה להיות פתוח. אני אומר לה: "אני מרגיש חולה. אני מרגיש שאני לא מספיק בשבילך. אני מרגיש כמו חרא. אני מרגיש לא מוערך".

לפעמים היא מצטערת מאוד ובוכה, ואומרת לי שהיא תעשה הכל כדי שארגיש טוב יותר. שהיא תהיה הבת זוג הכי טובה שאני יכול לבקש.
לפעמים היא ממש מתעצבנת עליי והיא אומרת לי שאני צריך לתקן את זה בעצמי ושאני מחליט על מה לחשוב. שאני צריך לשלוט במוח ובמחשבות האימפולסיביות שלי. שהיא לא מבינה למה אני כל פעם מעלה את זה שוב ושוב, שאין לה מכונת זמן לשנות את העבר. שאם יש לי בעיות, אני צריך לפתור אותן עם עצמי. ואם אמשיך להעלות את זה, היא תעזוב כי גם היא מרגישה רע בגלל שלי רע. שהיא לא רוצה לפתוח את זה. שאם לא טוב לי, אז אני יכול לעזוב.

אני יכול להמשיך לכתוב עוד ועוד, אבל הבנתם את הנקודה, אני מקווה.

האם אני צריך להישאר ולהילחם? זו הבעיה שלי שאני לא מצליח לשחרר? לפרק הכל? אולי להציע ללכת לטיפול זוגי, או משהו בסגנון?
היו לי 2 מערכות יחסים ארוכות (17 עד 21 עם האקסית שלי מהתיכון ומגיל 22 עד היום איתה), אבל אין לי ניסיון רב עם נשים. יש לי בעיות דימוי עצמי וקצת חרדה, אבל יש לי שאיפה גדולה ויעדים לחיים. אני מנסה להיות הגרסה הטובה ביותר שלי, כל יום. אני הולך לחדר כושר לפחות שלוש פעמים בשבוע, ואני גם סטודנט למשפטים.

אני לא רוצה להרגיש כמו חרא, אבל אני מרגיש שיש לי הרבה מה להפסיד. אני באמת אוהב אותה. היא מעלה לי את הביטחון, אנחנו חיים ביחד, טוב לנו ביחד, כל החיים המשותפים שלנו הם ביחד, היא אפילו עברה לעיר שגדלתי בה (אנחנו חיים במרכז הארץ) ואנחנו שוכרים פה דירה. המשפחות שלנו מכירות. אנחנו חולקים הכל ביחד.

אני חושש שאם אפרק, לא אמצא מערכת יחסים כזאת שוב (על כל המגרעות והסיפור הארור הזה).

אני גם מאמין שהדבר הכי קל (וגם הכי קשה) זה לעזוב, אבל אני רוצה להילחם על זה. אולי אני צריך להיות חזק יותר רגשית ולהרפות?

מה דעתכם?

תודה רבה.

להישאר, לעזוב, ללכת לטיפול זוגי?

להישאר
 
19
לעזוב
 
611
לנסות ללכת לטיפול זוגי?
 
49

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (65) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->