0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

עזבתי את הבית של אמא ויש לי רגשות אשם, זה טבעי? זה יעבור?

עצמאית צעירה בת 18 | כתבה את השאלה ב-03/08/21 בשעה 22:18

היי לכולם:)
קצת רקע – אני בת 18 וקצת, בגיל 16 עזבתי את הבית ספר והלכתי לגור עם חבר שלי בתקופת הסגר הראשון של הקורונה. הוא גר במרחק של שלוש וחצי שעות בתחבורה ציבורית ממני.
ככל שהזמן עבר, התאהבתי בתחושה של חופש מוחלט. בלי התחייבויות, או הרגשות של חוסר נעימות. לדוגמא, כשהייתי חולה או מקיאה, עשיתי הכל כדי להסתיר את זה מאמא שלי כי לא רציתי שהיא תהיה עצובה או תדאג. וכשגרתי בלעדיה, הפסקתי להסתיר, הפסקתי לשחק אותה וזה הרגיש לי טוב.
מגיל 12 בערך הפסקתי לבקש ממנה שתסיע אותי למקומות - הייתי מאוהבת בעצמאות, בלא להיות תלויה באף אחד.
אחרי כמה זמן, אני וחבר שלי חתמנו על חוזה של דירה ביחד, בעיר אחרת. בהתחלה הייתי מבקרת את אמא שלי כל סוף שבוע. לא היה דבר כזה שהייתי עושה שבת בלעדיה. עם הזמן, זה הפך מפעם לשבוע לפעמיים בחודש. ואז גם בחגים הייתי עם חבר שלי והמשפחה שלו.
לפני כמה חודשים התחילו לי צרות כספיות, נרשמתי לקורס יקר מאוד והלימודים עצרו לי קשרים עם הרבה אנשים. במקביל, נהייתה לי בעיה רפואית די מורכבת. הפסקתי לבקר את אמא. הייתי מתקשרת אליה כל יום כדי לבדוק מה שלומה, והיא רצתה שאני אסע אליה אבל תמיד דחיתי את זה.
בסוף יצא שלא ראיתי אותה ארבעה חודשים. התעוררתי השבוע באיזה יום והתגעגעתי, תפסתי רכבת והלכתי להיות איתה כל היום. בילינו וחיבקתי אותה מלא. היא עזרה לי בערב לארוז מזוודה כדי לקחת איתי עוד כמה דברים והסיעה אותי לתחנת אוטובוס. כשהיא עלתה חזרה לרכב הרגשתי הכי מגעילה שיש.
היא אישה מבוגרת, אין לה בן זוג או בעל חיים, נשאר לה רק את אחי הקטן שעומד להתגייס עוד שנתיים, אחיות שלי הגדולות נשואות עם ילדים… הרגשתי כאילו היא מאוכזבת, בודדה, עצובה שעזבתי, לא רוצה שאהיה כלכך רחוקה. הבטחתי לה שאני אבוא לבקר יותר, כמובן שאקיים את זה. ועדיין, זה מרגיש לי לא טבעי. כולם מרגישים ככה כשהם עוזבים את אמא? זה משהו שעובר? נשבר לי הלב עליה. אני סוחבת את התחושה שאני בת מגעילה מאז שעליתי על האוטובוס חזרה לדירה שלי ולא נרדמתי באותו לילה. איך להתמודד עם התחושה שנטשתי אותה?

זה טבעי להרגיש ככה אחרי שעוזבים את הבית?

טבעי לגמרי, כולם חווים את זה.
 
12
לא, תצטרכי ללמוד להתמודד עם זה
 
15

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (6) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->